رعایت فاصله گذاری اجتماعی با گجت هوشمند

به گزارش کیوسک خبری آشنا، استارت آپی به نام IIM-Kozhikode اخیرا پیروز به توسعه یک گجت پوشیدنی موسوم به ولی بند(Veli Band) برای اطمینان از رعایت فاصله گذاری اجتماعی کاربران شده است.

رعایت فاصله گذاری اجتماعی با گجت هوشمند

ولی بند در رعایت فاصله گذاری اجتماعی و ردیابی افراد ناقل بیماری کمک می کند تا افراد در همه مکان ها این موارد را خصوصا در زمان شیوع این بیماری خطرناک رعایت کنند.

این استارت آپ پیروز به SHOJ یک دستگاه پوشیدنی کاربردی و منحصر به فرد شده است که نزدیک شدن کاربر به افراد دیگر را هشدار می دهد و به نوعی به اجرای قانون فاصله گذاری اجتماعی کمک می کند.

فاصله گیری اجتماعی یا فاصله گذاری اجتماعی اصطلاحی است که برای برخی از اقدامات غیر دارویی کنترل عفونت استفاده می شود که توسط مقامات بهداشت عمومی برای متوقف کردن یا کاهش سرعت شیوع بیماری های بسیار مسری انجام می شود. هدف از فاصله گیری اجتماعی کاهش احتمال تماس بین افراد دارای عفونت و افراد سالم است تا انتقال بیماری، عوارض و در نهایت مرگ و میر به حداقل برسد.

هنگامی که کاربر فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی کند و به افرادی که احتمالا ناقل بیماری هستند نزدیک می شود این گجت پوشیدنی به ارتعاش درمی آید و یک زنگ همراه با هشدار اجرا می شود و چراغ های ال.ای.دی آن به طور همزمان چشمک می زند تا به کاربر اطلاع دهد که این قانون را رعایت نکرده است و باید در فاصله ای ایمن از افراد قرار گیرد. این فناوری پوشیدنی مجهز به باتری قابل شارژ است و از فناوری بلوتوث کم انرژی برای ردیابی کاربر استفاده می کند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 77

به "رعایت فاصله گذاری اجتماعی با گجت هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رعایت فاصله گذاری اجتماعی با گجت هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید