برترین راه برای کاهش وزن

به گزارش کیوسک خبری آشنا، تهران (پانا) - برای کاهش وزن به ظاهر بدنتان توجه نکنید. در صورت بیزاری از بدن کاهش وزن به سختی رخ می دهد و توضیه پزشکان تغذیه مبنی بر این است که ابتدا با بدن خود دوست باشید تا اثرات آن را در کاهش وزن ببینید.

برترین راه برای کاهش وزن

به گزارش ایسنا، نتایج نشان داده افرادی که تصویر بدن خود را بهبود بخشیدند به طور میانه 7 درصد کاهش وزن داشتند که بیش از سه برابر کاهش وزن در گروه کنترل بود. این ترفند حیاتی کاهش وزن ربطی به رژیم غذایی و ورزش ندارد؛ نتایج تحقیقات نشان می دهد که یاد گرفتن اینکه بدن را با هر شکلی که هست دوست داشته باشید می تواند کوشش های کاهش وزن را سه برابر کند.

شرکت نمایندگان این تحقیق یاد گرفتند که کمتر نگران مقدار، وزن و نظرات دیگران در خصوص خود شوند. آنان تشویق شدند، فکر نمایند ظاهر بدن آنان آنقدر که فکر می نمایند مهم نیست. محققان دریافتند، افرادی که تصویر بدنی بهتری دارند، به طور اتوماتیک سالم تر غذا می خورند.

نتایج این تحقیق نشان می دهد که تنفر از بدن یکی از بزرگترین موانع کاهش وزن است.

معین شده است، افرادی که دارای اضافه وزن هستند اغلب در تصویر بدنی خود مشکل دارند. غلبه بر این مسائل به ویژه نگرانی در خصوص آنچه دیگران در خصوص آنان فکر می نمایند بر کاهش وزن تاثیر دارد.

در این تحقیق 239 زن دارای اضافه وزن یک برنامه رژیم غذایی استاندارد و ورزش را به مدت یک سال دنبال کردند. نیمی از آنان در دوره ویژه ای که برای بهبود تصویر بدنشان طراحی شده بود قرار گرفتند و شامل جلساتی در خصوص جنبه های احساسی کاهش وزن بود به این علت که بعضی از افراد دارای اضافه وزن تمایل به خوردن عاطفی دارند.

غذا خوردن عاطفی به معنای تمایل به خوردن در پاسخ به احساسات منفی و نه برای برطرف گرسنگی است.

زنان تشویق شدند که بدن خود را با هر مقدار و شکلی که است دوست داشته باشند.

نتایج نشان داد افرادی که تصویر بدن خود را بهبود بخشیدند به طور میانه 7 درصد کاهش وزن داشتند که بیش از سه برابر کاهش وزن در گروه کنترل بود.

پدرو تکسیرا، محقق این تحقیق گفت: مسائل تصویر بدن در میان افراد دارای اضافه وزن و چاق بسیار رایج است و اغلب منجر به خوردن راحت و الگوهای غذایی سفت و سخت تر می گردد که مانعی برای کاهش وزن است.

وی اضافه کرد: نتایج ما ارتباط قوی بین بهبود تصویر بدن، به ویژه کاهش اضطراب در خصوص نظرات دیگران و تغییرات مثبت در رفتار خوردن را نشان داد. از این رو، بر این باوریم که یادگیری ارتباط با بدن به روش های سالم تر جنبه مهمی در حفظ کاهش وزن است و باید در هر برنامه کنترل وزن مورد توجه قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 خرداد 1401 بروزرسانی: 18 خرداد 1401 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 1005

به "برترین راه برای کاهش وزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین راه برای کاهش وزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید