این نوشیدنی از ابتلا به کبد چرب پیشگیری می کند

به گزارش کیوسک خبری آشنا، خبرنگاران : گروهی از دانشمندان انگلیسی، در مطالعه اخیر خود دریافتند نوشیدن قهوه می تواند در پیشگیری از ابتلا به کبد چرب بسیار موثر باشد.

این نوشیدنی از ابتلا به کبد چرب پیشگیری می کند

با ما همراه باشید و درباره بهترین نوا بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین ،بر اساس مطالعه اخیر دانشمندان نوشیدن قهوه کافئین دار (آسیاب شده یا فوری) یا بدون کافئین با کاهش خطر ابتلا به بیماری مزمن کبدی همراه است.

محققان دانشگاه های ساوت همپتون و ادینبورگ انگلیس دریافتند نوشیدن حداکثر سه تا چهار فنجان در روز هر نوع قهوه با کاهش خطر ابتلا و مرگ بر اثر بیماری مزمن کبدی همراه است.

محققان داده های بیوبانک انگلیس را بر روی 495 هزار و 585 شرکت کننده با مصرف قهوه شناخته شده مطالعه کردند که بیش از 10/7 سال برای کنترل بیماری مزمن کبدی و بیماری های کبدی مرتبط مورد بررسی قرار دادند.

از کل شرکت کنندگان در مطالعه، 78 ٪ (384، 818) قهوه ساییده یا کافئین دار یا فاقد کافئین مصرف کرده بودند، در حالی که 22 ٪ (109، 767) هیچ نوع قهوه ای ننوشیده بودند. در طول دوره مطالعه، 3600 مورد بیماری مزمن کبدی از جمله 301 مرگ، وجود داشته است، علاوه بر این 5439 مورد بیماری مزمن کبدی یا استئاتوز (تجمع چربی در کبد که به نام بیماری کبد چرب هم شناخته می شود) و 184 مورد سرطان هپاتوسلولار، نوعی سرطان کبد گزارش شد.

افرادی که مصرف روزانه قهوه را در برنامه غذایی خود داشتند در مقایسه با افرادی که قهوه نمی نوشیدند، 21 ٪ کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری مزمن کبدی بوده و 49 ٪ کمتر مرگ ناشی از این بیماری را داشتند. بیشترین سود در گروهی بود که قهوه آسیاب شده نوشیده بودند، این قهوه حاوی مقادیر زیادی از مواد کهوهول و کافستول است که نشان داده شده در برابر بیماری مزمن کبد در حیوانات مفید است. قهوه فوری که دارای مقادیر کمی کهوفول و کافستول است هم با کاهش خطر بیماری مزمن کبدی همراه بود.

دکتر اولیور کندی، محقق اصلی این مقاله گفت: قهوه به طور گسترده در دسترس است و نتایج این مطالعه ممکن است به این معنی باشد که قهوه می تواند یک درمان پیشگیرانه بالقوه برای بیماری مزمن کبدی باشد. این امر به ویژه در کشورهایی با درآمد و دسترسی کمتر به مراقبت های بهداشتی و بیشترین بار بیماری مزمن کبدی بسیار ارزشمند است.

محققان معتقدند که تحقیقات آینده می تواند رابطه بین قهوه و بیماری کبد را با کنترل دقیق تر میزان قهوه مصرف شده آزمایش کند. آن ها همچنین قصد دارند به تایید یافته های خود در گروه های متنوع تری از شرکت کنندگان دست یابند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 663

به "این نوشیدنی از ابتلا به کبد چرب پیشگیری می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این نوشیدنی از ابتلا به کبد چرب پیشگیری می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید