خبرنگاران بازرسی از مراکز بهداشتی درمانی تربت حیدریه تشدید می شود

به گزارش کیوسک خبری آشنا، تربت حیدریه - خبرنگاران - جانشین رییس اداره بازرسی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه از تشدید نظارت و بازرسی بر اجرای پروتکل های بهداشتی در مراکز بهداشتی درمانی و مراکز خصوصی زیرپوشش این دانشگاه خبر داد.

خبرنگاران بازرسی از مراکز بهداشتی درمانی تربت حیدریه تشدید می شود

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه روز دوشنبه به نقل از الهام صفائیان گزارش داد: در این بازدیدها که با همراهی کارشناسان حوزه معاونت درمان این واحد انجام می شود، چک لیست ارزیابی رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا تکمیل و در صورت رعایت نشدن این موارد، به مسوولان مراکز بهداشتی و درمانی تذکر لازم ارایه می شود.

وی با بیان اینکه از 20 تیرماه تا به امروز گروه های نظارتی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه از مراکز بهداشتی و درمانی زیر پوشش این واحد دانشگاهی بیش از 35 مورد بازرسی انجام داده اند، افزود: با هدف رعایت پروتکل های بهداشتی از 20 مطب پزشکان عمومی و متخصص، پنج مرکز سونوگرافی و رادیولوژی، 6 آزمایشگاه، سه کلینیک دندانپزشکی و 2 مرکز جراحی بازدید و بازرسی شد و این فرایند همچنان نیز در حال اجراست.

جانشین رییس اداره بازرسی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با بیان اینکه مراکز ارایه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی باید نسبت به رعایت دستورالعمل و پروتکل های بهداشتی اهتمم بیشتری داشته باشند گفت: اقشار مختلف مردم در صورت مشاهده موارد تخلف در این مراکز می توانند مراتب را از طریق سامانه 190 یا از طریق تماس با شماره تلفن 52245760 اطلاع دهند تا پیگیری لازم توسط اداره بازرسی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه صورت گیرد.

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با زیرپوشش داشتن سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه به 363 هزار نفر جمعیت این شهرستان ها در جنوب استان خراسان رضوی خدمات می دهد.

این دانشگاه 190 تخت در بیمارستان نهم دی تربت حیدریه و 20 تخت در مه ولات دارد.

مرکز شهرستان 225 هزار نفری تربت حیدریه در 150 کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است.

تا به امروز 276 هزار و 202 نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و شمار جان باختگان کرونا در کشور به 14 هزار و 405 تن رسیده است.

همچنین تا به امروز 240 هزار و 87 نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 68

به "خبرنگاران بازرسی از مراکز بهداشتی درمانی تربت حیدریه تشدید می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بازرسی از مراکز بهداشتی درمانی تربت حیدریه تشدید می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید