مشاغلی که همچنان تسهیلات کرونایی می گیرند

به گزارش کیوسک خبری آشنا، تهران (پانا) - مشاغلی که تحت تاثیر کرونا آسیبی جدی دیده اند تا خاتمه شهریور1400 از تسهیلات کرونایی بهره مند خواهند شد.

مشاغلی که همچنان تسهیلات کرونایی می گیرند

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام اتاق بازرگانی تهران، ستاد مقابله با کرونا موافقت خود با تمدید تسهیلات بعضی مشاغل آسیب دیده از شیوع کرونا را اعلام نموده و معافیت های آنها تا خاتمه تابستان ادامه خواهد داشت.

بر اساس اعلام این اتاق، مراکز آموزشی، آکادمی ها و مهد کودک ها، مراکز فرهنگی، هنری و رسانه ای، موزه ها، سینماها و تئاترها، مراکز تفریحی، باغ وحش ها و شهربازی ها، مراکز ورزشی، مراکز مربوط به گردشگری، شرکت های حمل و نقل مسافر برون شهری، مراکز پذیرایی، قنادی، آرایشگاه های مردانه، زنانه مشمول این بسته حمایتی خواهند بود.

این تسهیلات در حوزه حمایت های مالیاتی، بانکی، بیمه ای و سایر حمایت ها اجرایی می گردد. یکی از تسهیلات در نظر گرفته شده در این مصوبه برای حمایت های مالیاتی، آن است که برای مشاغل و کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از کرونا، بدهی مالیاتی قطعی شده مالیات های عملکرد و ارزش افزوده که تاریخ سررسید پرداخت آنها تا خاتمه سال 1399 بوده است، تا تاریخ 31 شهریور ماه امسال بدون محاسبه جریمه دیرکرد برای مدت مذکور امهال می گردد.

بعلاوه به موجب حمایت های بانکی، اقساط تسهیلات دریافتی این کسب و کارهای آسیب دیده که موعد پرداخت آنها در چهارماهه اول سال 1400 بوده و در این بازه زمانی پرداخت نشده، منوط به آنکه بدهی آنها به شبکه بانکی تا تاریخ 1399/11/1 در طبقه جاری قرار گرفته باشد به انتهای دوره تقسیط منتقل می گردد تا طی چهار قسط پس از آخرین قسط وصول گردد.

خسرو فروغان گران سایه - عضو اتاق بازرگانی ایران - درباره نحوه حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا، اعلام کرد: آنچه برای فعالان مالی بیشترین اهمیت را دارد، اجرای درست سیاست های حمایتی و پرهیز از وعده و شعارهای بی اساس است. در سال های گذشته ما بارها شاهد آن بوده ایم که وعده ای برای بهبود شرایط بنگاه های مالی ارائه می گردد اما هیچیک از آنها راه به جایی نمی برند.

به گفته وی، وقتی به یک سرمایه گذار وعده یاری داده شده اما اجرایی نمی گردد این حتی امکان برنامه ریزی در سطح کلان را هم از بنگاه مالی می گیرد و از این رو چه در حوزه کرونا و چه در سایر بخش ها باید کوشش کرد وعده هایی را داد که اجرایی شوند.

فروغان گران سایه گفت: در طول ماه های گذشته بخش های مختلف اقتصاد از شیوع کرونا آسیب دیده اند. باید به شکل دقیق آنالیز کرد که کدام صنف و کدام گروه شغلی بیشترین آسیب را دیده و این حمایت ها از آن بخش حداکثری باشد. از این رو باید با کنار گذاشتن نگاه کلی نگر به شکل جزئی مسائل هر صنف را آنالیز کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 679

به "مشاغلی که همچنان تسهیلات کرونایی می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاغلی که همچنان تسهیلات کرونایی می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید