پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 20 اردیبهشت

به گزارش کیوسک خبری آشنا، امروز آسمان تهران آفتابی است و دما در طول شب از شانزده درجه به مرور و در طول روز به بیست و چهار درجه می رسد.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 20 اردیبهشت

به گزارش خبرنگاران؛ بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده آسمان تهران نسبتا آفتابی پیش بینی می شود. فردا 20 اردی بهشت 1401 آسمان مرکز آفتابی خواهد بود و شاخص آلودگی هوا نیز در شرایط زرد پیش بینی می شود.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 24 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (20 اردی بهشت ماه) آفتابی با حداقل دمای 16 و حداکثر دمای 24 درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (21 اردی بهشت ماه) هم آفتابی تا قسمتی ابری با حداقل دمای 17 و حداکثر دمای 27 درجه سانتیگراد و برای روز پنجشنبه (22 اردی بهشت ماه) آفتابی و با حداقل دمای 15 درجه و با حداکثر دمای 25 درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.

شرایط آلودگی هوای تهران

شاخص آلودگی هوا در حال حاضر بر اساس اعلام شرکت کنترل آلودگی هوا بر روی عدد 66 قرار گرفته و کیفیت هوای تهران قابل قبول است.

طی 24 ساعت گذشته هم شاخص کیفیت هوا بر روی عدد 156 قرار داشت و هوای تهران برای همه افراد آلوده بود.

همچنین تهران از ابتدای سال 2 روز هوای پاک و 35 روز هوای قابل قبول و 9 روز هوای آلوده برای گروه های حساس جامعه، 2 روز ناسالم برای همه افراد و یک روز هوای خطرناک داشته است.

کاهش تندی باد تا اواخر وقت امروز (19 اردیبهشت ماه) همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی باعث افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد که به تبع آن برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در برخی منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز سه شنبه (20 اردی بهشت ماه) تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، هرچند با افزایش تردد خودرو ها غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت. کاهش تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد کرد.

با تداوم پایداری جوی تا اواخر وقت سه شنبه (20 اردی بهشت ماه) و عدم وزش باد مؤثر، غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر منطقه ها پرتردد پیش بینی می شود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

شرایط رگباری در شمال شرق و شمال غرب کشور، سواحل شمالی و ارتفاعات رشته کوه البرز وجود دارد که گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید همراه می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 14 تیر 1401 بروزرسانی: 14 تیر 1401 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 1029

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 20 اردیبهشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 20 اردیبهشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید