سه شنبه, 26 دی 1396 ساعت: 12:50
 
   

 
108 نفر از شکارچی های غیر مجاز شکار شدند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط کشنا   
چهارشنبه, 07 مرداد 1394 ساعت 11:14

 

آژانس خبری کرمانشاه: چراغی: ۱۰۸ شکارچی غیرمجاز از ابتدای امسال تاکنون در استان کرمانشاه دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار کشنا ، فرمانده یگان‌ حفاظت محیط زیست کرمانشاه اظهار داشت : در طول چهار ماهه ابتدای امسال ، 82 پرونده تخلفاتی‌ از شکارچیان غیرمجاز گونه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های جانوری مختلف در سطح استان تشکیل شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 65 پرونده تخلفاتی‌ 15 درصد افزایش یافته است.

بهادر چراغی افزود:در طول این مدت 462 قطعه از انواع پرندگان توسط شکارچیان غیرمجاز ربوده شده که بیشتر پرند‌گانی شامل کبک، کبوتر و 13 راس از انواع پستانداران مانند آهو، بز‌ وحشی، گراز و خرگوش را شامل می‌شود.

فرمانده یگان‌ حفاظت محیط زیست کرمانشاه با توجه تعداد آتش‌سوزی‌هایی که از ابتدای امسال در جنگل‌ها و مراتع استان رخ داده است گفت : در طول چهار ماهه ابتدای سال در مجموع 10 مورد آتش‌سوزی رخ داده که حدود 64 هکتار از محیط زیست استان در این آتش‌سوزی‌ها از بین رفته‌اند.

وی با بیان اینکه بیشتر آتش‌سوزی‌ها در فصل گرما و در اثر آتش‌سوزی رخ می‌دهد، افزود: میزان آتش‌سوزی رخ داده در طول این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 6 مورد آتش‌سوزی و  وسعت 80 هکتار از مناطق حفاظت شده محیط زیست 25درصد کاهش وسعت داشته است.

فرمانده یگان‌ حفاظت محیط زیست کرمانشاه با اشاره به زیست 180 گونه پرنده در استان، بیان کرد: در حوادث آتش‌سوزی که در این مدت رخ داده است گونه‌های مر‌تعی و جانور‌هایی مانند انواع پرندگان کبک‌، خرگوش و خزند‌گان آسیب دیدند.

چراغی با بیان اینکه در حال حاضر 35 گونه خزنده و 35 گونه ماهی در محیط زیست کرمانشاه وجود دارد، خاطرنشان کرد: در محیط زیست کرمانشاه هزار و 200 گونه گیاهی از مجموع هشت هزار گونه گیاهی موجود در کل کشور وجود دارد.

وی عنوان کرد: با توجه خشکسالی و وقوع آتش سوزی‌های پی در پی از مردم خوا‌ستاریم از روشن کردن آتش در محیط زیست خودداری کرده و در صورت مشاهده آتش‌سوزی وقوع آن را گزارش داده و موارد تخلفاتی‌ شکارچیان غیر‌مجاز را به سامانه 1540 اطلاع دهند.

 
7 امتیاز
 

http://www.598.ir/

 

طراحی و تولید: گروه نرم افزاری ترنج