کارشناس روس: آمریکا در طولانی ترین جنگ خود در افغانستان شکست خورده است

به گزارش کیوسک خبری آشنا، کارشناس ارشد مسائل نظامی روسیه با اشاره به خروج نیروهای خارجی از افغانستان اظهارداشت که آمریکا در طولانی ترین جنگ این کشور شکست خورده است.

کارشناس روس: آمریکا در طولانی ترین جنگ خود در افغانستان شکست خورده است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، کنستانتین سیوکوف کارشناس ارشد مسائل نظامی از روسیه اظهار داشت که عقب نشینی نیروهای آمریکایی از افغانستان بیانگر شکست واشنگتن در طولانی ترین جنگ این کشور است.

وی اضافه کرد که آمریکا در 20 سال گذشته نتوانست به اهدافش در افغانستان برسد و یا شرایط آن را تثبیت کند.

سیوکوف اظهارداشت: عدم نفوذ یک نیروی سوم قدرتمند که در تمام این سالها ظاهر شده است، این امیدواری را می دهد که افغانها مسائل را بین خود حل نمایند و به نوعی توافق برسند.

این کارشناس روسیه درباره پس از خروج نیروهای خارجی از افغانستان گفت که اوضاع ممکن است مطابق با سناریوهای مختلف توسعه یابد، اما طالبان و مقامات کنونی کابل قادر به پیروزی نهایی بر یکدیگر در رویارویی آینده نیستند بنابراین ناگزیر خواهند بود که به اجماع برسند.

وی ادامه داد: طرفین درگیری در افغانستان گمان می نمایند که با استفاده از جنگ بر دیگری غلبه خواهد نمود اما به احتمال بسیار طالبان و سیاسیون افغان در نهایت به توافق برسند و دولت ائتلافی ایجاد نمایند.

به گزارش اسپوتنیک، سیوکوف پیش بینی کرد که جنگ افغانستان تا چند سال آینده ادامه خواهد یافت اما اگر طرف سومی در رویارویی افغان ها مانند دهه های گذشته مداخله نکند، درگیری طولانی نخواهد شد.

کاخ سفید سه هفته پیش درباره جزئیات طرح تازه خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان گفت: ما خروج منظم نیروهای به جامانده در افغانستان را پیش از اول می شروع می کنیم و قصد داریم پیش از بیستمین سالگرد 11 سپتامبر همه نیروها را از افغانستان خارج کنیم.

یک مقام ارشد دولت آمریکا که نامش در بیانیه کاخ سفید نیامد، اظهارداشت که آمریکا با ناتو برای خروج نیروها در جدول زمانی ذکر شده همکاری خواهد نمود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 571

به "کارشناس روس: آمریکا در طولانی ترین جنگ خود در افغانستان شکست خورده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناس روس: آمریکا در طولانی ترین جنگ خود در افغانستان شکست خورده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید