شنبه, 30 دی 1396 ساعت: 03:03
 
   

 
نماینده مردم ارومیه در مجلس: طرح انتقال پایتخت بار مالی دارد/ لاریجانی وارد دانست/ نمایندگان وارد ندانستند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط کشنا   
سه شنبه, 03 دی 1392 ساعت 19:08

نماینده مردم ارومیه در مجلس:

طرح انتقال پایتخت بار مالی دارد/ لاریجانی وارد دانست/ نمایندگان وارد ندانستند

 

آژانس خبری کرمانشاه: نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی طرح انتقال پایتخت را دارای بار مالی و مغایر با اصل ۷۵ قانون اساسی دانست اما نمایندگان با این اخطار موافقت نکردند.

به گزارش کشنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی صبح امروز خود گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مورد طرح انتقال پایتخت را در دستور کار خود قرار دادند. پس از در دستور کار قرار گرفتن این طرح جواد جهانگیرزاده نماینده مردم ارومیه در بهارستان در اخطاری به استناد اصل 75 قانون اساسی، این طرح را مغایر با اصل 75 قانون اساسی دانست و گفت: این طرح به اعتبارات زیادی نیاز دارد و با توجه به اینکه از سوی دولت ارائه نشده بار مالی دارد لذا با این اصل قانون مغایر است.

وی ادامه داد: ما باید اعتبارات لازم برای این طرح را پیش‌بینی کنیم، تا شاهد بروز مشکلات نباشیم و همانطور که گفتم این طرح با اصل 75 قانون اساسی مغایرت دارد و از رئیس مجلس تقاضا می‌کنم نظر خود در مورد این موضوع را اعلام کند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پس از این اخطار، آن را وارد دانست و گفت: درست است این طرح بار مالی دارد و بار مالی آن نیز یک قران و دوزار نیست و شورایی باید تشکیل شود تا این موضوع را بررسی کند. انتقال پایتخت بار مالی بالایی دارد و با توجه به اینکه این طرح از سوی دولت ارائه نشده و نوشته‌اید که دولت باید برای این طرح اعتباری در نظر بگیرد، شورای نگهبان به علت بار مالی آن به این طرح ایراد خواهد گرفت.

رئیس مجلس ادامه داد: بنده این اخطار را وارد می‌دانم، لذا آن را به رای نمایندگان می‌گذارم.

پس از اظهارات لاریجانی نمایندگان مجلس نظر خود را در خصوص این طرح اعلام کردند که از مجموع 209 نماینده حاضر در صحن مجلس این اخطار با 101 رای موافق، 84 رای مخالف و 8 رای ممتنع به صورت لب مرزی رای نیاورد و نمایندگان این اخطار را وارد ندانستند.

انتهای پیام/ کشنا

 


در این زمینه بیشتر بخوانید:


مطالب مرتبط:


گروه ویژه نامه ها:


برای مشاهده ویژه نامه های زیر، بر روی  تصاویر یا لینک ها، کلیک کنید:


 
5 امتیاز
 

http://www.598.ir/

 

طراحی و تولید: گروه نرم افزاری ترنج