تور ارزان روسیه: فورت الکساندر، قلعه ای در نزدیکی سن پترزبورگ

به گزارش کیوسک خبری آشنا، فورت الکساندر قلعه ای در خلیج فنلاند است که سال ها قبل جهت دفاع در برابر حملات دشمنان ساخته شد و پس از چندین سال تبدیل به یک جاذبه مشهور گردشگری شده است. برای شناخت بیشتر آن با خبرنگاران همراه باشید.

تور ارزان روسیه: فورت الکساندر، قلعه ای در نزدیکی سن پترزبورگ

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

شهر سن پترزبورگ (Saint Petersburg) در راس خلیج فنلاند در دریای بالتیک (Baltic Sea)، یک بار به وسیله رشته قلعه های خلیج محافظت شد. بیشتر این قلعه ها در اطراف جزیره کاتلین (Kotlin) ساخته شده اند که در وسط گردنه باریک خلیج در 30 کیلومتری سن پترزبورگ واقع شده اند.

برخی قلعه ها بعلاوه در لب ساحل خلیج، میان جزیره ساخته شده اند. آنها در کنار یکدیگر دفاعی قوی در برابر حملات دشمن از دریا ارائه می نمایند.

ساخت و ساز این قلعه ها خیلی زود بعد از تاسیس سن پترزبورگ شروع شد. به خاطر جنگ بزرگ شمالی در سال 1700 تا 1702، ساختن این قلعه ها تسریع شد.

در طول دو قرن، روسیه به تقویت ساخت این منطقه ادامه داد و بیش از 40 قلعه بین ساحل جنوبی و شمالی خلیج فنلاند تاسیس کرد. تقریبا نیمی از این قلعه ها در جزایر مصنوعی ساخته شده اند.

قلعه فورت الکساندر

یکی از مشهورترین قلعه ها در خلیج فنلاند، قلعه فورت الکساندر (Fort Alexander) است. این قلعه، به وسیله پادشاه نیکولای (Emperor Nikolay) ساخته شده و بعد از برادرش الکساندر اول (Alexander I9) نام گذاری شده است.

مانند خیلی از قلعه ها در خلیج، فورت الکساندر روی یک جزیره مصنوعی بین سال های 1838 تا 1845 ساخته شده است.

پایه و اساس آن شامل بیش از 5500 توده 12 متری رانده شده به بستر دریا برای تقویت زمین است. سپس این توده 12 متری با یک لایه از شن، یک لایه بلوک بتنی و یک لایه ورقه گرانیت پوشیده می گردد. بالای این ها، یک سازه بیضی شکل با یک حیاط که در مرکزش است، وجود دارد.

حضور قلعه در جنگ ها

این قلعه 540 متری 3 طبقه به همراه اتاق کافی برای مستقر شدن هزار مرد داشت. 103 توپ در قلعه به همراه فضای اضافی بر روی سقف برای 34 اسلحه در قلعه وجود داشت.

گرچه هیچ وقت قلعه در عملیات نظامی شرکت نکرد، اما این قلعه یک نقش حیاتی در جنگ کریمه (Crimean War) اجرا کرد. در واقع این قلعه زمانی از پایگاه نیروی دریایی روسیه در کرونشتات (Kronstadt) در مقابل حمله نیروی دریایی سلطنتی و ناوگان فرانسه محافظت کرد. حضور قلعه در اینجا کافی بود تا از حمله دشمنان به سن پترزبورگ جلوگیری به عمل آید.

با این حال، با ورود به قرن 20، قلعه اهمیت دفاعی خود در برابر توپ خانه مدرن و گلوله توپ منفجر شده را از دست داد.

تبدیل شدن به آزمایشگاه

در سال 1897، قلعه فورت الکساندر به یک آزمایشگاه برای بیماری های خطرناک و کشنده مانند وبا، کزاز، حصبه، تب مخملک، عفونت استاف و استرپتوکوک تبدیل شد. اما به خاطر آزمایش باکتری یرسینیا که باعث طاعون خیارکی می شد، این قلعه مشهور شد. این بیماری فورت الکساندر را به قلعه طاعون تغییر نام داد.

بعد از اینکه در سال 1917 کومونیست ها مالکیت قلعه را به دست گرفتند، آزمایشگاه بسته شد و قلعه به نیروی دریایی روسیه تحویل داده شد. نیروی دریایی تجهیزات درون قلعه را ذخیره نموده بود تا اینکه در سال 1983 رها شد.

در اواخر دهه 90 و اوایل 2000، فورت الکساندر به یک محل برای مهمانی های خصوصی تبدیل شد.

امروزه این قلعه به یک جاذبه مشهور گردشگری تبدیل شده است.

منبع: کجارو / en.wikipedia.org / amusingplanet.com
انتشار: 22 بهمن 1400 بروزرسانی: 22 بهمن 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 901

به "تور ارزان روسیه: فورت الکساندر، قلعه ای در نزدیکی سن پترزبورگ" امتیاز دهید

1 کاربر به "تور ارزان روسیه: فورت الکساندر، قلعه ای در نزدیکی سن پترزبورگ" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان روسیه: فورت الکساندر، قلعه ای در نزدیکی سن پترزبورگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید