امانی: کنکور نظام تعلیم و تربیت را حلق آویز نموده است

به گزارش کیوسک خبری آشنا، تهران (پانا) - دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش بیان نمود کنکور یک سد بزرگی برای آموزش و پرورش است که باید با هماهنگی دستگاه های ذیربط برای آن یک فکر اصولی و اساسی کرد، نباید اجازه داد آموزش و پرورش بیش از این تحت تاثیر کنکور قرار گیرد.

امانی: کنکور نظام تعلیم و تربیت را حلق آویز نموده است

به گزارش روابط عمومی شورای عالی آموزش و پرورش، محمود امانی طهرانی دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در نشست نمایندگان این شورا در آموزش و پرورش استانهای کشور که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید، گفت: از اینکه شما عزیزان قبول زحمت نموده و کار تبیین و نظارت بر حسن اجرای مصوبات شورای عالی را بر عهده گرفته اید و یار و همراه ما در استان ها هستید، ممنون و متشکرم. شورای عالی آموزش و پرورش در طول تاریخ تشکیل خود بر سه اصل اساسی اصالت، اتقان و استقلال پایدار بوده است.

وی اظهار کرد: اصالت یعنی اینکه تاریخ تشکیل و توضیح وظایفی که برای آن تعریف شده و افراد برجسته و زبده ای که عضو آن بوده اند، سعی در حل مسائل آموزش و پرورش داشته اند. دوم اتقان، یعنی اینکه مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش، پژوهش محور و بر اساس کارکارشناسی تهیه و تدوین شده اند، شما به ندرت مصوبه ای را از این شورا پیدا می کنید که دارای مشکل باشد. سوم استقلال، این شورا از زمان تشکیل تا به امروز تحت تاثیر هیچ گروه و یا حزب سیاسی نبوده و تنها هم و غم آن بهبود فرایند آموزش و پرورش فرزندان این مرز و بوم بوده است.

امانی ابراز داشت: یکی از وظایف سنگین ما در شورای عالی آموزش و پرورش، ایجاد حس اطمینان و اعتماد در خانواده های دانش آموزان و فرهنگیان که جایی هست کار رصد امور آموزش و پرورش را برعهده دارد و آنها می توانند به این شورا به عنوان یک نقطه اتکا تکیه نمایند.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به یکی دیگر از وظایف مهم دبیرخانه شورای عالی، گفت: ، نظارت بر حسن اجرای مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش یکی دیگر از وظایف مهم دبیرخانه این شورا است، باید فضایی را بوجود بیاوریم که کنشگران حوزه آموزش و پرورش براحتی بتوانند مسائل و مسائل آموزش و پرورش را شناسایی، نقد و آنالیز نموده و به این شورا منتقل نمایند.

وی با اشاره به هدف اصلی و اساسی مصوبات شورای عالی اضافه کرد: هدف اصلی مصوبات این شورا، تسهیل فرایند نظام تعلیم و تربیت است، در این راه نیازمند یاری، مشارکت و همکاری همه شما و فرهنگیان عزیز هستیم تا با یاری همدیگر باری از روی دوش آموزش و پرورش برداریم.

امانی توضیح داد: یکی از مصوباتی که برای شکوفایی و استقلال کاری مدارس در شورای عالی آموزش و پرورش تهیه و تدوین شده است، آئین نامه اجرایی مدارس است در این آئین نامه اختیارات زیادی به مدرسه و شورای آن واگذار شده است که مدیران مدارس می توانند با استناد به آن از حق و حقوق مدرسه خود دفاع نمایند.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه این شورا 10 سال قبل از انقلاب مشروطه در ایران شکل گرفته است، بیان داشت: ما در آستانه شروع یکصدمین سال تشکیل شورای عالی آموزش و پرورش هستیم، باید بتوانیم در کنار همدیگر از این رویداد مهم به بهترین وجه برای معرفی کارنمودها و ارتقای صندلی و شانیت شورای عالی آموزش و پرورش استفاده کنیم.

امانی اضافه کرد: تمامی قوانین و مقرراتی که باید در حوزه آموزش و پرورش اجرا گردد اول باید به تایید این شورا برسد و این اختیاری است که مجلس محترم بر اساس قانون تشکیل این شورا به آن داده است. اصل و اساس کار ما در شورای عالی تبعیت از قانون و قانونمداری است.

وی تاکید نمود: باید از مصوبات شورای عالی صیانت کنیم و اجازه ندهیم به راحتی این مصوبات را نادیده بگیرند، تمام سعی ما باید اجرای دقیق و منسجم مصوبات شورای عالی باشد.

امانی طهرانی با درخواست از نمایندگان شورای عالی، گفت: از شما عزیزان در استانها انتظار داریم در جلسات شورای آموزش و پرورش و دیگر جلسات استانها، با توجه اصل کنشگری، مصوبات این شورا را آنالیز و مسائل و مسائل آموزش و پرورش را به این شورای منعکس کنید.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش اضافه کرد: کنکور یک سد بزرگی برای آموزش و پرورش است که باید با هماهنگی دستگاه های ذیربط برای آن یک فکر اصولی و اساسی کرد، نباید اجازه داد آموزش و پرورش بیش از این تحت تاثیر کنکور قرار گیرد. کنکور نظام تعلیم و تربیت را حلق آویز نموده و نفسش را به شماره انداخته است، باید آموزش و پرورش را نجات داد و راستا توسعه و پیشرفت آن را هموار کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 585

به "امانی: کنکور نظام تعلیم و تربیت را حلق آویز نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امانی: کنکور نظام تعلیم و تربیت را حلق آویز نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید