نگاه حفاظتى بر طرح تفصیلى خیابان ولیعصر حاکم شود

به گزارش کیوسک خبری آشنا، تهران (پانا) - سخنگوى شوراى شهر تهران گفت خیابان ولیعصر یک باغ- خیابان است که به لحاظ تاریخی نیز روایتگر تاریخ معاصر است و تاریخ، فرهنگ و ارزشهاى طبیعى در سرتاسر خیابان ولیعصر متبلور شده است.

نگاه حفاظتى بر طرح تفصیلى خیابان ولیعصر حاکم شود

به گزارش روابط عمومی شورای شهر تهران، علی اعطا در پى برگزارى جلسه اى با حضور گلپایگانی معاون شهرسازی شهردارى، صالحى مدیرکل معمارى و ساختمان، ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران و فدایى نژاد معاون فنى و طرح هاى شهرى این سازمان با انتقاد از تاخیر یک ساله در تهیه و تصویب طرح ساماندهى و حفاظتى خیابان ولیعصر گفت: دریغ است سایه سوداگران سیرى ناپذیر، همچنان بالاى سر میراث ارجمند پایتخت باشد.

وی گفت: پیگیر تهیه و تصویب طرح ساماندهی خیابان ولیعصر و اصلاح طرح تفصیلى آن با رویکرد حفاظتى در دو حوزه میراث فرهنگى-تاریخى و میراث طبیعى هستیم اما علیرغم پیگیرى ها این کار هنوز به نتیجه نرسیده و متاسفانه در شهردارى تبدیل به کلاف سردرگمى شده است.

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه در حال حاضر، متولی طرح ساماندهى و اصلاح طرح تفصیلى محور ولیعصر، به غلط سازمان زیباسازی شهرداری تهران است، گفت: قاعدتا مى بایست متولی معاونت شهرسازی باشد اما متولى پروژه، سازمان زیباسازى است و متاسفانه باید گفت این سازمان اکنون بضاعت مدیریتى کافى براى هدایت مشاور طرح را ندارد.

اعطا در ادامه انتقاد خود از تاخیر در ارائه طرح ساماندهی خیابان ولیعصر گفت: به جاى اینکه سازمان زیباسازى به قائم مقامى شهردارى مشاور مربوطه را براى تهیه طرح ولیعصر هدایت کند، آن مشاور است که شهردارى را اداره و هدایت مى کند و این تاسف برانگیز است.

وی افزود: طرح تفصیلی ولیعصر باید به سرعت اصلاح شود تا میراث ارزشمند فرهنگى و طبیعى ولیعصر از گزند سوداگرى و تخریب در امان بماند.

اعطا با تاکید بر اینکه ساماندهى محور ولیعصر از جمله اهداف و برنامه هاى شهردار تهران بوده است اظهارداشت: شهردار محترم تهران در ده برنامه ارایه شده به شورا، موضوع ساماندهى محور ولیعصر و ثبت جهانى آن را مورد تاکید قرار داده اند.

وی اظهار کرد: تاکید ما در شورا اصلاح طرح تفصیلی با نگاه حفاظتی نسبت به میراث فرهنگى-تاریخى و میراث طبیعى ولیعصر و تسریع در تهیه و تصویب آن است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 230

به "نگاه حفاظتى بر طرح تفصیلى خیابان ولیعصر حاکم شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاه حفاظتى بر طرح تفصیلى خیابان ولیعصر حاکم شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید