سه خطری که پرسپولیس را تهدید می کند، جدایی دو ستاره؛ سازمان دفاعی قرمزها هدف گرفته اند

به گزارش کیوسک خبری آشنا، شایعاتی که لااقل تا این لحظه به گوش می رسد، اصلا برای پرسپولیس شادمان کننده نیست. به طور معین انگار سازمان دفاعی قرمزها هدف گرفته شده و جدایی دو بازیکن کلیدی مثل محمدحسین کنعانی زادگان و احمد نوراللهی از این ساختار می تواند ضربات جبران ناپذیری به تیم بزند.

سه خطری که پرسپولیس را تهدید می کند، جدایی دو ستاره؛ سازمان دفاعی قرمزها هدف گرفته اند

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، اگرچه هنوز تا پایان فصل و نقل وانتقالات تابستانی زمان زیادی باقی مانده است اما حرف و حدیث ها شروع شده و شایعاتی که لااقل تا این لحظه به گوش می رسد، اصلا برای پرسپولیس شاد کننده نیست. به طور تعیین انگار سازمان دفاعی قرمزها هدف گرفته شده و جدایی دو بازیکن کلیدی مثل محمدحسین کنعانی زادگان و احمد نوراللهی از این ساختار می تواند ضربات جبران ناپذیری به تیم بزند. شاید به جرات بتوان گفت مهم ترین دغدغه یحیی گل محمدی در بحث نیروی انسانی برای فصل بعد، در همین بخش دفاعی است. در غیر این صورت او در فاز هجومی آن قدر بازیکن دارد که برخی از بهترین ها را به اجبار باید بیرون بنشاند.

جدایی احتمالی کنعانی: رسانه های قطری اخبار نقل وانتقالاتی را با انتشار خبر پیوستن محمدحسین کنعانی زادگان به الاهلی قطر استارت زده اند؛ خبری که اگر درست باشد، منجر به فروپاشی زوج اصلی خط دفاعی قرمزها خواهد شد. این فصل جلال حسینی و کنعانی عمق خط دفاعی پرسپولیس را پوشش دادند و نتیجه عملکردشان قابل دفاع بوده است. شاید کنعانی به هر دلیل محبوبیت چشمگیری بین هواداران نداشته باشد اما حقیقت آن است که او از زمان حضور در پرسپولیس در ابتدای لیگ نوزدهم یکی از بهترین نفرات تیم بوده است. او مدافع مطمئن و باکیفیتی به شمار می آید، فوتبالش رشد کرده و اخیرا حتی به ترکیب تیم ملی هم رسیده است. در این دو سال سخت بتوان اشتباه یا تزلزل مهمی از کنعانی به یاد آورد. با این اوصاف نیازی به توضیح نیست که جدایی کنعانی به سود پرسپولیس نخواهد بود و پر کردن جای خالی این بازیکن هم به سادگی اتفاق نمی افتد.

جدایی احتمالی نوراللهی: بخش دیگری از اخبار حکایت از جدایی احمد نوراللهی از پرسپولیس و پیوستن او به لیگ ستارگان قطر دارد. این هم یک شوک فنی دیگر برای سرخ ها خواهد بود. نوراللهی در این سال ها یکی از باثبات ترین بازیکنان پرسپولیس بوده است. معمولا ارنج قرمزها هر تغییری که داشته، نوراللهی در زمین مانده است. او از آن دسته هافبک های دفاعی است که علاوه بر خصوصیات تدافعی، در فاز تهاجمی و بازیسازی هم عملکرد خوب و موثری دارد. خیلی از توپ ها در میانه میدان به نوراللهی ختم می شود و این اوست که به بازی قرمزها ریتم می دهد. نوراللهی تا اینجا با شش گل زده بهترین گلزن سرخ ها در لیگ بیستم بوده است. این بازیکن که بعد از جلال حسینی و امید عالیشاه کاپیتان سوم قرمزها به شمار می آید، حالا با پیشنهاد باشگاه های قطری روبرو شده و اگر جدا شود، شاید توازن فنی قرمزها آسیب ببیند.

کاهش کیفیت حسینی: از این دو مورد که بگذریم، جلال حسینی هم به عنوان کاپیتان اصلی و رکن اساسی پرسپولیسی ها، به هر حال در جهت سالمندی قرار گرفته است و راه گریزی از این ماجرا نیست. او در حال حاضر 39 ساله است و گاهی در استارت های انفجاری سریع، شبیه گلی که الوحده در بازی برگشت به پرسپولیس زد، آثار فرسودگی عضله ها در حسینی آشکار می شود. فصل آینده هم طبیعتا جلال وارد چهل سالگی می شود و قرار نیست رو به شادابی برود. حسینی بدون تردید یکی از بهترین مدافعان تاریخ فوتبال ایران بوده و ارزش های واقعی این بازیکن بعد از بازنشستگی او آشکار خواهد شد. با این تفاسیر هر زمان که جلال حسینی چهار گوشه میادین را ببوسد، پر کردن جای او یک پروژه بسیار بزرگ برای باشگاه پرسپولیس خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 599

به "سه خطری که پرسپولیس را تهدید می کند، جدایی دو ستاره؛ سازمان دفاعی قرمزها هدف گرفته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه خطری که پرسپولیس را تهدید می کند، جدایی دو ستاره؛ سازمان دفاعی قرمزها هدف گرفته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید