شنبه, 30 دی 1396 ساعت: 03:03
 
   

 
حقیقت پور: انتقال پایتخت از تهران 100 هزار میلیارد اعتبار می خواهد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط کشنا   
سه شنبه, 03 دی 1392 ساعت 19:21

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

انتقال پایتخت از تهران 100 هزار میلیارد اعتبار می خواهد

 

آژانس خبری کرمانشاه: نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه 400 هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه های نیمه تمام نیاز داریم،گفت:حرف انتقال پایتخت را کسی می‌زند که لااقل ۱۰۰ هزار میلیارد دلار اعتبار داشته باشد در حالی که ما در شرایط فعلی گرفتار مسائل ریزی هستیم که باید آن‌ها را حل و فصل کنیم.

به گزارش کشنا، منصور حقیقت‌پور،عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت درمجلس  با انتقاد از تصویب کلیات طرح انتقال پایتخت در مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایطی که ۴۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام داریم، چه طور می‌توان چنین طرحی را اجرا کرد.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: حرف انتقال پایتخت را کسی می‌زند که حداقل ۱۰۰ هزار میلیارد دلار اعتبار داشته باشد در حالی که ما در شرایط فعلی گرفتار مسائل ریزی هستیم که باید آن‌ها را حل و فصل کنیم.

حقیقت‌پور تصریح کرد: باید مشکل هوا و ترافیک پایتخت را با مدیریت و آموزش حل کنیم و باید این مسئولیت به همراه اعتبار و جدول زمانی به شهردار تهران داده شود.
وی ادامه داد: ایجاد یک پایتخت جدید قابل اجرا در طی چند سال آینده است و برنامه ریزی و هدف ریزی مجلس باید عملیاتی و قابل تحقق باشد و هدف باید طوری طراحی شود تا قابل دسترسی باشد.
این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه رای به طرح انتقال پایتخت رایی بسیار ضعیف بود گفت: تعداد حدود ۵۰ تا ۶۰ نفر از نمایندگان در سفر کربلا هستند و رای این طرح نیز بسیار ضعیف بود.
حقیقت‌پور تاکید کرد: طرح انتقال پایتخت دارای مغایرات‌هایی با قانون اساسی است و مشکل بار مالی تامین اعتبار این طرح که در خود آن دیده نشده منجر به برگشت این طرح به مجلس و رد ان توسط شورای نگهبان می‌شود.
وی تصریح کرد: باید اجازه داد جوانان برای رفع مشکلات شهر تهران برنامه ریزی کنند و در کنار این مسئله نیز باید مردم تهران را آموزش داد.
سی درصد مردم تهران باید آموزش‌هایی در خصوص رانندگی ببینند
حقیقت‌پور آموزش شهروندان تهرانی را برای رفع مشکل ترافیک و آلودگی هوا ضروری خواند و گفت:
سی درصد مردم تهران باید اموزش‌هایی در خصوص نحوه رانندگی ببینند تا بتواند آلودگی هوا و ترافیک تهران را مدیریت کرد.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به نظر می‌رسد اگر مسئولیت دو مشکل ترافیک و آلودگی هوای تهران را همراه با اختیارات و آموزش‌های لازم به شهرداری تهران بدهیم، به طور حتم شهرداری تهران قادر خواهد بود این مشکل را حل کند.

انتهای پیام/ کشنا

 


در این زمینه بیشتر بخوانید:


مطالب مرتبط:


گروه ویژه نامه ها:


برای مشاهده ویژه نامه های زیر، کلیک کنید:


 
6 امتیاز
 

http://www.598.ir/

 

طراحی و تولید: گروه نرم افزاری ترنج