لیگ برتر فوتبال، استقلال 2 - 0 سایپا

به گزارش کیوسک خبری آشنا، استقلال با 50 امتیاز در صندلی سوم جدول رقابت های لیگ برتر باقی ماند و سایپا با 23 امتیاز در رده پانزدهم جدول ماندنی شد.

لیگ برتر فوتبال، استقلال 2 - 0 سایپا

مصاف دو تیم استقلال و سایپا در هفته بیست و هفتم رقابت های لیگ برتر با پیروزی 2 بر صفر شاگردان مجیدی به خاتمه رسید.

به گزارش ایسنا، در جریان هفته بیست و هفتم رقابت های لیگ برتر، دو تیم استقلال و سایپا به مصاف هم رفتند که این بازی در خاتمه با پیروزی 2 بر صفر به سود آبی پوشان خاتمه یافت.

دو گل این بازی را ارسلان مطهری در دقیقه 79 از روی نقطه پنالتی و دقیقه 87 به ثمر رساند.

با این نتیجه استقلال با 50 امتیاز در صندلی سوم جدول رقابت های لیگ برتر باقی ماند و سایپا با 23 امتیاز در رده پانزدهم جدول ماندنی شد.

نیمه اول

دو تیم در ابتدای بازی، موقعیت های نصفه و نیمه ای داشتند و سعی کردند به نیمه زمین یکدیگر نزدیک شوند اما کوشش شاگردان فرهاد مجیدی و فراز کمالوند در ابتدای بازی نتیجه ای در بر نداشت.

در دقیقه 6 بازی، مهدی قایدی با حضور در محوطه جریمه سایپا، سعی داشت دروازه سایپا را تهدید کند اما این بازیکن به وسیله بازیکن سایپا سرنگون شد. این صحنه اعتراض تیم استقلال را در پی داشت اما تصمیم داور مبنی بر ادامه بازی بود.

آبی پوشان مرکز تا دقیقه 25 بازی، توپ و میدان را در اختیار داشتند و چند حرکت موثر در فرایند بازی ایجاد کردند ولی حرکات شاگردان مجیدی نتوانست تغییری در نتیجه ایجاد کند.

آرش رضاوند در دقیقه 28 بازی، از پشت محوطه جریمه سایپا شوتی روانه دروازه حریف کرد که این ضربه با اختلافی کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

پس از توقف سه دقیقه ای بازی در دقیقه 30، استقلال فشار بیش تری به محوطه جریمه نارنجی پوشان آورد. در مقابل فشارهای آبی پوشان، سایپا پیروز شد حملات شاگردان مجیدی را به خوبی دفع کند تا بازی با نتیجه بدون گل ادامه پیدا کند.

در خاتمه کوشش دو تیم برای به ثمر رساندن گل اول بازی در نیمه اول، نتیجه ای نداشت تا این بازی در این نیمه با تساوی بدون گل خاتمه یابد.

نیمه دوم

بازی در ابتدای نیمه دوم سرعت زیادی داشت و دو تیم فشارهای روی نیمه زمین یکدیگر به وجود آوردند. استقلال با در دست داشتن نبض بازی سعی داشت موقعیت های مختلفی برای خود ایجاد کند اما حملات بازیکنان استقلال بازهم به گل منجر نشد.

سایپا در دقیقه 50 فرصت مناسبی برای گلزنی داشت و ضد حمله سریع نارنجی پوشان می توانست دروازه استقلال را تهدید کند اما جایگیری مناسب سید حسین حسینی، حمله نارنجی پوشان را دفع کرد.

مهدی قایدی در دقیقه 56 بازی، روی یک ضربه کاشته، فرصت خوبی برای باز کردن دروازه حریف داشت اما ضربه او با اختلافی کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

در ادامه فرشید اسماعیلی در دقیقه 61 با حضور در محوطه جریمه، فرصت مناسبی برای گلزنی داشت. ضربه این بازیکن به شکل برگردان بود و از بالای دروازه به بیرون رفت.

استقلال و مهدی قایدی در دقیقه 67، می توانستند گل اول بازی را به ثمر برساند اما ضربه آبی پوشان به تیر دروازه برخورد کرد. ضربه فرشید اسماعیلی از سمت راست محوطه جریمه سایپا به مهدی قایدی رسید و ضربه این بازیکن به تیرک دروازه خورد تا نتیجه بازی بدون گل ادامه پیدا کند.

گل: در دقیقه 75 بازی، مهدی قایدی روی نفوذ خود به محوطه جریمه سایپا، به وسیله بازیکن حریف سرنگون شد و داور این صحنه را پنالتی گفت. پیش از ضربه پنالتی، داور کولینک بریک گفت و پس از توقف سه دقیقه ای بازی، ارسلان مطهری پیروز شد گل اول بازی را از روی نقطه پنالتی به ثمر برساند. مطهری با گلزنی در این بازی طلسم گل نزدن خود را برای استقلال پس از 1000 دقیقه بشکند.

پس از گل فزونی استقلال، شاگردان فرهاد مجیدی سعی داشتند مدیریت بازی را به دست بگیرند تا گل خود محافظت نمایند. در این میان تیم سایپا سعی داشت فشار بیشتری به حریف خود بیاورد اما مدافعان استقلال اجازه حمله به شاگردان کمالوند را ندادند.

گل: ارسلان مطهری در دقیقه 87 بازی، از پشت محوطه جریمه سایپا شوتی را روانه دروازه حریف کرد که این ضربه پس از دریافت ناقص دروازه بان وارد دروازه سایپا شد تا این بازیکن گل دوم خود و تیمش را به ثمر برساند.

استقلال در خاتمه کار پیروز شد نتیجه بازی را حفظ کند و در نهایت آبی پوشان با نتیجه 2 بر صفر پیروز شدند سایپا را شکست دهند و سه امتیاز این بازی را به حساب خود واریز نمایند.

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، عارف غلامی (دقیقه 72- محمد دانشگر)، محمدحسین مرادمند، سیاوش یزدانی، مسعود ریگی (دقیقه 72- مهدی مهدی پور)، فرشید اسماعیلی، بابک مرادی، مهدی قایدی (دقیقه 89- شیخ دیاباته)، آرمان رمضانی (دقیقه 72- ارسلان مطهری)، سبحان خاقانی (دقیقه 66- سید احمد موسوی) و آرش رضاوند

ترکیب سایپا: کوروش ملکی، کمال الدین نیکخوی، رضا علیاری، امیر حسین حسین زاده، مجید علیاری، حسین ماهینی، مهرداد حیدری (دقیقه 60- رضا جعفری)، سینا مریدی، مجتبی لطفی، صادق بارانی و رح الله سیف اللهی

منبع: عصر ایران
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 662

به "لیگ برتر فوتبال، استقلال 2 - 0 سایپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ برتر فوتبال، استقلال 2 - 0 سایپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید