بزودی بزرگ ترین رویداد تاریخ صنایع دستی برگزار می گردد

به گزارش کیوسک خبری آشنا، هجدهمین مجمع عمومی شورای جهانی صنایع دستی پس از سال ها اوایل مهرماه سال جاری با حضور 90 عضو از کشورهای مختلف در اصفهان برگزار می گردد.

بزودی بزرگ ترین رویداد تاریخ صنایع دستی برگزار می گردد

شورای دنیای صنایع دستی یکی از سازمان های زیرمجموعه یونسکو است که ایران حدود 50 سال عضو آن است. این شورا و عملکرد آن می تواند نقطه عطف بزرگی در کمک به توسعه صنایع دستی در کشورهای عضو باشد.

بهمن نامور مطلق - معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور - در این نشست با تاکید بر اهمیت برگزاری این اجلاس، گفت که به همت هنرمندان اصفهان و باوجود مخالفت بعضی کشورها، اجلاس دنیای صنایع دستی در اصفهان برگزار می شود. حیثیت این اجلاس نه فقط به ایران، بلکه به آسیا بازمی شود .

وی با اشاره به این که این اجلاس یک رویداد علمی، فرهنگی و تجاری است، اضافه نمود: برگزاری این اجلاس بزرگترین رویداد تاریخ صنایع دستی و یک رویداد خوب در مدیریت دنیای صنایع دستی است که ایران در آن مشارکت دارد .

در این نشست، فریدون الله کمک - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان - نیز با اشاره به اهمیت برگزاری این شورا گفت:

فقط دو شهر اصفهان و جیپور هندوستان با پذیرش تمام صنایع دستی به عنوان شهر دنیای صنایع دستی انتخاب شده اند. 9 شهر دیگر دنیا فقط با یک رشته خاص از صنایع دستی به عنوان شهر صنایع دستی ثبت شده اند .

رسول زرگرپور - استاندار اصفهان - نیز در این جلسه با تاکید بر لزوم بهره برداری از این رویداد بزرگ، گفت که مدیریت استان برای هرگونه هماهنگی با دستگاه های مختلف اعلام آمادگی می نماید و معتقد است این اجلاس نه تنها باعث افتخار و آبروی اصفهان، بلکه باعث آبروی ایران خواهد بود.

او ادامه داد:

نحوه برگزاری این اجلاس بین المللی می تواند بازتاب خوبی در کشورهای مهمان داشته باشد و همه دستگاه ها باید تمام همت و کوشش خود را برای برگزاری هرچه بهتر این اجلاس به کار گیرند . بعلاوه شهرداری ظرفیت بزرگی است که می تواند نقش مهمی در فضاسازی شهر درباره صنایع دستی داشته باشد .

پس از برگزاری نخستین جلسه شورای راهبردی هجدهمین اجلاس دنیای صنایع دستی در استان اصفهان، نشستی نیز به همین منظور با حضور مسعود سلطانی فر - معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری -، بهمن نامورمطلق - معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان - و فریدون اللهکمک - مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان - برگزار گردید.

در این نشست جزییات و برنامه ریزی های هجدهمین اجلاس دنیای صنایع دستی و تمهیدات برگزاری هرچه بهتر آن با حضور سلطانی فر مورد بحث و گفتگو نهاده شد که با نتایج خوبی همراه بود.

براساس آخرین طبقه بندی سازمان میراث فرهنگی، از 297 رشته صنایع دستی کشور بیش از 199 رشته در اصفهان فراوری می شود

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 تیر 1401 بروزرسانی: 27 تیر 1401 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 1040

به "بزودی بزرگ ترین رویداد تاریخ صنایع دستی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزودی بزرگ ترین رویداد تاریخ صنایع دستی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید