خلاقیت های انیمیشنی را در موزه هنر کارتونی سانفرانسیسکو ببینید

به گزارش کیوسک خبری آشنا، موزه هنر کارتونی سانفرانسیسکو به انیمیشن و کارتون، پیشینه تکنولوژیکی هنر انیمیشن، طراحی های مفهومی و غیره اختصاص دارد.

خلاقیت های انیمیشنی را در موزه هنر کارتونی سانفرانسیسکو ببینید

وقتی در بخش شرقی میدان جیراردلی (Ghirardelli Square) در خیابان بیچ سانفرانسیکو قدم بزنید، اقیانوس آرام را در افق سمت چپ خود مشاهده خواهید کرد، اما اگر نظری هم به سمت راست تان داشته باشید، یک ساختمان آجری را می بینید که دریچه تخیلات را به روی شما باز می کند. موزه هنر کارتونی سانفرانسیسکو (Franciscos Cartoon Art Museum) به کارتون و انیمیشین اختصاص دارد و نمایشگاه هایی از آثار افراد خلاق حرفه ای و نوظهور را در معرض دید عموم قرار می دهد و به استعدادهای آینده فرصت تمرین و تجربه می دهد. این موزه قبلا در باغ های یربا بوئنا (Yerba Buena Gardens) مستقر بود که در سال 2015 بسته شد و مجددا در منطقه اسکله فیشرمن در اکتبر گذشته باز شد.

یکی از دیوارهای گالری به اثر جهان بی نهایت از جیم استارلین اختصاص دارد که تا 4 سپتامبر به نمایش درمی آید. این نمایشگاه درباره هنر کارتونی از دهه 1970 تا قرن 21 اثر این هنرمند و نویسنده است که به شدت تحت تاثیر فیلم انتقام جویان، جنگ ابدیت بوده است. در ضمنً روی یکی از دیوارها صفحات طراحی دستی کتاب شاهزاده و خیاط اثر جن وانگ به چشم می خورد.

در دومین گالری که گنجینه انیمیشن نام دارد، پیشینه تکنولوژیکی هنر انیمیشن، کارتون های تلویزیونی، طراحی های مفهومی، طراحی های مصور و طلق هایی شفاف از فیلم ها و نمایش هایی نظیر فانتازیا و سیمپسون ها به تفصیل نشان داده شده است.

برای هنرمندان جوان نیز میز و امکانات طراحی و رنگ آمیزی فراهم است. ساعت 11:30 صبح اولین شنبه هر ماه، جلسه طراحی های کارتونی برای بچه ها 7 تا 12 سال و در ساعت 2:30 بعدازظهر، جلسه ای برای هنرمندان مشتاق 13 تا 17 ساله تدارک دیده شده است.

اتاق مطالعه این موزه با مجموعه آثار دائمی بیل واتسون، لیندان جانستون و دیگران تزیین شده است و مجموعه ای از رمان های گرافیکی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد. در ضمنً در فروشگاه هدیه، کتاب ها و لوازم هنری به فروش می رسد. علاوه بر این باید بدانید که بازدید از این موزه حدود 75 دقیقه از وقت تان را می گیرد.

این موزه از 11 صبح تا 5 عصر پنج شنبه تا سه شنبه باز است و بلیط آن برای بزرگسالان 10 دلار و بچه ها 4 تا 12 سال، 4 دلار تمام می شود. البته بچه ها 5 ساله و کوچک تر می توانند به رایگان از این موزه دیدن کنند.

منبع: کجارو / latimes.com
انتشار: 23 فروردین 1401 بروزرسانی: 23 فروردین 1401 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 954

به "خلاقیت های انیمیشنی را در موزه هنر کارتونی سانفرانسیسکو ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلاقیت های انیمیشنی را در موزه هنر کارتونی سانفرانسیسکو ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید