چگونه قبض برق را قسطی پرداخت کنیم؟

به گزارش کیوسک خبری آشنا، به گزارش خبرنگاران،با افزایش دمای هوا و فرایند برتری مصرف برق، سر و کله قبض های نجومی پیدا شد، به همین علت به تازگی معاون وزیر نیرو خبر امکان پرداخت اقساطی قبوض برق را برای رفاه حال مشترکان اعلام نموده است.

چگونه قبض برق را قسطی پرداخت کنیم؟

گرمای تابستان سال جاری داغ خود را بر صنعت برق و سبد خانوار گذاشت، شاید طرح پرداخت اقساطی قبوض بتواند در این بین یاری رسان باشد اما باید پذیرفت که در شرایط فعلی چاره ای جز مدیریت مصرف وجود ندارد.

البته پرداخت اقساطی قبوض آب و برق از سال 1398 در کشور به دلیل شیوع بیماری کرونا و وتعطیلی کسب و کارها استارت خورد، اما دلیل آن با سال جاری متفاوت بود و این بار افزایش مصرف موجب صدور قبض های نجومی و احتمالا در مواردی عدم توانایی مشترکان برای پرداخت شده است.

در این بین مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در مورد جزئیات پرداخت اقساطی قبوض برق گفت: مشترکانی که مبلغ قبوض آنها بالا باشد، می توانند در سه قسط نسبت به پرداخت قبوض خود اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: مشترکانی که بیشتر از حد الگو مصرف برق دارند و یا اندازه مصرف آنها نسبت به دوره های قبل افزایش یافته است و توان پرداخت ندارند، در صورت ارائه در خواست به شرکت توزیع منطقه خود می توانند در سه قسط قبوض خود را بپردازند.

رجبی مشهدی در مورد مشترکان کم مصرف هم گفت: این امکان برای همه مشترکان وجود دارد اما بهتر است مبالغ پایین در یک قسط پرداخت گردد.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار حوزه انرژی را از صفحه انرژی و کالای خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 754

به "چگونه قبض برق را قسطی پرداخت کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه قبض برق را قسطی پرداخت کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید