شنبه, 30 دی 1396 ساعت: 02:55
 
   

 
وزیر سابق چه مبلغی از تامین اجتماعی گرفته است؟ + اسناد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط کشنا   
چهارشنبه, 04 دی 1392 ساعت 05:15

تازه ترین خبرها از سعید مرتضوی؛

وزیر سابق چه مبلغی از تامین اجتماعی گرفته است؟ + اسناد

 

آژانس خبری کرمانشاه: داستان تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی، به داستان هزار و یک شبی تبدیل شده که هر روز با بررسی ابعاد گوناگون این پرونده سنگین، برگ دیگری از آن آشکار می‌شود و نکته جالب آن این است که بیشتر این موارد به‌ دو سال آخر دولت دهم بر‌می‌گردد.
به گزارش کشنا، «تابناک» نوشت: در همه داستان‌ها یک نفر کاراکتر اصلی است و‌ در این پرونده، کاراکتر اصلی، کسی جز مرتضوی نیست که بر سر انتصاب آن در این پست از‌‌ همان آغاز کار انتقادات شدیدی شده بود؛ اما در این ماجرا، گویا به جز‌ مرتضوی، عبدالرضا شیخ الاسلامی، وزیر استیضاح شده دولت احمدی‌نژاد و عضو هیأت‌مدیره و رئیس هیأت‌مدیره صندوق تأمین اجتماعی، ‌یک پای ثابت این ماجراست.

بررسی اسناد موجود در پرونده تحقیق و تفحص، نشان می‌دهد که شیخ‌الاسلامی در زمان تصدی وزارت کار و امور اجتماعی و پس از آن، مبالغ هنگفتی ‌با استفاده از روابط موجود بین خود و رئیس صندوق وقت به صورت وام ‌یا کارت هدیه از این صندوق برداشت کرده است.

هرچند بنا بر اسناد موجود، به نظر می‌رسد، وزیر سابق کار و امور اجتماعی، مبالغی را که به عنوان وام دریافت داشته بود، پس از مدتی به این صندوق بازگردانده، هنوز از سرنوشت کارت‌های هدیه صد میلیون تومانی خبری‌‌ نیست.

همچنین این پرسش مطرح است که چگونه با این سرعت و در مدت کوتاهی با وامی که وی تقاضا کرده بود، موافقت شده، در حالی‌ که افراد دیگر جامعه برای دریافت مبالغ پایین‌تر از این، باید روز‌ها و ساعت‌ها در روند اداری و بروکراسی‌های دولتی سرگردان باشند؟!
تصور کنید یک زوج جوان که درصدد تشکیل خانواده هستند چگونه باید کفش آهنین پوشیده و برای گرفتن دو میلیون تومان وام آنهم با سود بانک های مختلف را درنوردند. وام هایی که گاها با تاخیرهای چندین ماهه و ارائه ضمانت های سنگین به آنان پرداخت می شود و به برخی از آنان هم هیچگاه پرداخت نمی شود. اما یک وزیر با یک درخواست چند خطی وام صد میلیونی قرض الحسنه دریافت می کند.

گفتنی است، شیخ‌الاسلامی در فاصله کمی پس از درخواست وام صد میلیون تومانی از سعید مرتضوی، توانست این مبلغ را ‌‌یکجا و در کمتر از یک ماه دریافت کند و پس از نزدیک سه ماه، اصل مبلغ را به صندوق بازگرداند‌.


هم‌‌اکنون «تابناک» اسناد یادشده را بدون تأیید یا رد وقوع جرم یا تخلف در فرآیندهای اداری نامبرده منتشر می‌کند.


رسید دریافت کارتهای هدیه به ارزش یک صد میلیون تومان که از سوی سازمان تامین اجتماعی به شیخ الاسلامی ارسال شده بود
رسید دریافت کارتهای هدیه به ارزش یک صد میلیون تومان که از سوی سازمان تامین اجتماعی به شیخ الاسلامی ارسال شده بود
تقاضانامه آقای وزیر برای دریافت وام صد میلیونی از سعید مرتضوی
تقاضانامه آقای وزیر برای دریافت وام صد میلیونی از سعید مرتضوی
رای مثبت هیت مدیره برای وام صد میلیونی شیخ الاسلامی
رای مثبت هیت مدیره برای وام صد میلیونی شیخ الاسلامی
گزارش وامهای پرداخت شده
گزارش وامهای پرداخت شده
تقاضای بازگشت وام به صندوق
تقاضای بازگشت وام به صندوق
فیش واریز صد میلیون تومانی به صندوق تامین اجتماعی
فیش واریز صد میلیون تومانی به صندوق تامین اجتماعی

 

انتهای پیام/کشنا

آژانس خبری کرمانشاه: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 


در این زمینه بیشتر بخوانید:


مطالب مرتبط:

گروه ویژه نامه ها:


برای مشاهده ویژه نامه های زیر، کلیک کنید:


 
6 امتیاز
 

http://www.598.ir/

 

طراحی و تولید: گروه نرم افزاری ترنج