بهترین رستوران های کردان کرج را بشناسید!

به گزارش کیوسک خبری آشنا، کردان انگار تکه ای از خطه سبز شمال است که اشتباهی از سواحل خزر جدا شده و در دامن ساوجبلاغ افتاده است. یعنی خوش به حال تهرانی ها و کرجی ها شده که به سادگی و در زمان کمی می توانند خودشان را به این بهشت سرسبز برسانند. رودخانه خروشان این روستا را باید در چهار فصل سال تماشا کنید تا هیچ کدام از صحنه های زیبای خدادی اش را ازدست ندهید. از فصل هفت رنگ پاییز و دوران سفیدپوشی زمستان تا هوای ملس بهار و فصل پربار تابستان، ماشاالله همه شان به کردان می آیند. یعنی کردان در همه این فصل ها واقعا زیباست. در این هوا شکم گردی در بهترین رستوران کردان هم صفای خودش را دارد.

بهترین رستوران های کردان کرج را بشناسید!

اگر به روستای کردان سفر کرده اید، حتما خاطره به یادماندنی از این منطقه خوش آب وهوا دارید. اگر هم فقط نامش را شنیده اید، حالا با هم میان جاهای خوشمزه کردان می گردیم تا هم فال باشد و هم تماشا. قرار است با شکم گردی در مجله گردشگری خبرنگاران به بعضی از رستوران های کردان کرج سرک بکشیم.

رستوران های کنار رودخانه کردان

برای خوش گذرانی در بهشت کردان و لذت از طبیعت خوش بو و خوشمزه اش، پیشنهاد می کنم به جای خانه ماندن و سفارش غذا، پا به طبیعت بگذارید. جمع گرم و صمیمی تان را برای صرف غذا کنار رودخانه کردان ببرید.

باور کنید یا نه، کردان هم دلش برای دورهمی ها و صدای خنده های شما غنج می رود. خلاصه که خودتان را از سرسبزی کردان و طبیعت کردان را از گرمای وجودتان محروم نکنید. برای این که لذت تان کامل و سازتان کوک شود، چند تا از رستوران های کنار رودخانه کردان را در ادامه به شما معرفی می کنم.

رستوران شب های رویایی کوهسار

وقتی از بهترین رستوران های کردان حرف می زنیم، حتما رستوران شب های رویایی کوهسار جایی در این فهرست دارد. البته رستوران شب های رویایی خارج از منطقه کردان و در روستای کوهسار است. اما آن قدر نزدیک به کردان و آن قدر مهمان نواز است که اصلا مسافر کردان و کوهسار ندارد! همه را راضی می کند.

این رستوران درواقع یک تالار با ظرفیتی بین 300 تا 700 نفر است. تالار شب های رویایی را برای برگزاری مرنام مختلفی مثل عروسی رزرو می کنند. حتی اگر اهل برگزاری عروسی در خارج از شهر هم نباشید باز هم دلایلی برای وسوسه شما درباره تالار شب های رویایی کوهسار وجود دارد. درحقیقت خدمات خوب با قیمت مناسب، برای متقاعد کردن ما در هر زمینه ای کافی است. غذاهای باکیفیت و محیط لوکس شب های رویایی کوهسار را می توانید با قیمتی خوب و غیرنجومی تجربه کنید.

تالار شب های رویایی کوهسار خدمات ویژه ای برای مرنام عروسی درنظرمی گیرد. خدماتی مثل ماشین عروس با تزئینات، کارت عروسی، دفتر یادبود، گل آرایی میزهای پذیرایی و… که شب رویایی شما را خاطره انگیزتر می کند. هم چنین به همه کارهای خوبی که شب های رویایی کوهسار در حق عروس و دامادها انجام می دهد، تخفیف آرایش عروس و داماد و هزینه قسطی خرید جهیزیه و تور ماه عسل را هم اضافه کنید.

اگر به میزان کافی برای برای انتخاب شب های رویایی کوهسار به عنوان رستوران خوب در کردان ترغیب شده اید، حالا نوبت به آدرس می رسد. جهت بلوار شهدای کردان را تا خاتمه ادامه بدهید. بعد از میدان ولایت، از سمت غرب، وارد خروجی دوم شوید. بعد از رودخانه کردان، تالار شب های رویایی کوهسار را پیدا می کنید.

رستوران چناران در رستوران های کردان

هنگام جست وجو میان رستوران های کردان کرج حتما با رستوران چناران آشنا می شوید. چناران معمولا هفت روز هفته از ساعت 9 صبح تا 12 شب برای پذیرایی از مسافران کردان آماده است. برای رسیدن به باغ رستوران چناران می توانید از ساوجبلاغ به سمت میدان ولایت حرکت کنید، از آن جا هم وارد جاده کردان شوید. در تقاطع برغان-کردان نزدیک رستوران ارم، رستوران چناران را می بینید.

رستوران چناران را به آن هایی که از تنفس هوای تازه کردان سیر نمی شوند، پیشنهاد می کنم. چراکه درواقع باغی زیبا با چشم انداز رو به دامنه های سبز است. تماشای درختان سرو و چنار باغ حال وهوای تان را عوض می کند. اگر خوش شانس باشید شاید میوه های درختان باغ هم قسمت تان شود. خلاصه حالا که دنبال رستوران خوب در کردان هستید، آلاچیق های چوبی و رودخانه چناران را ازدست دهید.

رستوران باغ ارم کردان

صرف غذا در رستوران باغ ارم کردان از آن تجربه هایی است که به این زودی از فکر آدم پاک نمی شود. فضای داخلی سنتی، آلاچیق هایی با حفاظ های پلاستیکی که مثل چادر از نفوذ سرما به داخل آلاچیق جلوگیری می کنند، حوضی که دورتادورش را گلدان هایی با گل های زرد و قرمز پر کرده اند، همه این ها در حافظه تصویری شما به عنوان خاطره ای از ارم ثبت می شود.

شاید ارم از بقیه رستوران های کردان کرج دورتر باشد ولی محیط خوب و آرامش بخشش ارزش چند لیتر بنزین سوزاندن را دارد. بلوار شهدای کردان را تا آخر ادامه دهید تا از کردان خارج شوید. همانطور که گفتم کمی دورتر از بقیه باغ رستوران ها است.

حالا همین جهت را جلو بروید و تا نرسیده به روستای چلنگدار، سردر ارم خودش را به شما نشان دهد. شاید مسافت طولانی شما را خسته کند ولی پیدا کردن جای پارک اینطور نیست. پارکینگ اختصاصی ارم معمولا فضای کافی برای همه مهمانانش دارد.

باغ رستوران های کردان

درکل رستوران خوب در کردان کم نیست و فهرست بهترین رستوران های کردان هم کوتاه نیست. ولی من اگر جای شما بودم طبیعت مهربان و دست ودل باز کردان را به جاهای مسقف و دور از هوای آزاد ترجیح می دادم.

همه حرف من در یک جمله خلاصه می شود؛ از نفس کشیدن زیر سایه درختان پربار و فضای سبز کردان به هیچ قیمتی غافل نشوید. حتی به قیمت سیر کردن شکم تان! راه چاره هم پهن کردن سفره روی دامن گل دار و رنگی طبیعت است که خداروشکر باغ رستوران های کردان امکانش را فراهم کرده اند. کمی صبر داشته باشید تا چند تا از این باغ رستوران ها را برای تان معرفی کنم.

رستوران آلما؛ از بهترین رستوران کردان

رستوران آلما از آن گزینه های همه پسند است. جای خوب، معماری خوب، حس خوب و خلاصه خیلی از خوبی های دیگر را دارد. اول از همه این که نیازی به رانندگی طولانی ندارید. یک کیلومتر بعد از بلور شهدای کردان، سمت شرق قبل از خیابان چناران، رستوران سنتی آلما چشم تان را روشن می کند. اگر در روزهای شلوغ و پررفت وآمد کردان نباشید، جای پارک هم به راحتی پیدا می شود.

نمای درون رستوران واقعا حال وهوای قدیمی و سنتی دارد. پنجره های گنبدی و رنگی، تخت هایی با فرش ها و بالشتک های خوش رنگ، ستون و دیوارهای آجری، همگی حس قهوه خانه های قدیم را در آدم زنده می کنند. با آمدن غذاها در سینی های بزرگ هم دیگر عطر نوستالژیک فضا پررنگ تر می شود.

حالا که تا این جا آمدید سری هم به منوی خوشمزه آلما بزنید. منوی این رستوران پر از غذاهایی است که بیشتر مسافران یا شاید فقط من، برای شان جان می دهم. خوراک مرغ ترش، مرصع پلو، کوفته، سبزی پلو با ماهی قزل آلا و خوراک جوجه فسنجونی جزو انتخاب های من هستند. اما اگر طرفدار غذاهای دیگری مثل قیمه نثار، قیمه، فسنجان، خوراک کباب لقمه زعفرانی و… باشید هم ملالی نیست. آلما همه ذائقه ها را راضی نگه می دارد.

رستوران کردان

رستوران کردان همانطور که هم نام روستاست، شباهت های دگری هم با روستای کردان دارد. مثلا این که سرسبز است و جان آدم را برای عکاسی در گوشه وکنارش وسوسه می کند. شما را نمی دانم اما برای من آلاچیق های چوبی و مسقفش جلوه خوبی دارد. درخت های بلند و قدیمی، درختچه های داخل گلدان، چراغ های پایه کوتاه کنار باغچه و کلی زیبایی دیگر در رستوران کردان وجود دارد که حال دل آدم را خوب می کند. البته منوی غذاهای کبابی و خورشتی هم در این حال خوب سهم زیادی دارند.

برای صرف وعده ناهار و شام می توانید به باغ رستوران کردان از بهترین رستوران کردان سر بزنید. خوش جهت است و کنارش مغازه های ویتامینه دیده می شود. برای هضم غذا و ثبت خاتمهی خوش در رستوران کردان، امتحان دسرهای این مغازه ها خالی از لطف نیست.

آدرس این رستوران هم مثل خیلی از رستوران های کردان کرج از بلوار شهدای کردان شروع می شود. آخر بلوار، میدان ولایت را دور بزنید تا وارد سمت دیگر بلوار شوید. تقریبا 200 متر جلوتر تابلوی چوبی رستوران کردان را پیدا می کنید.

آشکده کوهپایه

اگر خون ایرانی در رگ های تان جاری باشد، به احتمال خیلی زیادی بوی آش رشته دست وپای شما را شل می کند. اصلا آش جزو منافع مشترک همه خانواده های ایرانی است. اگر در فصل سرما تا کردان آمده اید و هوای ملس نزدیک زمستان پوست تان را مورمور می کند، خودتان را از آش های داغ آشکده کوهپایه محروم نکنید.

آشکده کوهپایه هم دوروبر رستوران کردان واقع شده است. پس بلوار شهدای کردان را تا آخر جلو بروید. بعد از میدان ولایت دوباره سر ماشین را سمت بلوار کج کنید. این بار کمتر از 200 متر جلوتر، یعنی قبل از رستوران کردان، عطر آش شما را دنبال خودش می کشاند. دور میز آشکده کوهپایه جای مرا هم خالی کنید!

رستوران مشایخی

من تا اینجای کار رستوران مشایخی را در اول فهرست بهترین رستوران کردان می گذارم. مشایخی از آن رستوران هایی است که رنگ ولعاب غذاهایش دهن آدم را آب می اندازد. رستوران مشایخی با نام کافه بام سبز کردان هم شناخته می شود.

کافه بام سبز معروف است به غذاهای سالم. ولی اصلا به دل تان بد راه ندهید. غذاهای سالمش از نوع کلم پخته و آب کرفس نیست. بلکه شیشلیک همایونی و دیزی مادربزرگ پسند دارد. حتی تماشای میرزاقنامی هایش هم با لیموی سبز و نان های سبزی دار کنارش، دل من یکی را آب می کند.

رستوران مشایخی دو فضای مختلف دارد. برای عاشقان هوای تازه و آسمان آبی، پشت بام رستوران به صورت باغی زیبا با نمایی از روستای کردان و برای بقیه گردشگران هم فضای داخل رستوران آماده پذیرایی است. در کافه بام سبز از هشت صبح تا 11 شب با سه وعده صبحانه، ناهار و شام، به روی شما باز است.

برای دسترسی رستوران مشایخی باز هم گذرمان به بلوار شهدای کردان می افتد. دو کیلومتر بعد از میدان اول بلوار، بانک صادرات را رد کنید تا به کافه بام سبز یا همان رستوران مشایخی برسید.

رستوران گیلانی گیله وا؛ از بهترین رستوران کردان

نمی دانم اولین رستوران گیله وا کجا و چه زمانی باز شد. اما طعم بی نظیر غذاهای گیلانی بالاخره کار خودش را کرد و گیله وا بین مردم محبوب شد. حالا رستوران هایی به همین نام در جاهای مختلف برپا شده اند. یکی از بهترین رستوران های کردان هم گیله وا نام دارد.

رستوران گیلانی گیله وا در کردان طرفدارهای زیادی برای خودش جمع و نام و رسمی به هم زده است. از خوراک سیاه جوجه و مرغ شکم پر بگیر تا خوراک کباب ترش فیله گوسفندی و باقلاقاتوق با ماهی دودی، همه این غذاهای لذیذ در منوی رستوران گیله وا وجود دارد. اگر از انصاف نگذرم، قیمت غذاها هم واقعا در مقایسه با قیمت های نجومی منوی کافه ها و رستوران های دیگر، خیلی خوب است.

حالا فقط یک آدرس کم دارید تا با یکی از شلوغ ترین رستوران هی کردان کرج آشنا شوید. بعد از ورود به بلوار شهدای کردان، میدان اول را رد کنید. کمی بیشتر از دو کیلومتر جلوتر، کنار فروشگاه زنجیره ای رفاه، رستوران گیلانی گیله وا را می بینید.

دیزی طباخی چهار فصل

چندین دیزی سرا در ساوجبلاغ و کردان مشغول به کار هستند. ولی مثل این که طباخی چهارفصل حسابش فرق می کند. معروف ترین دیزی سرای کردان همین دیزی سرای چهارفصل است که با نام دیگر فیروزه هم شناخته می شود. کیفیت مواد اولیه، قیمت خوب و اگر از من می پرسید حتما طعم فراموش نشدنی دیزی همراه ترشی های رنگارنگ شمالی، در معروفیت این طباخی نقش داشته اند.

احتمالا خودتان دیگر آدرس را حدس می زنید. مثل بیشتر رستوران هایی که معرفی کردم، اول به بلوار شهدای کردان بروید. به هایپرمارکت امیران که رسیدید، باید در اولین دوربرگردان سمت دیگر بلوار بپیچید. این شما و این طباخی چهارفصل و شبانه روزی فیروزه!

رستوران پیلاس

اگر وارد جاده برغان شوید، نبش روزاهی اغشت، باغ رستوران پیلاس را پیدا می کنید. در فضای باز رستوران پیلاس تخت ها چوبی با پشتی برای مهمانان حاضر شده است. وجود حوض و فواره، گلدان های حسن یوسف و درختان زیبایی که اطلاعی از نام شان ندارم، طراوت بیشتری به باغ پیلاس می دهد. پیلاس در دو وعدع شام و ناهار با غذاهای ایرانی از گردشگران پذیرایی می کند.

کافه های کردان

شما را نمی دانم اما من هرجای دنیا باشم، پای ثابت کافه های خوب همان جای دنیا می شوم. اصلا حال وهوای کافه را با هیچ رستوران و مطبخی عوض نمی کنم. حالا تصورش را بکنید، هوای تمیز و ملس کردان، بوی تازگی درخت و چمن خیس، کمی هم نم باران، جایی برای فکر کردن نمی گذارد. بهترین کافه را پیدا کنید و با دوستان تان باران شاهانه شمالی را از پشت شیشه هایش تماشا کنید.

کافه تاملی؛ از بهترین رستوران کردان

من با تماشای یک عکس عاشق کافه بستنی تاملی شدم. عکسی که در آن روی یک نان شبیه وافل، یا شاید خود وافل، بستنی، موز و نامارتیزهای رنگی با سس شکلاتی ریخته بودند. ترکیبی که تصورش هم خوشمزه به نظرمی رسید. خلاصه کلام این که کافه تاملی احتمالا از آن کافه هایی است که برای غافلگیری سلیقه و طبع مشتری، چیزی کم نمی گذارد. برای نشستن در کافه هم می شود فضای داخلی یا بیرونی را انتخاب کرد.

کافه بستنی تاملی از نامش پیدا است که نسبت به کافه های معمولی، یک فاکتور بیشتر دارد. همان بستنی های خوشمزه در 20 طعم مختلف که پشت شیشه خودنمایی می کنند. از انواع قهوه، میلک شیک لوتوس، میلک شیک نوتلا، ویتامینه، شیرپسته و شیرموز تا هویج بستنی و طالبی بستنی، همه را می توانید در کافه شلوغ و به یادماندنی تاملی سفارش دهید.

آن طور که من فهمیدم تاملی شعبه های مختلفی دارد. آدرس کافه تاملی که تعریفش را کردیم در کردان است. در سه راه برغان، همان اول جاده برغان، میدان ولایت را رد کنید. چند متر جلوتر، سمت چپ، شعبه کوهسار کافه تاملی دیده می شود.

فست فود های کردان

بعد از این همه گشت وگذار بین رستوران های کردان کرج نوبتی هم که باشد نوبت به فست فودهای کردان می رسد. خیلی اوقات دلمان یک غذای فوری و خوشمزه می خواهد. وقت یا حوصله پختن غذا در سفر را نداریم یا اصلا هوس غذاهای مضر حاضری را کرده ایم. دقیقا همین زمان برای شکم گردی میان فست فودی های کردان مناسب است.

تایگر فست فود

اگر برای صرف یک وعده غذایی پرپنیر و خوشمزه آماده اید، شما را به تایگر فست فود از بهترین رستوران کردان ببرم. تنوع پیتزا در تایگر فست فود واقعا زیاد است. پیتزای رست بیف ایتالیایی و آمریکایی، پیتزاهای پپرونی، میکس گوشت و قارچ، برسکو و سبزیجات رژیمی فقط بخشی از پیتزاهای این فست فودی را تشکیل می دهند. انواع مختلف برگر، ساندویچ، پیش غذا و سالاد هم در منوی تایگر موجود است.

اگر به میزان کافی آب از دهان تان سرازیر شده است، برویم تا هرچه زودتر لوکیشن این ببر شمالی را پیدا کنیم. بگذارید خیال تان را راحت کنم. آدرس سرراست است و شما را زود به مقصد می رساند. وارد بلور شهدای کردان که می شوید کمی جلو بروید، سپس سمت راست تان را نگاه کنید. تمام شد! این شما و این شب فراموش نشدنی در تایگر فست فود.

اگر رستوران بهتری می شناسید بگویید…

این جا من هر چه که از بهترین رستوران های کردان می دانستم را برایتان فهرست کردم و توضیح دادم. شما اگر به کردان رفته باشید، احتمالا یا رستوران های بیشتری می شناسید و یا در مورد همین رستوران ها کلی نظر دارید؛ این نظرات را با بقیه به اشتراک بگذارید.

منبع: علی بابا
انتشار: 21 خرداد 1401 بروزرسانی: 21 خرداد 1401 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 1007

به "بهترین رستوران های کردان کرج را بشناسید!" امتیاز دهید

1 کاربر به "بهترین رستوران های کردان کرج را بشناسید!" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین رستوران های کردان کرج را بشناسید!"

1 دیدگاه

اشگان 26 اسفند 1401

تایگر عالیه تجربه خوبی داشتم

پاسخ به اشگان
* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید