شنبه, 30 دی 1396 ساعت: 03:04
 
   

 
خسروی در موافقت با کلیات طرح انتقال پایتخت: سرانه سکونت برای هر فرد در تهران از 55 متر به 26 متر رسیده است مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط کشنا   
سه شنبه, 03 دی 1392 ساعت 19:12

خسروی در موافقت با کلیات طرح انتقال پایتخت:

سرانه سکونت برای هر فرد در تهران از 55 متر به 26 متر رسیده است

 

آژانس خبری کرمانشاه: نماینده مردم سمنان در مجلس در موافقت با کلیات طرح انتقال پایتخت گفت: سرانه سکونت برای هر فرد در تهران از ۵۵ متر به ۲۶ متر رسیده است که باید برای آن فکری کرد.

به گزارش کشنا، علیرضا خسروی نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی در موافقت کلیات طرح انتقال پایتخت گفت: انتقال پایتخت هزینه نیست، بلکه یک سرمایه‌گذاری است و 50 کشور مانند پاکستان، ترکیه، قزاقستان و کره‌جنوبی در این خصوص تدبیر کردند که تجربه مثبتی بوده است.

وی با بیان اینکه عمده وقت مردم تهران پشت ترافیک و چراغ قرمز می‌گذرد، خاطرنشان کرد: سال گذشته در تهران تنها 20 روز هوای پاک داشتیم. هدف از این طرح در ابتدا تشکیل کارگروهی در گام اول برای ساماندهی و بررسی اصل این طرح است تا مطالعات و تحقیقات این کارگروه به دستگاه‌های ذیربط برای تمرکززدایی از تهران ارائه شود و معماری اسلامی آبادانی و لحاظ موارد امنیتی نیز از اهداف دیگر این طرح است.

نماینده مردم سمنان تصریح کرد: تهران هر روز ثروتمندتر و شهرستان‌های دیگر هر روز فقیرتر می‌شود و جالب است که بودجه برخی از شهرها حتی به اندازه بودجه پروژه صدر هم نیست.

خسروی در پایان اظهار داشت: سرانه سکونت در تهران برای هر فرد 55 متر در نظر گرفته شده بود که سال‌های گذشته به 30 متر رسید و اکنون نیز به 26 متر رسیده است و باید برای این موارد فکری کرد.

انتهای پیام/ کشنا

 


در این زمینه بیشتر بخوانید:


مطالب مرتبط:


گروه ویژه نامه ها:


برای مشاهده ویژه نامه های زیر، کلیک کنید:


 
6 امتیاز
 

http://www.598.ir/

 

طراحی و تولید: گروه نرم افزاری ترنج