اخبار سیاسی

بررسی لایحه مسئولیت ارائه دهندگان خدمات فناوری اطلاعات در دولت

به گزارش خبرنگاران، فضای مجازی تأثیر بسزایی در ساخت فرهنگ جامعه و به خصوص جوانان کشور دارد و عدم توجه به مؤلفه های کنترل و مدیریت فضای مجازی می تواند آثار مخربی در فرهنگ یک جامعه ایجاد نماید.

7 آذر 1399

مصاحبه، عضو تیم مذاکره کننده دولت افغانستان: رفتارهای پاکستان سبب تضعیف دولت است

عضو تیم مذاکره کننده دولت افغانستان با طالبان با اشاره به سفرهای اخیر بعضی شخصیت های این کشور به اسلام آباد اظهارداشت که سیاست خصمانه پاکستان و ارتباط با اشخاص در افغانستان برای ایجاد تفرقه بین رهبران افغان است.

2 آذر 1399

موانع دولت الکترونیک با فرهنگ سازی قابل برطرف است

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت و گو با یکی از خبرگزاری ها گفت: توسعه دولت الکترونیک به عنوان یکی از زیرساخت های اصلاح ساختار بودجه و ایجاد شفافیت و مقابله با فساد و افزایش بهره وری لازم و لازم است از این رو هم راستا با ایجاد...

1 آذر 1399

آیا کابوس بِرَدلی برای جو بایدن تکرار می گردد؟

در حالی که مناظره دوم جو بایدن و دونالد ترامپ نیز برگزار گردید، اما رقابت این دو هنوز هم ادامه دارد، به نظر می رسد علیرغم اینکه فاصله دو نفر در نظرسنجی ها هنوز حفظ شده و بایدن نیز برتر است، اما تا زمان به جامانده، ممکن است که هر اتفاقی رخ دهد و بازی عوض...

1 آذر 1399

جعفری: قد و وزن 6 میلیون دانش آموز تا به امروز اندازه گیری شده است

تهران (پانا) - مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش اعلام نمود پروژه کوچ هم اکنون در استان ها در حال اجراست و اطلاعات 45 درصد از دانش آموزان یعنی قد و وزن 6 میلیون دانش آموز تا به امروز اندازه گیری شده اما اصل کار در هفته پیش رو هفته...

27 آبان 1399

جشنواره فیلم کوتاه تهران در دوران کرونا چگونه برگزار می گردد؟

تهران (پانا) - عضو شورای سیاستگذاری سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران خاطرنشان کرد که عزم مدیران بر برگزاری این رویداد سینمایی به صورت فیزیکی اما سختگیرانه و محدود در شرایط کرونا است.

26 آبان 1399

اعمال تحریم اتحادیه اروپا علیه شخصیت ها و نهادهای لیبیایی

اتحادیه اروپا از اعمال تحریم علیه چند شخصیت لیبیایی و بلوکه دارایی چند نهاد این کشور اطلاع داد.

26 آبان 1399

سیاست های جدید توئیتر برای اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

شبکه توئیتر جدیدترین قوانین خود برای جلوگیری از انتشار شایعات درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را اظهار داشت.

25 آبان 1399

مجلس ارمنستان به دست معترضان افتاد

به گزارش خبرنگاران، تصمیم نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان مبنی بر امضای توافق خاتمه جنگ قره باغ، با واکنش منفی جمعی از مردم این کشور روبرو شد تا آنجا که معترضان، خشم خود را با ورود به ساختمان های دولتی به نمایش گذاشتند.

21 آبان 1399

مردم موریتانی خواهان بسته شدن سفارت فرانسه و اخراج سفیر فرانسوی شدند

هزاران نفر از مردم موریتانی در اعتراض به هتاکی رئیس جمهور فرانسه به مسلمانان و ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) در شهر نواکشوت پایتخت این کشور تظاهرات نموده و خواهان بسته شدن سفارت فرانسه شدند.

21 آبان 1399

انتخابات آمریکا طبق رأی مردم پیش نمی رود

خبرنگاران، گروه بین الملل- امیرمحمد اسماعیلی: کرونا از میانه کارزار 2020، به دلیل تبعات اجتماعی-اقتصادی که داشت؛ به یکی از عوامل تأثیرگذار در معین نتیجه انتخابات آمریکا تبدیل شد حال آنکه با سرایت به ترامپ، اهمیت آن بیشتر هم شده است.

19 آبان 1399

خبرنگاران دولت ژاپن ورود تجار و دانشجویان خارجی به کشور را تسهیل می نماید

تهران - خبرنگاران - تارنمای ان اچ کی ژاپن روز چهارشنبه نوشت: دولت ژاپن میخواهد از شروع ماه اکتبر (فردا 10مهر) محدودیت های ورود اتباع همه کشورها و مناطق دنیا به ژاپن را تسهیل کند تا دانشجویان و تجار خارجی بتوانند به راحتی وارد این کشور شوند.

15 آبان 1399

آبشناس: برگزاری رزمایش دریایی هوایی آمریکا در بحرین توجیه ندارد ، حضور آمریکایی ها در هر کجای منطقه تهدیدی برای ایران است

یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: آمریکایی ها در فاصله 12 هزار کیلومتری از سرزمین اصلی خود به خلیج فارس آمده و رزمایش برگزار می نمایند این در حالی است که امروز هر مسئله ای در خاورمیانه به وجود می آید یک طرف آن آمریکاست.

13 آبان 1399

بیانیه نمایندگان اقلیت های دینی در محکومیت اظهارات توهین آمیز رئیس جمهوری فرانسه

تهران (پانا) - عضو هیات رئیسه مجلس بیانیه نمایندگان اقلیت های دینی در محکومیت اظهارات توهین آمیز رئیس جمهور فرانسه را قرائت کرد.

12 آبان 1399

نمایندگان جمهوری خواه آمریکا نسبت به دستورات اجرایی ترامپ ابراز نگرانی می نمایند

نمایندگان آمریکایی از فرمان های اجرایی دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور ابراز ناراحتی کردند و آن را خلاف قانون اساسی و دور زدن کنگره خواندند.

9 آبان 1399

بالا دریافت درخواست ها در آلمان برای اقدامات متقابل علیه سیاست های تحریمی آمریکا

بعد از تهدیدهای مستقیم سناتورهای آمریکایی علیه یک بندر آلمانی که در تکمیل پروژه گازی نورد استریم 2 مشارکت دارد درخواست ها از طرف مقامات آلمانی برای در پیش دریافت اقدامات متقابل بالا گرفته است.

9 آبان 1399

کاهش نرخ سود اوراق بدهی به زیر18 درصد

خبرنگاران : امروز دوشنبه 24 شهریورماه 1399منحنی بازده کاهش نرخ سود در سررسیدهای کوتاه مدت و ثبات نرخ در سررسیدهای بلندمدت را نشان می دهد.

8 آبان 1399

فرودگاه چابهار از صبح فردا عملیاتی می شود

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از عملیاتی شدن مجدد فرودگاه چابهار از صبح چهارشنبه 26 شهریور پس از یک هفته توقف پرواز ها در این فرودگاه خبر داد.

8 آبان 1399

اندرو شی یر: سیاست های مهاجرتی کانادا نباید از سوی دیگران دیکته گردد

اندرو شی یر (Andrew Scheer)، رهبر حزب محافظه کار کانادا، از جاستین ترودو خواسته است سند تعهدنامه مهاجرت سازمان ملل را امضا نکند. اندرو شی یر معتقد است سیاست های مهاجرتی کانادا نباید در قید توافقنامه ای بین المللی باشد.

5 آبان 1399

رونمایی از بزرگترین ترانسفورماتور قدرت ساخت داخل در زنجان

بزرگترین ترانسفورماتور قدرت ساخت داخل (400 مگاولت آمپر) در زنجان با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح رونمایی شد.

5 آبان 1399
تعداد: (74)