سفر به ماسال و ییلاقات زیبای آن را از دست ندهید!

به گزارش کیوسک خبری آشنا، شهرهای شمال کشور و بویژه استان گیلان، چون نگینی سبز بر انگشتر گران بهای ایران همواره درخشیده و با طبیعت بکر و منظره های چشم نواز خود، میزبان شایسته ای برای مسافران، گردشگران و علاقه مندان به طبیعت بوده است. وقتی که برای رها شدن از خستگی های روزمره بار سفر می بندیم و پا به طبیعت زیبای شمال می گذاریم و در هوای پاک و مطلوب آنجا قرار می گیریم گویی دوباره متولد شده ایم و به آرامشی می رسیم که توصیف ناپذیر است.

سفر به ماسال و ییلاقات زیبای آن را از دست ندهید!

ماسال: نگین سبز گیلان با هوایی خنک

در 50 کیلومتری رشت، وسط کوه های تالش، منطقه ای وجود دارد که به خاطر ییلاقات سرسبز و تشکیل اقیانوس ابر، به یکی از جاذبه های بی نظیر تبدیل شده است. این منطقه بی نظیر ماسال و ییلاقات اولسلبنگاه است. جایی را تصور کنید که از راستای رؤیایی عبور می کنید و به درون ییلاقات سرسبز و بکر می رسید، جایی درست بر فراز ابرها که راه رفتن روی آن، رؤیای بچگی تان بوده و الان به واقعیت تبدیل شده است.

ماسال در کنار رودخانه خالکایی واقع شده است که این رودخانه نقش مهمی را در زیبایی ماسال به خود اختصاص داده است.

منطقه همیشه سبز ماسال به تبعیت از استان گیلان آب و هوای معتدل و مرطوب دارد. به دلیل واقع شدن در ارتفاعات، به آب و هوای سرد و کوهستانی گرایش دارد. ماسال جاذبه های طبیعی و زیبای بسیاری مانند آبشارهای متعدد، غارها و منطقه ها کوهستانی فراوانی داشته. در واقع ماسال بهشتی است سبز رنگ که در دل خود انبوهی از کلبه ها چوبی و آبشارهای پر خروش را جای داده است.

ییلاقات ماسال و مشهورترین آن یعنی ییلاق اولسلبنگاه مکانی بسیار زیبا و حتی فراتر از تصور ماست. از شهر ماسال که به طرف ییلاقات خارج می شوید، از یک راستا رویایی با انبوهی از درختان می گذرید و رودخانه ای که صدای زیبایش گوش نواز شما خواهد بود. بعد از گذشتن از این راستا و با شیب بسیار زیاد، کم کم جنگل های متراکم گیلان را زیر پای خود می بینید. و بعد طی راستای حدود 15 کیلومتر به تپه های چمنی و کلبه های چوبی ساخته شده در بالای این تپه ها می رسید. شاید نکته قابل توجه نوع زندگی بومیان آن منطقه و حتی وجود حیوانات اهلی بر روی تپه ها مثل گاو و اسب باشد که در همه جای ییلاقات مشاهده می شوند. اجاره کلبه چوبی در ییلاقات و اقامت شبانه در این کلبه های جنگلی یک تجربه ناب و عالی می باشد که کمتر کسی آن را تجربه کرده است. تصور کنید شبی را در این کلبه ها اقامت دارید که در پایین پای شما دریایی از ابرها و در بالای سرتان ستارگان نقره ای در آسمان می درخشند. البته سکوت و آرامش را هم در فصل هایی که مسافران کمتری به این کلبه ها سفر می کنند، می توانید تجربه کنید.

همچنین پوشش سبز دائمی آن، زیبایی منحصر به فردی را به این منطقه بخشیده است. می توان بی تردید گفت که این منطقه بهشت دست نخورده بر روی زمین است. بنابراین شما می توانید در این فصل زیبایی ها بار و بندیل سفرتان را ببندید و به سمت شمال کشور و بخصوص ماسال حرکت کنید و از زیبایی های چشم نواز این مکان زیبا لذت ببرید.

منبع: گردشبان
انتشار: 25 مرداد 1400 بروزرسانی: 25 مرداد 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 707

به "سفر به ماسال و ییلاقات زیبای آن را از دست ندهید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به ماسال و ییلاقات زیبای آن را از دست ندهید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید