اولین صداهای ضبط شده از مریخ منتشر شد

به گزارش کیوسک خبری آشنا، مریخ نورد استقامت ناسا اولین صداها از مریخ شامل صداهای وزش باد را ضبط نموده و آن ها را به زمین فرستاد.

اولین صداهای ضبط شده از مریخ منتشر شد

اولین صوت از این گونه اصوات در روز دوشنبه منتشر شد به همراه ویدیویی نو و غیرعادی که فرود و نشستن مریخ نورد را نشان می داد. این تصاویر پیچیده ترین تصاویر گرفته شده از مریخ هستند و تصاویری دیده نشده از مریخ نورد هنگام فرود نشان می دهند. توماس زوبرچین (Thomas Zurbuchen) از مدیران بخش ماموریت علمی ناسا می گوید: با این تصاویر و صداها شما می توانید در نزدیک ترین حالت به مریخ قرار بگیرید بدون آنکه احتیاج باشد لباس فشار بپوشید.

این صداها از طریق دو میکروفون تعبیه شده روی استقامت ضبط شده اند. در یکی از آن ها صدای ضعیف وزوز در پس زمینه شنیده می گردد که دیو گروئل(Dave Gruel) مهندس اصلی دوربین ها و میکروفن استقامت گفت که از خود مریخ نورد است اما حدود 10 ثانیه بعد میکروفن صدای ضعیفی از وزش باد را ضبط کرد. این صدا اولین صدای ضبط شده سطح مریخ است.

گروئل روز دوشنبه گفت: تصور کنید روی سطح مریخ نشسته اید و به صدای محیط گوش می کنید. جالب و زیباست. گروئل افزود: مریخ نورد هنگامی که ماموریتش را آغاز کند هم به ضبط صداها ادامه خواهد داد و ما با تکیه بر این تجهیزات صداهای فوق العاده ای ضبط خواهیم کرد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 شهریور 1400 بروزرسانی: 1 شهریور 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 711

به "اولین صداهای ضبط شده از مریخ منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین صداهای ضبط شده از مریخ منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید