آب پاکی روی دستان منتظران واکسن کرونا؛ واکسن تأیید شده 50 تا 60 درصد مؤثر خواهد بود

به گزارش کیوسک خبری آشنا، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی می گوید: واکسن تأیید شده کرونا تنها 50 الی 60 درصد مؤثر خواهد بود.

آب پاکی روی دستان منتظران واکسن کرونا؛ واکسن تأیید شده 50 تا 60 درصد مؤثر خواهد بود

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، آنتونی فوسی، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی می گوید: واکسن تأیید شده کرونا تنها در 50 تا 60 درصد مؤثر خواهد بود، به این معنی که اقدامات بهداشت عمومی هنوز هم ضروری است تا بتوان این بیماری را تحت کنترل نگه داشت.

فوسی ادامه داد: ما هنوز نمی دانیم که واکسن چه کارآیی می تواند داشته باشد؛ ما به دنبال مؤثر بودن 75 درصدی یا بیشتر از آن هستیم؛ اما شانس مؤثر بودن آن زیاد نیست، به این معنی که افراد هرگز نباید رویکرد بهداشت عمومی را رها نمایند.

استیون هان، کمیسر سازمان غذا و داروی آمریکا نیز باور دارد، ضروری است متخصصان مستقلی قبل از تأیید نهایی کاندیداهای واکسن کرونا آنها را آنالیز نمایند.

وی اضافه نمود: کاندیداهای واکسن COVID-19 مطابق با استانداردهای قانونی و تنظیم شده برای محصولات پزشکی مورد آنالیز قرار می گیرند، از جمله توسط یک کمیته مشورتی خارجی این عملیات صورت خواهد گرفت.

هان و سایر مقامات پزشکی یادآور شدند، هدف از اجرای عملیات Warp Speed توسط دولت آمریکا سرعت بخشیدن به توسعه واکسن و روش های درمانی برای کنترل ویروس کرونا است و تأکید بر سرعت باعث ایجاد نگرانی عمومی از ایمنی و کارآیی این واکسن ها شده است.

بیماری کووید 19 نزدیک به پنج میلیون نفر را در ایالات متحده آلوده نموده و بیش از 160 هزار نفر را به کام مرگ کشانده است.

فوسی با بیان اینکه مطالعات مربوط به واکسن COVID-19 شرکت مدرنا می تواند منجر به فراوری واکسن در نوامبر یا دسامبر گردد، گفت: انتظار می رود ده ها میلیون دوز واکسن کووید 19 تا اوایل سال 2021 و یک میلیارد دوز تا سرانجام آن سال در دسترس باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 98

به "آب پاکی روی دستان منتظران واکسن کرونا؛ واکسن تأیید شده 50 تا 60 درصد مؤثر خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب پاکی روی دستان منتظران واکسن کرونا؛ واکسن تأیید شده 50 تا 60 درصد مؤثر خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید