همکاری ایران و روسیه در زمینه صادرات دارو ، 3 محموله واکسن روسی در راه ایران

به گزارش کیوسک خبری آشنا، رئیس سازمان غذا و دارو از همکاری مشترک شرکت های ایرانی و روسی در زمینه صادرات دارو و انتقال تکنولوژی فراوری دارو و واکسن اطلاع داد.

همکاری ایران و روسیه در زمینه صادرات دارو ، 3 محموله واکسن روسی در راه ایران

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمدرضا شانه ساز در سفر به روسیه با اشاره به اینکه ایران و روسیه ظرفیت های بالایی برای همکاری در حوزه دارو و واکسن دارند، گفت: تا به امروز آن طور که باید، از این ظرفیت های ارزشمند استفاده نشده است.

وی اضافه کرد: دو طرف ظرفیت های قابل توجهی در زمینه تامین دارو و انواع واکسن دارند و باتوجه به همکاری هایی که از امروز سرعت بیشتری خواهد گرفت، قادر خواهیم بود بسیاری از احتیاج های پزشکی و دارویی کشور را برطرف کنیم.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه با کوشش های اجرا شده قرار است ظرفیت های بالقوه و متقابل در این عرصه را به صورت همکاری های بالفعل تبدیل کنیم، توضیح داد: ایران ظرفیت های زیادی در فراوری واکسن دارد و از دانش روسیه هم استفاده کردیم تا بتوانیم ضمن صادرات، زمینه تقویت تکنولوژی دارویی را نیز فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه 98 درصد احتیاج دارویی کشور در داخل تامین می گردد، گفت: با فعال کردن بخش خصوصی، کوشش داریم که احتیاج های کامل دارویی کشور را تامین کنیم.

در ادامه کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه نیز گفت: شرایط برای ارسال محموله های بعدی واکسن کووید 19به کشور فراهم شده است.

وی اضافه کرد: محموله های بعدی واکسن 30 بهمن و 10 اسفند و فروردین ارسال می گردد و کوشش بر این است میزان دوز خرید واکسن را به میزان بیشتری افزایش یابد.

سفیر کشورمان همچنین اظهار امیدواری کرد با اهتمام اجرا شده از سوی تهران و مسکو طی دو ماه آینده به فراوری مشترک واکسن اسپوتنیک در ایران برسیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 424

به "همکاری ایران و روسیه در زمینه صادرات دارو ، 3 محموله واکسن روسی در راه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری ایران و روسیه در زمینه صادرات دارو ، 3 محموله واکسن روسی در راه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید