آشنایی با ماشین فراری جدید مدل 812 سوپر فست

به گزارش کیوسک خبری آشنا، ماشین فراری جدید مدل 812 سوپر فست از جمله تازه ترین محصولات شرکت ایتالیایی فراری محسوب می شود. خودرویی با بهره مندی از توان فنی بالا و ظاهری خیره کننده که به راحتی قادر است دل از تمامی دوست داران خودروهای سریع و خوش سیما برباید. برای آشنایی بیشتر با ماشین فراری جدید می توانید ما را تا سرانجام این مطلب همراهی کنید.

آشنایی با ماشین فراری جدید مدل 812 سوپر فست

خبرنگاران | سرویس خودرو - ماشین فراری جدید یا همان مدل 2018 فراری 812 سوپر فست یک خودروی سوپر اسپورت کوپه به شمار می رود. محصولی که همتایان حرفه ای و پر سن و سالی در برند فراری دارد و قرار است جایگزین یکی از شاخص ترین آنها شود.

ماشین فراری جدید یا همان مدل 2018 فراری 812 سوپرفست در عمل قرار است جایگزین خودروی برلینتا از برند فراری شود. با این که خودروی برلینتا یک محصول قدیمی به شمار نمی رود و به طور کل بیش از چهار سال از زمان تولید و عرضه شدن آن به بازار نمی گذرد، اما نسبت به مدل 2018 ماشین فراری جدید اندکی پیر به نظر می رسد و خودروی فراری 812 سوپر فست فراری می تواند جایگزین شایسته ای برای آن لقب گیرد.

می توان ادعا کرد اکنون بیش از نیم قرن است که شرکت فراری اقدام به تولید اسلاف خودروی 812 سوپر فست یعنی خودروهای سوپر اسپورت می کند. محصولاتی که به طور عمده از وجود موتور خورجینی 12 سیلندر بهره می برند و علاوه بر برخورداری از توان فنی بالا، ظاهر زیبا و برازنده ای را هم در معرض دید خودرو دوستان قرار می دهند. در این میان، فراری 812 سوپر فست 2018 نیز از تمام ویژگی های مهمی که به آن اشاره شد بهره می برد.

معینات فنی ماشین فراری جدید 812 سوپر فست

این مدل از خودروی فراری از وجود یک موتور 12 سیلندر مدل DOHC بهره می برد که به 48 سوپاپ مجهز است؛ موتور خورجینی قدرتمندی که گنجایشی برابر با 6496 سی سی دارد. در واقع می توان گفت که موتور به کار رفته در مدل 2018 خودروی فراری سوپر فست کم و بیش مشابه با قلب تپنده خودروی برلینتا است. البته موتور مذکور در ماشین فراری جدید به طور کامل بهبود یافته است و عملکرد بهتری را نسبت به نمونه موجود در خودروی برلینتای فراری از خود به نمایش می گذارد.

موتور توانمند به کار رفته در این خودرو قادر است حدبیشتر توانی برابر با 789 اسب بخار را با احتساب 8500 دور در دقیقه تولید کند. رقمی که حدود 60 اسب بخار بیشتر از حدبیشتر توان تولیدی توسط موتور موجود در خودروی برلینتا است. حدبیشتر گشتاور ایجاد توسط موتور بهبود یافته به کار رفته در ماشین فراری جدید نیز رقمی در حدود 718 نیوتن متر خواهد بود. گفتنی است که حدبیشتر گشتاور موتور به کار رفته در این مدل از فراری، از دور موتور 7000 فعال می شد و در اختیار رانندگان این خودرو قرار می گیرد.

توان تولید شده توسط قلب تپنده ماشین فراری جدید با همراهی یک جعبه دنده اتوماتیک 7 سرعته به چرخ های عقب این خودرو منتقل می شود. به این ترتیب می توان مدل 2018 خودروی فراری 812 سوپر فست را یک خودروی دیفرانسیل عقب نامید. در این میان باید به این نکته هم اشاره کرد که برخورداری جعبه دنده این خودرو از قابلیت دو کلاچ سبب می شود که رانندگان آن بتوانند دنده های این خودرو را به صورت دستی نیز تعویض کنند.

با این اوصاف نکته ای باقی نمی ماند که بخواهیم با اتکا به آن ماشین فراری جدید را یک خودروی قدرتمند و توانمند لقب ندهیم. در این میان سرعت و شتاب قابل توجه این خودرو نیز موضوع یاد شده را تایید می کند. مدل 2018 خودروی فراری 812 سوپر فست قادر است در مدت زمانی حدود 2.9 ثانیه از حالت سکون و سرعت صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت برسد. شتابی که حتی در میان خودروهای سوپر اسپورت نیز تحسین برانگیز جلوه می کند. همچنین این خودرو در بهترین حالت ممکن، امکان دست یابی به سرعت 340 کیلومتر در ساعت را در اختیار رانندگان خود قرار می دهد.

با توجه به این نکته که مدل 2018 ماشین فراری جدید یا همان فراری 812 سوپر فست یک خودروی سوپر اسپورت به شمار می رود، نمی توان انتظار چندانی را در زمینه مصرف پایین سوخت از آن داشت. با این حال این خودرو به عنوان یک محصول سوپر اسپورت و تشنه سوخت عملکرد چندان فاجعه باری در بحث میزان مصرف سوخت از خود به نمایش نمی گذارد و در این زمینه نمره قبولی دریافت می کند.

در عمل باید گفت که میزان مصرف سوخت توسط ماشین فراری جدید در فضای درون شهری، برون شهری و در حالت چرخه ترکیبی به ترتیب ارقامی معادل 19.6 لیتر، 14.7 لیتر و 18.1 لیتر به ازای پیمودن هر 100 کیلومتر مسافت برآورد می شود.

در مجموع می توان ادعا کرد که معینات فنی مدل 2018 ماشین فراری جدید یا همان فراری 812 سوپر فست هیچ نقطه ابهام خاصی را در زمینه توان بالا و سرعت قابل توجه این خودرو باقی نمی گذارد.

معینات فنی مدل 2018 ماشین فراری جدید 812 سوپرفست
طول خودرو4657 میلی متر
عرض خودرو1971 میلی متر
ارتفاع خودرو1276 میلی متر
فاصله موجود میان دو محور جلو و عقب2720 میلی متر
وزن خودرو1500 کیلوگرم
گنجایش موتور6496 سی سی
تعداد سیلندر12 سیلندر
حدبیشتر توان موتور789 اسب بخار
حدبیشتر گشتاور موتور718 نیوتون متر
نوع جعبه دنده7 سرعته اتوماتیک دو کلاچه
میزان مصرف سوخت درون شهری19.6 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر مسافت
میزان مصرف سوخت برون شهری14.7 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر مسافت
میزان مصرف سوخت چرخه ترکیبی18.1 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر مسافت
شتاب صفر تا صد خودرو2.9 ثانیه
حدبیشتر سرعت خودرو340 کیلومتر در ساعت

امکانات و قابلیت های ماشین فراری جدید 812 سوپر فست

یکی از قابلیت های مهمی که در مدل 2018 ماشین فراری جدید وجود دارد، سیستم فرمان الکتریکی طراحی شده برای این خودرو است. به این ترتیب نوع فرمان پذیری در خودروی فراری 812 سوپر فست به نسبت خودروهایی که از سیستم فرمان هیدرولیک استفاده می کنند، حالت محکم تر و در عین حال آرام تر و نرم تری خواهد داشت. به طور کل این نخستین بار است که شرکت فراری سیستم اختصاصی فرمان الکتریکی خود را در یکی از خودروهای غیر مسابقه ای و جاده ای ساخت این شرکت به کار می برد.

علاوه بر آن در بخش های مختلفی از بدنه این خودرو دریچه های چندگانه ای جاسازی شده است که نقش کنترل کننده هوا را بر عهده دارند. در واقع این دریچه ها که از قابلیت واکنش پذیری گسترده ای برخوردارند به منظور تنظیم سیستم آیرودینامیکی این خودرو و هر چه کارامد جلوه دادن آن طراحی شده اند.

در مجموع قسمت عمده ای از امکانات و قابلیت های به کار رفته در مدل 2018 ماشین فراری جدید را باید در بخش فنی آن سراغ گرفت. در واقع خودروی فراری 812 سوپر فست نیز مانند بسیاری از خودروهای سوپر اسپورت مشابه با خود بیش از آن که به امکانات رفاهی بیشمار مجهز باشد، از وجود امکانات فنی گسترده بهره می برد.

از میان این قابلیت ها می توان به سیستم ترمز ضد قفل ABS اشاره کرد. سیستمی که در بخش جلو به دیسک های 398 در 223 در 38 میلی متری مجهز است و در بخش عقب نیز از وجود دیسک های 360 در 225 در 32 میلی متری بهره می برد.

از دیگر قابلیت های فنی و کمکی به کار رفته در این خودرو می توان به مواردی نظیر سیستم کنترل پایداری الکتریکی ESC، سیستم کنترل کشش پیشرفته F1-TRAC، سیستم دیفرانسیل الکتریکی نسل سوم E-DIFF 3 و سیستم تعلیق الکتریکی SCM-E ، که در ردیف سیستم های تعلیق پیشرفته خودروهای سوپر اسپورت قرار می گیرد، اشاره کرد.

همچنین وجود قابلیت هایی مانند رینگ های اسپرت پنج پر که از اندازه بیست اینچی و ساختار دو گانه برخوردارند، در کنار برخورداری از لاستیک های جلوی مدل 275/35/20 و لاستیک های عقب مدل 315/35/20 با اندازه پهن و عریضی که از آن برخوردارند، جزو مواردی به شمار می رود که خصلت های اسپورت این خودرو را تکمیل کرده و بر جذابیت های ذاتی آن در نزد علاقه مندان به خودروهای سوپر اسپورت می افزاید.

در نهایت بد نیست به سیستم صوتی قدرتمند این خودرو نیز به عنوان یک قابلیت رفاهی مهم اشاره کرد. سیستمی با بهره مندی از توان خروجی 1280 وات که به 12 بلندگوی جداگانه مجهز است و یکی دیگر از جنبه های اسپورت این خودرو را به نمایش می گذارد.

معینات ظاهری ماشین فراری جدید 812 سوپر فست

سر و شکل ظاهری مدل 2018 ماشین فراری جدید یا همان فراری 812 سوپر فست، شباهت فراوانی به منبع الهام خود یعنی خودروی برلینتا دارد.

در نمای جلو، چراغ های تیز و عمودی این خودرو همگونی جالب توجهی را با فرم طراحی کاپوت و خطوط حجم دهنده نقش بسته بر آن ایجاد کرده و حالتی پر ابهت به چهره این خودرو بخشیده است. اندکی پایین تر از چراغ ها جلو پنجره این خودرو خودنمایی می کند که به طور کامل سپر و سایر ملحقات آن را تحت الشعاع خود قرار داده است.

کاملا معین است که حالت کوپه بر خصلت های اسپورت نمای عقب مدل 812 سوپر فست افزوده و قوام و گیرایی آن را دو چندان ساخته است. حالت متقارن و تشابه موجود میان نوع و حالت کلی طراحی چراغ های عقب و لوله های اگزوز این خودرو نیز حکم یک چاشنی موثر به منظور افزودن بر میزان جذابیت و گیرایی نمای عقب آن را دارد.

در نمای کناری خودروی فراری 812 سوپر فست، نقش موثر خطوط حجم دهنده را واضح تر از دو نمای دیگر این خودرو می توان مشاهده کرد. این خطوط در تلفیق با یکدیگر قامت کشیده مدل 2018 ماشین فراری جدید را عضلانی و ورزیده نشان داده و نقش بسیار مهمی در جذابیت هر چه بیشتر این نما ایفا می کنند.

نشستن در کابین خودروی فراری 812 سوپر فست به نوعی حالت نشستن بر پشت فرمان خودروهای مسابقه را برای رانندگان این خودرو تداعی می کند. به عبارت بهتر نوع طراحی فضای داخلی مدل 2018 ماشین فراری جدید تا حد امکان به صورت ساده و بی پیرایه انجام گرفته است. البته در عین سادگی خصلت های اسپورت این خودرو نیز در طراحی فضای داخل آن به طور کامل حفظ شده است.

به طور عمده بسیاری از اجزای به کار رفته در کابین خودروی فراری 812 سوپر فست از حالتی کلاسیک برخوردار است. به عنوان مثال می توان به نوع طراحی سیستم تهویه مطبوع این خودرو اشاره کرد که از شکل و شمایلی گرد بهره می برد.

فرمان این خودرو نیز تا حدی شبیه به فرمان خودروهای مسابقه ای طراحی شده و وجود کلیدهای کنترلی چندگانه روی آن کم و بیش حالتی مدرن به این فرمان بخشیده است.

در مجموع می توان گفت که نمای ظاهری مدل 2018 ماشین فراری جدید یا همان خودروی فراری 812 سوپر فست مانند بسیاری از خودروهای سوپر اسپورت از حالت کشیده و کاملا اسپورت برخوردار است. در واقع نوع طراحی این خودرو چه در بخش داخل و چه در بخش خارج آن به گونه ای است که می تواند نظر مثبت بسیاری از خودرو دوستان را به سوی خود جلب کند.

قیمت مدل 2018 ماشین فراری جدید 812 سوپر فست

با توجه به گنجایش موتور به کار رفته در مدل 2018 ماشین فراری جدید یا همان فراری 812 سوپر فست و همچنین شرایط کاملا آشفته و به هم ریخته بازار خودروی ایران نمی توان انتظار داشت که این خودرو بتواند به شکل گسترده و حتی در قالب نسخه های محدود وارد ایران شود. بنابراین بهتر است از قیمت ماشین فراری جدید در بازار ایران بگذریم و شرایط قیمت این خودرو در بازارهای دنیای را مورد بررسی قرار دهیم.

با توجه به این نکته که مدل 2018 ماشین فراری جدید در ردیف خودروهای سوپر اسپورت قرار می گیرد، نمی توان انتظار داشت که این خودرو از قیمت گزافی برخوردار نباشد. در عمل هم همین گونه است؛ بطوری که این خودرو در بازارهای دنیای با قیمتی معادل 315 هزار دلار در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

اگرچه قیمت این خودرو از رقیبانی نظیر فورد جی تی کمتر است، اما نسبت به سایر محصولات شاخص سوپر اسپورت نظیر هوراکان لامبورگینی و مک لارن 720 اس، خودروی گران قیمت تری به شمار می رود.

به هر حال ماشین فراری جدید در عمل محصول گران قیمت، زیبا رو و خوش رکابی است که می تواند با قابلیت های ریز و درشت خود رضایت خاطر بیشتر علاقه مندان به سرعت و هیجان در چهار گوشه دنیا را فراهم نماید. اگر مشتاق به ملاقات نزدیک تری با این خودرو هستید می توانید ویدیوی زیر را از نظر بگذرانید. ویدیویی که به بررسی مدل 2018 خودروی فراری 812 سوپر فست اختصاص یافته است.

منبع: setare.com
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 422

به "آشنایی با ماشین فراری جدید مدل 812 سوپر فست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با ماشین فراری جدید مدل 812 سوپر فست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید