توصیه های مهم برای مصرف آجیل و خشکبار

به گزارش کیوسک خبری آشنا، رعایت تعادل و تناسب در مصرف آجیل و خشکبار ایام عید برای همه افراد در افراد با بیماری های زمینه ای خاص، بسیار مهم است.

توصیه های مهم برای مصرف آجیل و خشکبار

به گزارش خبرنگاران، آجیل و خشکبار یکی از میان وعده های ویژه در ایام نوروز است. توجه به تعادل در مصرف آجیل از آن جهت مهم است که با توجه به ماهیت تشکیل دهنده آن، قابلیت فسادپذیری بسیار بالایی دارند و اگر در محیط نامناسب و مرطوب نگهداری شوند، احتمال آلوده شدن به انواع قارچ ها وجود دارد که در صورت مصرف مکرر، این نوع قارچ باعث بروز سرطان های کبد می شود.

البته آجیل و خشکبار خام دارای فوائد بسیار مهمی هستند که از مهمترین فواید آن می توان به وجود اسید چرب غیراشباع و فیبر مناسب اشاره کرد که در صورت استفاده مناسب و متعادل می توانند از بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری کنند.

از دیگر نکات مهم در مصرف آجیل این است که در حد زیاد شور نباشند، زیرا در صورت شور بودن بیش از حد آجیل، شاهد افزایش فشار خون و بیماری های قلبی عروقی خواهیم بود. باید به این نکته توجه داشت که آجیل و خشکبار کالری بسیر بالا حتی در حد یک وعده غذایی دارند؛ بنابراین سعی کنید تناسب در مصرف آن ها را رعایت کنید.

مصرف بیش از حد آجیل باعث چاقی می شود و در ادامه بیماری های دیگری را در پی خواهد داشت.

از انواع آجیل های مناسب می توان به بادام، گردو، پسته، فندق و بادام هندی اشاره کرد که از نظر خواص در یک رده قرار دارند. با توجه به موضوع سلامت و همچنین اپیدمی ویروس کرونا توصیه می شود آجیل مصرفی خود را از محل مطمئن و بهداشتی تهیه کنید.

منبع: خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 501

به "توصیه های مهم برای مصرف آجیل و خشکبار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های مهم برای مصرف آجیل و خشکبار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید