شنبه, 30 دی 1396 ساعت: 02:55
 
   

 
«آژانس خبری کرمانشاه» اسناد تخلف تامین اجتماعی را منتشر می‌کند (3)/ سهمیه ویژه مدیرعامل برای استخدام های فراوان! مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط کشنا   
چهارشنبه, 13 آذر 1392 ساعت 22:43

آژانس خبری کرمانشاه: بخشی از گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی به استخدام‌های خارج از قانون و به سفارش بعضی از افراد پرنفوذ مربوط است. بنا به گزارش مجلس، اختیارات مدیران عامل در ارتباط با موارد استخدامی (استخدام، انتصابات، اخراج) بسیار گسترده بوده است.

به گزارش کشنا، در گزارش مجلس آمده است که اختیارات مدیران عامل در ارتباط با موارد استخدامی (استخدام، انتصابات، اخراج) بسیار گسترده بوده که با توجه به عدم وجود آئین نامه های مصوب و فقدان کنترل های موثر من جمله اعمال نظارت های لازم توسط شستا و هولدینگ صرفا بر اساس تشخیص مدیرعامل و بصورت سلیقه ای انجام گرفته است به نحوی که افراد دارای سابقه طولانی کماکان بصورت قراردادی بوده در حالی که افراد جدیدالاستخدام رسمی شده اند، شایستگی افراد در انتصابات مد نظر قرار نگرفته و افراد دارای مدارک غیر مرتبط با نمرات بسیار ضعیف به سمت های بالا منصوب شده اند. در انتصاب مشاورین به تخصص افراد و نیازهای موجود توجه نشده و صرفه و صلاح شرکت مد نظر قرار نگرفته است.

برخوردهای قانونی با افراد متخلف صورت نگرفته و به اخراج آنان اکتفا شده است ضمن آنکه سنوات افراد مذکور به صورت تشویقی محاسبه و پرداخت شده است. در یکی از شرکت ها علی‌رغم اخراج های متعدد هیچگونه جلسه کمیته انضباطی طی مدت سه سال تشکیل نشده است. مستندسازی در رابطه با امور نیروی انسانی بسیار ضعیف بوده و مدارک کافی در رابطه با استخدام، ارتقاء و دلایل اخراج افراد در پرونده ها موجود نمی باشد. در برخی از موارد مدارک بدون هیچ دلیل منطقی توسط مسئولین پائین تر امحا گردیده و مستند اقدامات خود را اظهارات شفاهی مدیران عامل عنوان نموده اند. استعلامات لازم در رابطه با مدارک تحصیلی و خدمت وظیفه عمومی افراد از مراجع ذیربط صورت نگرفته و به رویت اصل مدرک ( حسب اعلام مسئولین ) و اخذ تصویر مدارک اکتفا شده است. کنترل های لازم در حضور و غیاب افراد صورت نگرفته است به نحوی که برخی از افراد علیرغم عدم حضور در شرکت هر ماهه حقوق و اضافه کار دریافت نموده اند. کنترل های لازم به ماموریت و اضافه کار کارکنان اعمال نشده که موجب گردیده در موارد مذکور مقررات مربوط رعایت نشود.

در بخش دیگری از گزارش در مورد استخدام‌ها در آخرین روزهای مسئولیت روسای قبلی سازمان آمده است: تعداد 500 نفر حسب مصوبه هیات امنا (مصوبه ای از هیات مدیره مشاهده نشد) به دلیل آنچه اعلام نیاز سازمان عنوان گردید، در ایام پایانی دولت دهم فرایند استخدام را تحت نظارت وزیر وقت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز نموده‌اند. آنچه در لیست اولیه استخدام شدگان جالب توجه است به کارگیری 94 نفر در استان گیلان (زادگاه وزیر وقت) 76 نفر در استان یزد (زادگاه مدیرعامل سازمان) و 26 نفر در استان مازندران است. ضمن اینکه 104 نیرو از سوی 66 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و 3 نفراز سوی آقای شیخ الاسلامی و 2 نفر از سوی آقای مشایی جهت استخدام معرفی شده بودند. هیات به دلیل آنکه افراد فوق بدون شرکت در آزمون رقابتی استخدام شده و یا خواهند شد، تنها راه ادامه همکاری با ایشان را برگزاری آزمون از کلیه جذب شدگان و تعیین سطح و صلاحیت برابر کف آخرین آزمون استخدامی می‌داند.

