سخنگوی طالبان: به شیعیان اطمینان می دهیم هیچ اقدام تبعیض آمیزی علیه آنها انجام نخواهد شد

به گزارش کیوسک خبری آشنا، سخنگوی طالبان با تاکید بر اینکه در پیشروی های تازه این گروه علیه غیرنظامیان اقدامی صورت نگرفته، به شیعیان اطمینان داد که هیچ اقدام تبعیض آمیزی علیه آن ها انجام نخواهد شد.

سخنگوی طالبان: به شیعیان اطمینان می دهیم هیچ اقدام تبعیض آمیزی علیه آنها انجام نخواهد شد

در پی تشدید درگیری ها و نگرانی مردم افغانستان از سقوط پیاپی شهرستان ها، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در گفت وگو با خبرنگار دفتر منطقه ای خبرنگاران گفت که در پیشروی های تازه این گروه اقدامی علیه غیرنظامیان صورت نگرفته و نخواهد گرفت.

وی اضافه نمود: ما کاملاً به این موضوع توجه داشته و اجازه نمی دهیم که مردم عادی، از هر قوم و مذهبی که باشند، مورد تبعیض قرار بگیرند، آن ها هموطنان ما هستند.

مجاهد ادامه داد: ما به مردم عادی می گوییم که آرام باشند، علیه آن ها هیچ اقدامی صورت نخواهد گرفت، امنیت آنها تامین خواهد شد و هر خواسته ای که دارند شنیده خواهد شد و در برخورد با آن ها کرامت انسانی رعایت شده و برخورد اسلامی صورت خواهد گرفت.

سخنگوی طالبان توضیح داد: برای ما تفاوتی نمی کند افراد مرتبط با کدام قوم و مذهب هستند، همه افغان ها برادر هستیم و در یک کشور زندگی می کنیم و در خدمت به وطن همه مسئول هستند؛ هم اهل تسنن و هم اهل تشیع مسئولیت مشترک داریم و باید با اتحاد با هم و ذهنیت باز به اسم افغان مسلمان خدمت کنیم.

وی تاکید نمود که در تشکیلات طالبان در بسیاری از ولایت های شیعه نشین، اهل تشیع مسئولیت دارند و خطاب به شیعیان این کشور گفت: به برادران اهل تشیع اطمینان می دهیم که هیچ حرکت تبعیض آمیزی علیه آن ها به راه نخواهد افتاد و اجازه آن را نخواهیم داد.

مجاهد اضافه نمود: در بعضی منطقه ها که سربازان دشمن حضور دارند از هر قوم و مذهبی که باشند تا وقتی سلاح بر زمین نگذارند طبعا ً در خط دولت کابل شمرده می شوند و اگر جنگ و مقاومت نمایند علیه آن ها اقدام می کنیم.

سخنگوی طالبان با تاکید بر اینکه علیه غیرنظامیان اقدام تبعیض آمیزی صورت نخواهد گرفت، ادامه داد: آن ها فریب تبلیغات سوء را نخورند، برادرگونه از نزدیک با ما تماشا نموده و برخورد و رفتار ما را آنالیز نمایند و با ما همنوا باشند و به ما نزدیک شوند تا نگرانی های آن ها رفع گردد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 658

به "سخنگوی طالبان: به شیعیان اطمینان می دهیم هیچ اقدام تبعیض آمیزی علیه آنها انجام نخواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی طالبان: به شیعیان اطمینان می دهیم هیچ اقدام تبعیض آمیزی علیه آنها انجام نخواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید