آخرین محدودیت های سفر، سفر به کدام استان ها مجاز و ممنوع است؟

به گزارش کیوسک خبری آشنا، طبق آخرین به روزرسانی نقشه پراکنش ویروس کرونا در کشور، آشوراده، بندرگز و نوکنده در استان گلستان، میانکاله، خلیل شهر، بهشهر، نکا، کیاسر، ساری، بابل، بابلسر، فریدون کنار، آمل، محمودآباد، فیلبند، الیمستان، رینه، پلور و تمام محدوده کوه دماوند، رویان، چمستان، یوش و بلده، سیاه بیشه، مرزن آباد، نوشهر، تنکابن، مازیچال، اشکور، نشتارود، کتالم و سادات شهر، چابکسر، کلاچای، رودسر، رامسر و جواهرده در استان مازندران، و سیاه کل و لاهیجان در استان گیلان از جمله مناطق توریستی و معمولا پرسفر در کشور هستند که همچنان در شرایط پرخطر برای سفر بوده و محدودیت و ممنوعیت تردد به آن ها برقرار است. جریمه سفر به این مناطق نیز طبق آخرین اعلام ستاد ملی کرونا 500 هزار تومان است.

آخرین محدودیت های سفر، سفر به کدام استان ها مجاز و ممنوع است؟

استانداری مازندران نیز 21 دی ماه پس از کاهش محدودیت ترددهای بین شهری، در نامه ای به مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این استان، فعالیت تمام مراکز گردشگری و اقامتی در شهرهای نارنجی و قرمز را تا اطلاع بعدی، ممنوع گفت و یادآور شد: هیچ گونه عدول و تخطی از مصوبات ملی و استانی درخصوص فعالیت زیر ظرفیتِ اکنون، کمتر از 25 درصد در این گونه واحدها در استان قابل پذیرش نیست.

محدوده مناطق پرخطر کرونا که در نوار شمالی کشور متمرکز شده است

با وجود کاهش مبتلایان کرونا در سایر شهرها، وزارت بهداشت همچنان شرایط استان های مازندران، گیلان، تهران، البرز، همدان، آذربایجان غربی، اردبیل و گلستان را شنماینده و سفر به این مناطق را پرخطر گفت اما هنوز محدودیت تازه ای برقرار نشده است.

با وجود این هشدارها و اعمال محدودیت تردد در بعضی نقاط کشور، اما گزارش های آماری مرکز مدیریت اطلاعات راه ها و حمل ونقل جاده ای، از هفت درصد افزایش ترددهای جاده ای در بازه زمانی 23 دی ماه تا دوم بهمن ماه به نسبت سال گذشته، خبر می دهد. در این فاصله با کاهش محدودیت تردد بین شهری، یک میلیون و 569 هزار و 632 وسیله نقلیه در جاده ها تردد نموده اند و بیشترین سفرها به سمت استان های اردبیل، آذربایجان شرقی، قم، خراسان رضوی و هرمزگان بوده است.

استان هرمزگان نیز با توجه به افزایش سفرها به جزایر جنوبی از جمله قشم و کیش گفت که از این هفته تا اردیبهشت 1400 مانع تردد خودروها با پلاک غیربومی و گردشگران در تمام این استان خواهد شد، هرچند هنوز از چگونگی اعمال این محدودیت ها با توجه به برقراری پروازها و حرکت قطارها به سمت این استان، خبری نیست.

وزیر بهداشت نیز نسبت به موج سفرهایی که به سمت استان هرمزگان راه افتاده ابراز نگرانی نموده و گفته است: ما نگران موج سفرهای آینده هستیم. یکی از دغدغه ها در استان هرمزگان، سفرهای سنگین به جزایر جنوب کشور بود. وقتی ویروس جهش یافته به چرخش درآید، بسیار خطرناک است.

اما محدودیت در حمل و نقل عمومی همانند گذشته است و طبق تاکید وزیر راه و شهرسازی و ستاد ملی مقابله با کرونا، ناوگان ریلی، جاده ای و هوایی ملزم به تکمیل فقط 60 درصد از ظرفیت هستند و باید از پذیرش بیماران کرونایی خودداری نمایند.

پراکنش جغرافیایی ویروس کرونا در کشور، نقشه در چهار بهمن به روزرسانی شده است

منبع: گردشبان
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 397

به "آخرین محدودیت های سفر، سفر به کدام استان ها مجاز و ممنوع است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین محدودیت های سفر، سفر به کدام استان ها مجاز و ممنوع است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید