خبرنگاران افزایش تخت های بیمارستان های روانپزشکی بنیاد شهید به 1000 تخت

به گزارش کیوسک خبری آشنا، تهران - خبرنگاران - معاون درمان و بهداشت بنیاد شهید گفت: تخت های بیمارستان های روان پزشکی متعلق به بنیاد شهید و امور ایثارگران به حدود 1000 تخت افزایش یافت.

خبرنگاران افزایش تخت های بیمارستان های روانپزشکی بنیاد شهید به 1000 تخت

به گزارش خبرنگاران از ایثار، معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران اقدامات اجرا شده در زمینه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به ایثارگران را تشریح کرد.

دکتر عبدالرضا عباسپور در رابطه با اقدامات اخیر معاونت بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در زمینه بیمه تکمیلی درمان ایثارگران گفت: قرارداد بیمه تکمیلی درمان جدید با توجه ویژه به مقوله سالمندی، خدمات نگهداری، توان بخشی و بازتوانی ایثارگران با شرایطی تنظیم شده که خدمات رسانی مناسبی به یک میلیون و 620 هزار نفر از ایثارگران تحت پوشش این بیمه صورت گیرد.

وی اضافه کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران در زمینه دارو و تجهیزات نیز با توجه به سالمندی جامعه ایثارگری و اهمیت توان بخشی اقدام به تأمین بیش از 37 هزار فقره تجهیزات پزشکی و توان بخشی نموده است و این اقلام بر اساس دستورالعمل های مربوطه توزیع شده اند.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در مورد پایش سلامت ایثارگران نیز شرح داد: در این بخش 15 هزار نفر از جانبازان، والدین و همسران شهدا تحت غربالگری فعال و 20 هزار نفر نیز تحت غربالگری غیرفعال بیماری کرونا قرار گرفته اند. همچنین غربالگری بیماری کرونا برای 713 نفر از جانبازان شیمیایی سردشت اجرا شده است.

عباسپور اضافه کرد: تشکیل کمیته و کارگروه مقابله با کرونا و برگزاری 9 جلسه و صدور 8 اطلاعیه، توزیع 100 هزار بسته بهداشتی و پیشگیری در استان ها، تخصیص 5 میلیارد اعتبار ویژه کرونا به استان ها و انجام تماس تلفنی با جانبازان با ریسک بالای بیماری به منظور ارائه توصیه های لازم برای پیشگیری از بیمار کرونا از دیگر موارد اجرا شده در این حوزه است.

وی با اشاره به برنامه های کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با توجه به محدودیت های ناشی از شیوع بیماری کرونا، برنامه ریزی های لازم جهت اجرای وبینار، وب کمیسیون و فعال کردن فضای مجازی جهت رسیدن به اهداف معین شده اجرا شده است. ضمن اینکه کمیسیون های حضوری با رعایت کمیسیون های پزشکی برگزار شده اند.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین از تزریق 70 هزار دوز واکسن آنفولانزا به گروه های ایثارگری با ریسک بالای بیماری اطلاع داد.

عباسپور با اشاره به افزایش تخت های بیمارستان های روان پزشکی متعلق به بنیاد شهید و امور ایثارگران به حدود 1000 تخت گفت: تخت های بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) نیز به 350 تخت افزایش یافته است که شامل تخت های بستری، ICU و CCU است و با توجه به شرایط فعلی کشور جهت بستری بیماران کرونا مورد استفاده قرار می گیرند.

وی در مورد ارائه خدمات آموزش های تخصصی پزشکی به منظور افزایش آگاهی، تسریع بهبود بیماری ها و جلوگیری از عوارض و کاهش ناتوانی ها در جامعه ایثارگری گفت: بیش از 300 فیلم و کلیپ در این زمینه فراوری و به وسیله فضای مجازی ارائه شده است. همچنین اپلیکیشن هایی با هدف آشنایی با آسیب نخاعی و آموزش پزشکان فراوری و در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 367

به "خبرنگاران افزایش تخت های بیمارستان های روانپزشکی بنیاد شهید به 1000 تخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افزایش تخت های بیمارستان های روانپزشکی بنیاد شهید به 1000 تخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید