خبرنگاران ابتلای 2 سرنشین برزیلی یک کشتی به کرونا در بندر امام تایید شد

به گزارش کیوسک خبری آشنا، اهواز - خبرنگاران - رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز از ابتلای 2 سرنشین برزیلی یک فروند کشتی ایرانی به کرونا در بندر امام خمینی (ره) اطلاع داد و گفت: این افراد در همان کشتی و در قرنطینه بسر می برند.

خبرنگاران ابتلای 2 سرنشین برزیلی یک کشتی به کرونا در بندر امام تایید شد

با تور ارزان برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

دکتر فرهاد ابول نژادیان یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران با بیان اینکه از تمام خدمه و سرنشینان کشتی ها و لنج هایی که از کشورهای دیگر وارد استان خوزستان می شوند تست کرونا گرفته می گردد اضافه کرد: سرنشینان و خدمه کشتی که تست کرونای آنها مثبت گردد اجازه خروج از کشتی را ندارند.

وی اضافه کرد: 26 فروند کشتی طی سال جاری در بندر امام خمینی (ره) پهلو دریافتد که 87 نفر از سرنشینان آنها تبعه هند و 46 نفر آنها تبعه برزیل بودند.

ابول نژادیان در ادامه به اقدامات انجام شده برای جلوگیری از ورود گونه جدید ویروس کرونا به کشور در بنادر آبادان اشاره نمود و گفت: 32 شناور به وسیله بنادر آبادان وارد کشور شدند که از این تعداد 19 شناور مربوط به کشور کویت ،هشت شناور از عراق ، چهار شناور از امارات و یک فروند شناور از کشور قطر بودند که از خدمه آنها تست کرونا گرفته شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز ادامه داد: تعداد کل سرنشینان این شناورها 239 نفر بود که 39 نفر آنها تبعه هند، 196 نفر تبعه ایران و چهار نفر اهل کشور پاکستان بودند که جواب تست پی سی آر همگی آنها منفی بود.

ابول نژادیان گفت: در تمام مرزهای دریایی استان خوزستان کار نمونه گیری از خدمه کشتی ها و لنج های صیادی که در دریا می مانند، انجام می گردد.

وی ادامه داد: طبق سند ملی، مسوولیت قرنطینه سرنشینان کشتی ها بر عهده اداره بنادر است و افرادی که جواب تست کرونای آنها مثبت باشد در همان بندر قرنطینه می شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: در 40 مایلی خور موسی نیروهای بهداشت مستقر در بندر وارد شناورها شده و از خدمه تست کرونا می گیرند تا در حد فاصل رسیدن شناور به اسکله، جواب تست سرنشینان آنها معین گردد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز فروردین ماه سال جاری با ابراز نگرانی نسبت به شیوع گونه برزیلی کرونا در خوزستان گفت: لازم است به دلیل پهلو دریافت کشتی های برزیلی در بندر امام خمینی (ره)، این موضوع جدی گرفته گردد.

در حال حاضر 16 شهرستان خوزستان در شرایط نارنجی و 11 شهرستان نیز در حالت زرد کرونایی قرار دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 579

به "خبرنگاران ابتلای 2 سرنشین برزیلی یک کشتی به کرونا در بندر امام تایید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ابتلای 2 سرنشین برزیلی یک کشتی به کرونا در بندر امام تایید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید