شنبه, 30 دی 1396 ساعت: 03:03
 
   

 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: انتقال پایتخت از تهران هیچ وقت عملی نمی شود مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط کشنا   
سه شنبه, 03 دی 1392 ساعت 19:25

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

انتقال پایتخت از تهران هیچ وقت عملی نمی شود

 

آژانس خبری کرمانشاه: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس٬ با یادآوری تصویب کلیات طرح ساماندهی و انتقال پایتخت سیاسی و اداری در صحن علنی امروز قوه مقننه٬ گفت: انتقال پایتخت به علت نبود زیر‌ساخت های لازم و تبعات بیشماری که دارد هیچ گاه عملیاتی نخواهد شد.

به گزارش کشنا، نادر‌ قاضی‌پور در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با بیان اینکه با تصویب کلیات طرح انتقال پایتخت اداری- سیاسی در مجلس مسئولیت بررسی این طرح به شورایی متشکل از رییس‌جمهور یا معاون اول و برخی وزرا واگذار می‌شود٬ گفت: این شورا موظف است حداکثر ظرف دو سال مکان مناسب برای انتقال پایتخت سیاسی و اداری انتخاب کند که به طور حتم در طی این زمان هیچ اقدامی صورت نخواهد گرفت.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی٬ با تاکید بر اینکه کارگروه بررسی کننده طرح انتقال پایتخت برای اجرای برنامه‌های محول شده نیازمند اعتبار است، گفت: اختصاص بودجه سنواتی به شورای انتقال پایتخت سیاسی- اداری با وجود کمبود بودجه‌ای که کشور با آن دست و پنجه نرم می‌کند نقطه ضعف دیگر این طرح است٬ انتقال پایتخت در این مقطع حساس کشور به هیچ وجه به صلاح نیست.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه انتقال پایتخت سیاسی-اداری از تهران نیازمند کار کارشناسی بیشتری است٬ تاکید کرد: دولت خود باید با بررسی تمامی جوانب اگر لازم بود در این زمینه لایحه به مجلس ارایه می‌کرد.

وی با تاکید بر اینکه نحوه و چگونگی انتقال پایتخت اداری و سیاسی باید از سوی مسئولان شفاف‌سازی شود٬ گفت: پایتخت ادارای و سیاسی کشور به هر نقطه و استانی که منتقل شود نارضایتی‌های بسیاری را به همراه خواهد داشت.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نهم٬ یادآور شد: هر جای کشور به غیر از تهران به عنوان پایتخت انتخاب شود محل مناقشه خواهد بود.

گفتنی است با تمام مخالف‌های دولت و برخی نمایندگان امروز صبح کلیات طرح انتقال پایتخت در مجلس با 110 رای موافق، 67 رای مخالف و 10 رای ممتنع از مجموع 214 نماینده حاضر به تصویب رسید.

انتهای پیام/ کشنا

 


در این زمینه بیشتر بخوانید:


مطالب مرتبط:


گروه ویژه نامه ها:


برای مشاهده ویژه نامه های زیر، کلیک کنید:


 
5 امتیاز
 

http://www.598.ir/

 

طراحی و تولید: گروه نرم افزاری ترنج