گزارش مجلس در مورد استخدام‌های خارج از آزمون نیز آمده است که: عطف به مصوبه هیات مدیره سازمان نیز بابت 5درصد استخدام خارج از آزمون تعداد 285 نفر نیروی جدیداز مرداد 1391 تاکنون جذب و یا در شرف استخدام یا انجام مراحل آن می باشند. 18 نفردر مراحل مربوطه انصراف داده اند( از مجموع تعداد مذکور 166 نفر در استان یزد و به ویژه در درمانگاه شهرستان تفت مشغول به کار شده اند. ضمن اینکه معرف 18 نفر نیز نمایندگان مجلس شورای اسلامی بوده اند.

بخش دیگری از گزارش مجلس به وضعیت جذب و استخدام نیرو پرداخته و در مورد عواقب استخدام‌های انجام شده طبق روال بالا نوشته: باز بودن دست مدیرعامل وقت در استخدام بی ضابطه افراد سبب شده است که تعداد زیادی از افراد با سفارشهای سیاسی و ... استخدام شوند. افراد زیادی با مدارک پایین و در پستهایی مثل نگهبان و نامه رسان و .. با مدارک نامربوط جذب شده اند اما در پستهایی مثل پرستاری و ... کمبودها به شدت احساس می شود و یا در تأمین پزشک عمومی برای قسمت اورژانس تلاش محسوسی برای رفع نیاز این مشاغل از سوی مدیر عامل وقت صورت نگرفته است و در این موارد تلاش معاون درمان نیز به دلیل مشکلاتی که در بخش پنجم به آن اشاره می شود به جایی نرسیده است.


 

انتهای پیام/کشنا

آژانس خبری کرمانشاه: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

 

در این زمینه بیشتر بخوانید:

خبر اسناد تحقیق و تفحص تامین اجتماعی(۱)/ سند مبالغ دریافتی ۳۷ نماینده مجلس از سعید مرتضوی

خبر اسناد تحقیق و تفحص تامین اجتماعی(2)/ 300 میلیون کارت هدیه مرتضوی به این چهار نفر

خبر اسناد تحقیق و تفحص تامین اجتماعی(3)/ سهمیه ویژه مدیرعامل برای استخدام های فراوان!

خبر اسناد تحقیق و تفحص تامین اجتماعی(4)/ کمک های میلیونی مرتضوی به نهاد خیریه تحت مدیریتش!

خبر اسناد تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی (5)/ حقوق پانزده میلیونی هیأت مدیره صندوق تأمین اجتماعی

خبر اسناد تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی (6)/ دستور مرتضوی برای خرید کتابی با نویسنده‌ای جالب‌

خبر اسناد تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی (7)/ کامل‌ترین اسناد معامله ۴ میلیارد دلاری مرتضوی و زنجانی

خبر اسناد تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی (8)/ مدیران سازمان تأمین اجتماعی چه خودروهایی سوار می‌شدند؟!

 

 

مطالب مرتبط با بابک زنجانی:

خبر جوان 25 هزار میلیارد تومانی!!!

خبر دارایی ها و بدهی های بابک زنجانی

خبر آیا بدهی های بابک زنجانی به وزارت نفت توسط مجلس بررسی می شود؟!

 

 

پربازدیدها:

خبر شهرستاني:سعي كردم واقعا" به مردم خدمت كنم

خبر جاعل عناوین بازرسی ویژه سازمان بازرسی کل کشور دستگیر شد

خبر حضور حماسی مردم کرمانشاه در یوم الله 22 بهمن91

خبر امنیت از نیازهای اساسي جامعه است

خبر اجازه نمی دهیم اعتبارات استان برگشت بخورد/ تعلل از هیچکس پذیرفته نیست

خبر عكس‌هايي از تكيه معاون الملك كرمانشاه

خبر پرهیز از جلسات بیهوده و غیر ضروری/ تعیین مشاورانی برای بررسی آمارها

خبر اقدام دانشجویان در 13 آبان سال 58 یک حرکت خودجوش و مردمی بود

خبر رعایت حقوق شهروندی منجر به عدالت اجتماعی می شود

خبر ایران اسلامی اهل منطق مذاکره مقاومت و ایستادگی است

خبر شهر كرمانشاه و معضلي به نام حفاري

خبر مجموعه طاقبستان در ميانه بازسازي!

خبر يزدان ناصري از مداحي اهل بيت(ع) مي‌گويد

خبر شهر كرمانشاه و معضلي به نام حفاري

خبر ایجاد تفرقه بین استاندار و نمایندگان!

 

 

پیشنهاد آژانس خبری کرمانشاه:

خبر شهرستاني:سعي كردم واقعا" به مردم خدمت كنم

خبر تجلیل مدیرکل سابق ارشاد کرمانشاه از خودش در تالار انتظار!

خبر هیئات های مذهبی پایگاه های شکل گیری انقلاب اسلامی هستند

 
6 امتیاز
 

http://www.598.ir/

 

طراحی و تولید: گروه نرم افزاری ترنج