گروسی: سال گذشته بیش از 400 بازرسی در ایران داشتیم

به گزارش کیوسک خبری آشنا، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مصاحبه ای گفت این نهاد سال گذشته بیش از 400 بازرسی در ایران داشته است.

گروسی: سال گذشته بیش از 400 بازرسی در ایران داشتیم

به گزارش ، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، در مصاحبه با نشریه آلمانی اشپیگل گفت فعالیت های هسته ای ایران پس از برجام کاهش پیدا کرد، اما هرگز کاملاً متوقف نشد.

وی گفت: برنامه هسته ای ایران بسیار پیچیده است، به همین دلیل آژانس رژیم نظارتی گسترده ای بر فعالیت های ایران دارد. سال گذشته بیش از 400 بازرسی در ایران داشتیم.

گروسی در پاسخ به سوالی درباره تعداد ناظران آژانس در ایران گفت: این آمار محرمانه است، اما تیم های ما همیشه و هر 365 روز سال آنجا هستند.

وی ادامه داد: آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه، چین و ایران به طور واضح اعلام کرده اند که برای توافق هسته ای ایران اهمیت بسیاری قائل هستند. اختلافاتی در برجام وجود دارد که سه کشور غربی مدعی هستند ایران در حال نقض آن است. در مقابل ایران هم از سوء رفتار طرف دیگر شکایت می کند. همه از ما می خواهند به نظارت ادامه دهیم.

امروز نیز آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت بنا به توافق قبلی با تهران، بازرسان آژانس از دومین سایت مورد نظر در ایران بازدید کردند.

سفر دو روزه مدیرکل آژانس به تهران و مذاکره با مقامات جمهوری اسلامی ایران اوایل شهریور ماه با صدور بیانیه مشترکی پایان یافت.

در بخشی از بیانیه مشترک ایران و آژانس آمده بود: آژانس بین المللی انرژی اتمی و جمهوری اسلامی ایران توافق کردند تا همکاری های خود را بیش از پیش تقویت کرده و اعتماد متقابل را به منظور تسهیل اجرای کامل موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی به آن که از 16 ژانویه 2016 بصورت موقت از سوی ایران در حال اجراست، ارتقاء بخشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 175

به "گروسی: سال گذشته بیش از 400 بازرسی در ایران داشتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروسی: سال گذشته بیش از 400 بازرسی در ایران داشتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید