تحریم 19 مقام دیگر ونزوئلا توسط اتحادیه اروپا

به گزارش کیوسک خبری آشنا، وزرای خارجه اتحادیه اروپا در اقدامی دیگر برای به چالش کشیدن دولت نیکلاس مادورو، 19 مقام دیگر ونزوئلا را به بهانه نقض حقوق احزاب مخالف تحریم کردند.

تحریم 19 مقام دیگر ونزوئلا توسط اتحادیه اروپا

با ما سفر کنید و با تور اروپا 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزرای خارجه اتحادیه اروپا امروز (دوشنبه)، 19 مقام دیگر ونزوئلا را به بهانه تضعیف دموکراسی یا سوء استفاده از حقوق در این کشور آمریکای جنوبی تحریم کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزرای خارجه اتحادیه اروپا امروز در اقدامی دارایی های 19 مقام دیگر ونزوئلا را به دلیل آنچه که تخریب اوضاع در ونزوئلا پس از انتخابات (مجلسی) دسامبر 2020 خوانده اند، مسدود می نمایند و ممنوعیت سفر برای آن ها ایجاد می نمایند.

با اقدام جدید اتحادیه اروپا، هم اکنون 55 مقام ارشد ونزوئلا در حال حاضر تحت تحریم های اتحادیه اروپا قرار دارند.

اتحادیه اروپا بار دیگر با حمایت از خوان گوایدو رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا، مدعی شد که مقام هایی را تحت تحریم نموده که در انتخابات مجلسی اخیر ونزوئلا که در آن حزب حاکم با اکثریت آراء پیروز شد، حقوق انتخاباتی احزاب مخالف را تضعیف نموده اند.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا در توجیه این اقدام خود مدعی شدند: این افراد که به لیست (تحریم ها) افزوده شده اند، به طور خاص مسئول تضعیف حقوق انتخاباتی مخالفان و عملکرد دموکراتیک مجمع ملی و نقض جدید حقوق بشر و محدودسازی آزادی های بنیادین و اساسی هستند.

این اولین بار نیست که اتحادیه اروپا در حمایت از احزاب مخالف ونزوئلا کوشش می نماید تا دولت مادورو را تضعیف کند و به انزوا بکشاند.

چندی پیش، مجلس اروپا از دولت های اتحادیه اروپا درخواست کرد که گوایدو را بعنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت بشناسند.

آمریکا و گروهی از متحدان این کشور از جمله انگلیس سوم بهمن ماه سال 1397 در اقدامی غیرقانونی گوآایدو را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به رسمیت شناخته و ادامه دولت مادورو را که تنها چند ماه پیش از آن با رأی بالای مردم ونزوئلا مجدداً به ریاست جمهوری انتخاب شده بود، غیرقانونی اعلام کردند.

در انتخابات مجلسی ونزوئلا، حزب رئیس جمهور ونزوئلا موسوم به حزب سوسیالیست متحد ونزوئلا و احزاب متحد رئیس جمهور این کشور پیروز به کسب اکثریت کرسی های مجلسی شدند. با این حال گوایدو رهبر مخالفان و رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا که در صدد کاهش اعتبار این انتخابات مجلسی بود، آن را بایکوت کرد.

رئیس جمهور ونزوئلا پس از اعلام نتایج اولیه انتخابات مجلسی کشورش در یک سخنرانی که از تلویزیون ملی این کشور پخش می شد، گفت: ما مجمع ملی را با اکثریت آراء مردم ونزوئلا احیا کردیم. قطعاً این یک پیروزی عظیم برای دموکراسی است.

اتحادیه اروپا به خاطر مخالفت ایتالیا و قبرس، هرگز نتوانست به رسمیت شناختن گوایدو را به تصویب برساند، اما عملاً و به صورت تمام عیار از او حمایت نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 428

به "تحریم 19 مقام دیگر ونزوئلا توسط اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم 19 مقام دیگر ونزوئلا توسط اتحادیه اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید