سه شنبه, 26 دی 1396 ساعت: 12:49
 
   

 
استقبال کرمانشاهیان از جشنواره فیلم فجر مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط کشنا   
سه شنبه, 21 بهمن 1393 ساعت 08:51

آژانس خبری کرمانشاه: تماشای پرواز سیمرغ های سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر در کرمانشاه با استقبال چشمگیر شهروندان کرمانشاهی مواجه شده است .

به گزارش کشنا، استان کرمانشاه درحالی میزبان پرواز سیمرغ های سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر است که در کشور تنها سه استان دیگر مجوز اکران فیلمهای جشنواره را گرفته اند.

اتفاقی خوبی که به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه زمینه را برای حضور مردم در سالن های سینما فراهم کرده است و کرمانشاهی ها هم تا این لحظه با استقبال خوب خود از فیلم ها به سینما آزادی رفته اند.

جشنواره فیلم فجر که از پنجشنبه ۱۶ بهمن ماه آغاز شده است هر روز یکی از فیلم های جشنواره را در سه سانس روی پرده نقره ای می برد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در این رابطه به خبرنگار ما گفت: برخی تغییر و تحولات در حوزه های مختلف شهر کرمانشاه باعث شد تا اکران فیلمهای جشنواره فجر با سختی های خاصی همراه شود که پیگیری های شبانه روزی و تا آخرین لحظه، بالاخره با موفقیت همراه بود.

ابراهیم رحیمی زنگنه اظهار داشت: سالهای گذشته اکران فیلمهای جشنواره فجر در کرمانشاه به دلیلی تعدد فیلمها و سهمیه استانها انجام شد و مردم نیز استقبال چشمگیری داشتند اما امسال شرایط به گونه ای بود که پیگیری های ویژه ای برای برگزاری جشنواره فجر ضرورت داشت.

وی افزود: تا به امروز که سومین روز از برگزاری جشنواره است فیلمهای "این سیب هم برای تو" ساخته سیروس الوند، "اعترافات ذهن خطرناک من" ساخته هومن سیدی روی پرده رفته است و امروز نیز "قول" ساخته محمد علی طالبی اکران خواهد شد.

رحیمی گفت: مراسم اختتامیه جشنواره فجر در کرمانشاه نیز روز ۲۷ بهمن ماه برگزار خواهد شد که در صدد هستیم با حضور برخی از چهره های شاخص سینمایی کشور و حاضر در جشنواره برگزار شود.

به گزارش خبرنگار مهر، جشنواره فیلم فجر در کرمانشاه تا ۲۵ بهمن ماه ادامه خواهد داشت و هر روز در سه سانس از ساعت ۱۵ تا ۱۷، ۱۷ تا ۱۹ و ۱۹ تا ۲۱ یک فیلم روی پرده می رود.

سرپرست اداره امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه نیز در این رابطه به خبرنگار جوان گفت: یک شنبه فیلم "ابوزینب" به کارگردانی علی غفاری رو پرده می رود و روز دوشنبه ۲۰ بهمن ماه فیلم"چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت" ساخته وحید جلیلوند اکران می شود.

پژمان خسروی پور همچنین با اشاره به اکران سایر فیلم ها تا ۲۵ بهمن گفت: روزهای سه‌شنبه ۲۱ بهمن فیلم "احتمال باران اسیدی" ساخته بهتاش صناعی‌ها، چهارشنبه ۲۲ بهمن فیلم "بوفالو" ساخته کاوه سجادی‌حسینی اکران می شود.

وی ادامه داد پنجشنبه ۲۳ بهمن "شکاف" ساخته کیارش اسدی ‌زاده، جمعه ۲۴ بهمن "کوچه بی‌نام ساخته هاتف علیرمردانی و ۲۵ بهمن فیلم "دوران عاشقی" ساخته علیرضا رئیسیان در سینما آزادی به نمایش در می آید.

به گزارش رسیده ازدحام و شلوغی جمعیت در سالن سینما آزادی کرمانشاه چشمگیر است به گونه ای که فقط با تأخیر چنددقیقه ای برای دیدن فیلما، صندلی برای نشستن در سالن باقی نمی ماند و باید منتظر سانس بعدی بود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در این رابطه به جوان گفت: تاکنون بیش از سه هزار بلیط جشنواره فروخته شده است و به نظر می رسد که این تعداد با نزدیک شدن به روزهای پایانی جشنواره با شتاب بیشتری اضافه شود.

رحیمی زنگنه همچنین از در نظر گرفتن تمهیدات ویژه برای خبرنگاران در راستای دیدن فیلمها خبر داد و گفت: اداره روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه در این زمینه به فعالان رسانه ای اطلاع رسانی می کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: احتمالا تورج اصلانی، شهرام مکری، لقمان خالدی و آرش رضایی به عنوان چهره های سینمایی کشور در مراسم اختتامیه فیلم فجر در کرمانشاه حضور خواهد داشت.

 

 
11 امتیاز
 

http://www.598.ir/

 

طراحی و تولید: گروه نرم افزاری ترنج