نشنال اینترست: راه چاره دولت بایدن در برخورد با روسیه و چین اشتباه است

به گزارش کیوسک خبری آشنا، به نوشته مجله نشنال اینترست، سیاست دولت جدید آمریکا تنها باعث افزایش تیرگی روابط با روسیه شده و در جهت گیری چین هم تغییر چندانی نکرده و ناتوانایی بایدن در معین اولویت ها، تهدیدات برای آمریکا را افزایش داده است.

نشنال اینترست: راه چاره دولت بایدن در برخورد با روسیه و چین اشتباه است

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، نشریه آمریکایی نشنال اینترست در تحلیلی نوشته است، استراتژی نزدیک بین دولت جدید ایالات متحده تنها باعث نزدیکی بیشتر روسیه و چین شده و در نهایت به آنها اجازه خواهد داد تا در مقابل واشنگتن مقاومت نمایند.

نویسنده این مقاله یادآور شده که مواضع رویارویی جویانه دولت جو بایدن در برخورد با روسیه جای تعجب ندارد، چرا که وی تا قبل از رسیدن به سمت ریاست جمهوری هم همیشه به همراه همفکران دموکرات خود، نظریاتی را تبلیغ می کرد که مطابق با آنها، مسکو گویا از دونالد ترامپ حمایت نموده و در این جهت در امور داخلی ایالات متحده دخالت نموده است. بایدن پس از رسیدن به قدرت نیز فقط به تیرگی بیشتر روابط با روسیه یاری نموده است و ابراز تمایل وی برای ملاقات با ولادیمیر پوتین، تغییر مثبتی در این زمینه بوجود نخواهد آورد.

به عقیده تحلیلگر نشنال اینترست، خط مشی سیاسی واشنگتن در قبال پکن نیز به رغم انتظار قبلی، تغییر اساسی ننموده و امیدواری به بهبود روابط آمریکا و چین هنوز تحقق نیافته و سیل نقدها به سیاست های پکن همچنان ادامه دارد.

این نشریه آمریکایی یادآور شده است، عدم توانایی دولت جدید ایالات متحده در معین اولویت ها، تنها باعث افزایش خطرات برای این کشور شده است، به خصوص اینکه سیاست در پیش گرفته شده از سوی بایدن، تنها باعث نزدیکی بیشتر روسیه و چین و افزایش همکاری های سیاسی، مالی و نظامی آنها می گردد و همین امر در نهایت این امکان را به دو کشور می دهد که با سیاست های آمریکا در عرصه جهانی مخالفت نمایند.

نشریه نشنال اینترست همچنین نوشته است، شهر مسکو در صورت بروز یک جنگ هسته ای، کاملا محافظت شده و با توجه به سپر ضدموشکی گسترده پایتخت روسیه، این شهر حتی از لندن و واشنگتن نیز امن تر خواهد بود.

طبق این اطلاعات، پس از آنکه مسکو در سال 1972 به سیستم ضدموشکی جدید آ-35 تجهیز شد، موشک های این سیستم قادر بودند حملات موشکی را در خارج از جو زمین نابود نمایند و بدین ترتیب، امکان تشعشع هسته ای بر فراز مسکو به حداقل رسیده، ولی این سیستم تهدیدات موشکی از جانب آمریکا و انفجارهای هسته ای را پوشش نمی داد. پس از سال 1995، سیستم دفاع ضدموشکی این شهر مدرنیزه شد و اکنون دارای سکوهای موشکی متحرک است که قابلیت دفاعی آن را بطور قابل اطمینانی افزایش داده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 622

به "نشنال اینترست: راه چاره دولت بایدن در برخورد با روسیه و چین اشتباه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشنال اینترست: راه چاره دولت بایدن در برخورد با روسیه و چین اشتباه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید