ملاقات خطیب زاده با وزیر فرهنگ عراق

به گزارش کیوسک خبری آشنا، سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه کشورمان با وزیر فرهنگ عراق ملاقات کرد.

ملاقات خطیب زاده با وزیر فرهنگ عراق

به گزارش خبرنگاران، در این دیدار که معاونین وزیر فرهنگ عراق نیز حضور داشتند در مورد ارتقاء روابط فرهنگی دو کشور، چگونگی از سرگیری سفرهای زیارتی و زمینه های معین همکاری های دوجانبه در حوزه فرهنگی، هنری و تمدنی میان دوکشور گفتگو و گفتگو شد.

در این دیدار رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت خارجه کشورمان، ظرفیت روابط فرهنگی دو کشور را فراتر از سطح فعلی دانسته و بر ضرورت برنامه ریزی دقیق برای ارتقاء روابط بویژه با تمرکز بر جنبه های تمدنی، فرهنگی و هنری از جمله هنرهای بصری، نمایشی، تجسمی، شعر و موسیقی و گردشگری تاکید نمود.

حسین ناظم وزیر فرهنگ عراق نیز با مرور بر زمینه های فراوان همکاری ها، از آمادگی بغداد برای از سرگیری محدود سفرهای زیارتی در چارچوب بهداشتی مورد توافق دو طرف خبرداد و بر ضرورت گسترش همکاری های فی ما بین به موضوعات فرهنگی و هنری مورد علاقه دو طرف تاکید نمود و در همین چارچوب پیشنهاد برگزاری مشترک هفته فرهنگ ایران و عراق پس از اطمینان از شرایط بهداشتی دو کشور را مطرح کرد که مورد استقبال خطیب زاده نهاده شد.

خاطرنشان می سازد پس از این دیدار، سخنگوی وزارت امورخارجه با رئیس سازمان اطلاع رسانی عراق دیدار و در مورد همکاری های رسانه ای گفتگو نمود.

خطیب زاده در خاتمه دیدار با رئیس سازمان اطلاع رسانی عراق نیز با حضور در استودیوی شبکه خبری العراقیه به سوالات مجری این شبکه پاسخ گفت.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 627

به "ملاقات خطیب زاده با وزیر فرهنگ عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات خطیب زاده با وزیر فرهنگ عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید