تعجب شهردار ایراوان از ارزانی بلیط متروی تهران ، فرق متروی تهران با یونان در چیست؟ (تور یونان)

به گزارش کیوسک خبری آشنا، شهردار ایروان و هیئت همراه باهدف ایجاد زمینه همکاری های مشترک، از خطوط متروی تهران بازدید کردند.

تعجب شهردار ایراوان از ارزانی بلیط متروی تهران ، فرق متروی تهران با یونان در چیست؟ (تور یونان)

سفر با تور یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش خبرنگاران، شهردار شهر ایروان ارمنستان روز (چهارشنبه 28 دی ماه) از بعضی از ایستگاه های متروی تهران از جمله ایستگاه توحید بازدید و طی نشستی با مدیرعامل این شرکت پیرامون ساخت و توسعه مترو به گفت وگو پرداخت.

هراچیا سارگسیان، شهردار ایروان در حاشیه این بازدید گفت: در ساخت ایستگاه های نو تجربیات شرکت بهره برداری متروی تهران استفاده خواهیم کرد و قرار است با شهردار تهران جلسه ای برای همکاری های مشترک در مورد موضوعات مختلف داشته باشیم.

او درباره متروی تهران گفت: بهای بلیت متروی تهران خیلی مقرون به صرفه است. من در یونان هم از مترو بازدید کردم و امروز به این نتیجه رسیدیم متروی تهران از نظر نظافت و تمیزی سرآمد است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در نشست با شهردار ایروان ضمن اشاره به آمادگی همکاری برای توسعه مترو و انتقال تجربیات برای توسعه متروی ایروان گفت: در حال حاضر روزانه بیش از 2 میلیون سفر با متروی تهران و حومه انجام می گردد و این ظرفیت وجود دارد تا در دو دهه آینده این اندازه به مرز 10 میلیون سفر در روز برسد.

مسعود درستی با اشاره به اینکه بیشترین درخواست شهروندان از شهرداری توسعه مترو است ادامه داد: سرفاصله حرکت قطارهای متروی تهران از 4 تا 12 دقیقه در خطوط مختلف متغیر است.

درستی در پاسخ به سؤال شهردار ایروان مبنی بر اینکه واردات ریل انجام می گردد شرح داد: ما تا چند سال پیش واردات ریل داشتیم که با فراوری ریل در شرکت ذوب آهن اصفهان در این زمینه خودکفا شدیم.

وی در ادامه با بیان اینکه 24 سال از بهره برداری مترو در ایران می گذرد گفت: در حوزه تعمیر، نگهداری و سیر و حرکت نیروهای متخصص و توانمندی داریم و در این زمینه هم خودکفا هستیم.

درستی در ادامه با اشاره به توانمندی مهندسان ایرانی در ساخت و بهره برداری از خطوط مترو اعلام کرد: درصورتی که بودجه لازم تأمین گردد توانایی و امکان ساخت یک خط 20 کیلومتری ظرف مدت 30 تا 36 ماه را داریم.

او به قیمت بلیت و هزینه تمام شده آن اشاره نمود و گفت: 30 درصد قیمت تمام شده بلیت به وسیله مسافران و 70 درصد آن به وسیله دولت و شهرداری پرداخت می گردد.

لازم به ذکر است در حاشیه این بازدید هدایایی به رسم یادبود به شهردار ایروان اهدا شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 بهمن 1401 بروزرسانی: 9 بهمن 1401 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 1147

به "تعجب شهردار ایراوان از ارزانی بلیط متروی تهران ، فرق متروی تهران با یونان در چیست؟ (تور یونان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعجب شهردار ایراوان از ارزانی بلیط متروی تهران ، فرق متروی تهران با یونان در چیست؟ (تور یونان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید