تور ارزان اروپا: راهنمای سفر به اروپا

به گزارش کیوسک خبری آشنا، قاره اروپا یکی از مقاصد گردشگری است که سالانه گردشگران زیادی از سراسر جهان از جمله ایران، به آن جا سفر می نمایند. هرکدام از شهر های این قاره جاذبه های خود را دارند اما می توان به طور کلی اطلاعاتی را در مورد این قاره در اختیار گردشگران قرار داد تا به خوبی بتوانند مقصد مورد نظر خود را بیابند و بعلاوه با هزینه های آن جا آشنا شوند. در ادامه با خبرنگاران همرا شوید تا اطلاعاتی جامع از این قاره زیبا دریافت کنید.

تور ارزان اروپا: راهنمای سفر به اروپا

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

برای جوانان ، سفر به دور اروپا می تواند یکی از تجربه های فراموش نشدنی باشد. از پاریس زیبا گرفته تا کافی شاپ های آمستردام و سواحل یونان، جاذبه های گردشگری اروپا هستند. در این قاره چیز های زیادی برای تماشا وجود دارد که حتی اگر بخواهیم نمی توانیم همه را نام ببریم. اما حتی اگر قصد سفر به دور اروپا را نداشته باشید، این قاره سواحل زیبا، معماری های با شکوه و قدیمی و مردمی مهربان دارد. هر کشور به طوری باور نکردنی با دیگر کشور ها تفاوت دارد.

هزینه های معمول

هزینه هتل و هاستل

بسته به اندازه اتاق و اندازه محبوبیت هاستل، کرایه اتاق بین 18 تا 40 یورو برای هر شب است. هزینه اتاقی 6 تخته در برلین 15 یورو است. در حالی که هزینه همین اتاق در پاریس 32 یورو می گردد. پاریس گران ترین و آتن مقرون به صرفه ترین اتاق ها را ارائه می دهند. هزینه محوطه های اردوگاهی برای هرشب و برای یک جای چادر بین 9 تا 15 یورو است. در اروپای شرقی هزینه هاستل بسته به اندازه آن جا و اندازه محبوبیت، بین 6 تا 15 یورو است. هرچه بیشتر به سمت شرق روید، هزینه محل اقامت مقرون به صرفه تر خواهد شد. هزینه اتاق دو تخته خصوصی در هاستل با حمام مشترک نزدیک به 27 تا 55 یورو برای هر شب خواهد بود.هزینه اتاق دو تخته در هتل دو ستاره با صبحانه، وای فای و حمام خصوصی، 27 یورو است.

غذا

در اروپای غربی می توانید از مغازه های کوچک ساندویچ، برش های پیتزا و سوسیس تهیه کنید. این مغازه ها در ایستگاه های قطار و اتوبوس و خیابان های پر رفت و آمد هستند. شما با 65 یورو می توانید غذای یک هفته را خود بپزید. این مغازه های کوچه غذای مقرون به صرفه ارائه می دهند و شما می توانید روزانه با 9 تا 15 یورو غذای خود را تهیه کنید. غذا رستوران برای یک وعده کامل به همراه نوشیدنی بین 13 تا 25 یورو است. غذا در شرق اروپا مقرون به صرفه تر از غرب است.

حمل و نقل

عموما هزینه حمل و نقل در سراسر اروپا با تراموا، قطارو مترو 1.80 یورو برای بلیت یک طرفه است. هزینه قطار های میان شهری در شهر های مختلف اروپا فرق می نماید و برای قطار های سریع السیر و یا عادی تفاوت دارد. هزینه بلیت قطار سریع السیر از برلین به مونیخ نزدیک به 190 یورو، بوردو به پاریس 95 یورو و مادرید به بارسلون 150 یورو است.

فعالیت ها

هزینه بیشتر موزه ها و تور ها از 14 یورو شروع می گردد. البته این هزینه در شرق اروپا کم تر است. هزینه تور های یک روزه 35 تا 100 یورو است. از آن جایی که قیمت ها بین کشور های مختلف فرق دارد، صحبت در مورد هزینه های کلی کمی سخت است.

نکاتی برای کم کردن هزینه ها

غذا را خودتان درست کنید

در این قاره مغازه های کوچک زیادی وجود دارند که ساندویچ های نیمه آماده و مواد اولیه غذا ها را دارند. کمی غذا تهیه نموده و در حالی که از شهر تماشا می کنید غذا بخورید. این راهی بسیار مقرون به صرفه و لذت بخش برای غذا خوردن است.

غذا های محلی و مقرون به صرفه بخورید

غذا درست کردن را نمی پسندید؟ مسئله ای نیست. راه های دیگری نیز برای تهیه غذا با قیمت مناسب وجود دارد. از مغازه های ساندویچ فروشی محلی، فلافلی مائوز (Maoz)، فست فود های فرانسوی وک تو واک (Wok to Walk) و دست فروش های خیابانی غذا تهیه کنید. از رستوران رفتن پرهیز نموده و سعی کنید از همین مکان های محلی و با قیمت مناسب غذا تهیه کنید.

برای رسیدن به مقصد برنامه داشته باشید

حمل و نقل نیز می تواند هزینه معقولی داشته باشد اگر به راستا اشتباه نروید. در صورت اشتباه رفتن باید راه را برگردید و پول اضافه پرداخت کنید.

کاوچ سرفینگ (Couchsurfing)

هاستل ها به سرعت پر می شوند. اکر دوستی ندارید که با او اتاق بگیرید، از کاوچ سرفینگ (زندگی با کسانیکه حاضرند اتاقی را به رایگان در اختیار گردشگران قرار دهند) بهره ببرید.

از پرواز های مقرون به صرفه بهره ببرید

اگر می دانید به کجا سفر خواهید کرد و مقصد قطار (شبکه ریلی) ندارد، هرچه زود تر پرواز را رزرو کنید. ایرلاین هایی چون ترانساویا، ایزی جت، ویز ایر و رایان ایر معمولا تخفیف می دهند. هزینه سفر رفت و برگشت با این هواپیمایی ها در زمان تخفیف، تنها 5 دلار آمریکا خواهد بود.

در باغچه ها چادر بزنید

سرویس خدماتی بسیار خوبی وجود دارد که با ورود به سایت این سرویس، شما می توانید باغچه هایی را پیدا کنید که صاحبانشان اجازه می دهند شما به طور رایگان و یا با پرداخت مبلغی اندک (4-10 یورو) در باغچه آن ها چادر بزنید. این سرویسی نو است و از سال 2010 شروع به کار نموده است. همیشه افراد زیادی به این سرویس می پیوندند و آمادگی خود را جهت در اختیار قرار دادن باغچه اعلام می نمایند. شما می توانید با جستجو در این سایت از امکانات هرکدام از باغچه ها اطلاع یابید.

کارت گردشگر شهر بگیرید

دفاتر محلی گردشگری، کارت های گردشگر شهر را برای تمامی امکانات شهری همانند جاذبه های گردشگری تور ها و رستوران ها ارائه می دهند. با استفاده از این کارت از امکاناتی چون جاذبه های گردشگری و تور های شهری، سیستم حمل و نقل عمومی و بعضی رستوران ها و فروشگاه های بزرگ به رایگان استفاده نموده و یا تخفیف بگیرید.این کارت پول زیادی را ذخیره می نماید. با استفاده از این کارت در شهر اسلو مرکز نروژ، می توان نزدیک به27 یورو ذخیره نموده و از سیستم حمل و نقل رایگان استفاده کرد. در بازدید از موزه ای در پاریس 78 یورو تخفیف گرفته و با استفاده از لندن کارت، تقریبا65 پوند انگلیس (83 یورو) ذخیره کنید. اگر می خواهید از جاهای زیادی تماشا کنید، حتما از این کارت تهیه کنید.

از تور های شهری رایگان بهره ببرید

یکی از برترین گزینه های موجود در شهر های بزرگ، وجود تور های رایگان با پای پیاده است. این تور ها برترین راه برای تماشا جاذبه های مختلف، آشنایی با تاریخ و محک بردباری خود شما است!

از شبکه ریلی بهره ببرید

استفاده از شبکه ریلی صد ها دلار به نفعتان خواهد شد. در صورتی که می خواهید به نقاط دور و دور اروپا سفر کنید، استفاده از شبکه ریلی برترین گزینه است.

از راید شر (Rideshare) بهره ببرید

اگر برنامه ای قابل تغییر دارید می توانید از سرویس راید شر (Rideshare) بهره ببرید و با ماشین های مردم محلی برای سفر های بین شهری حتی میان کشوری سفر کنید. من از این سرویس در سوییس استفاده کردم و نه تنها اندازه قابل توجهی پول کمتر خرج کردم، بلکه با مردم جالبی آشنا شده و چیز های زیادی راجع به فرهنگ و نوع زندگی آن ها آموختم. رانندگان تایید شده هستند و این نوع سفر کاملا امن است.

مکان های تماشای و فعالیت های جالب در اروپا

چیز های جالب زیادی در اروپا وجود دارد و نام بردن تک تک آن ها غیر ممکن است. اما در این جا می خواهیم با چند فعالیت محبوب آشنا شوید.

در پاریس گردش کنید

شهر نور، لقبی است که همگان به پاریس می دهند. غذا، محیط، تاریخ، همه و همه پاریس را شهری مجذوب کننده نموده اند و نادیده گرفتن این حس جادویی نا ممکن است. با یک بار سفر، قادر به بازدید از کل شهر نخواهید بود. کار های زیادی برای انجام وجود دارد و سال ها طول می کشد تا همه چیز را ببینید! اما با چند روز گردش نظر خوبی راجع به شهر پیدا خواهید کرد.

آمستردام

علاوه بر کافی شاپ ها و نور های قرمز چیز های زیادی در این شهر وجود دارد. خیابان های سنگ فرش شده و آجری در اطراف کانال های زیبا چشم انداز زیبایی به وجود آورده اند. آمستردام شهری سرشار از هنر است و مردم محلی آن جا هرلحظه آماده یاری به شما خواهند بود. در سفر به آمستردام حتما از کافی شاپ های جردان (Jordaan) و اوست (Oost) در همسایگی آمستردام تماشا کنید.

جزایر یونان

این جزایر قطب گردشگری تابستانه اروپا است. جزایر کاس و کرت مقاصد محبوب انگلیسی ها هستند. جزیره سادورینی اهمیت تاریخی دارد، میکونوس جزیره ای لوکس و پاروس جزیره ای آرام و ساکت است. با وجود صد ها جزیره، شما می توانید مکان مورد علاقه خود را بیابید.

در بارسلون، اوقاتی آرام داشته باشید

بارسلون شهری است که 24 ساعت شبانه روز و 7روز هفته بیدار و پر از جنب و جوش است. برای دیر وقت شام خوردن و جشن های مختلف آماده باشید. در کنار غذا های خوشمزه و تفریحات شبانه، سبک معماری گادی (Gaudi) و تاریخی که به زمان رم باستان می رسد، این شهر را متمایز نموده است.

لندن

فرهنگ انگلیسی را در لندن تجربه کنید. برترین موزه های دنیا در این شهر قرار دارند (رایگان هستند) و غذا های لذیذ، شگفت انگیز هستند. برای خرید از یازار غذای یک شنبه ها، به خیابان بریک لین (Brick Lane) بروید. شاید بعضی پاریس را به لندن ترجیح دهند اما چیز هایی جالب و غیر طبیعی در لندن زیاد وجود دارد. لندن شهری مقرون به صرفه نیست.

برلین

شهر امروزی و زیبای برلین مقصد گردشگری مجذوب کنندهی خواهد بود. برلین یکی از مقرون به صرفه ترین شهر های اروپا است و شهر هنر، موسیقی و غذا های لذیذ است. غذا های خاورمیانه با قیمت های بسیار مقرون به صرفه عرضه می شوند.از موزه تاریخ این شهر که یکی از برترین موزه های اروپاست، حتما تماشا کنید.

پراگ

شهری زیبا با تاریخی شگفت انگیز است. مقصدی مقرون به صرفه است. در تعطیلات آخر هفته مردم به خیابان ها می آیند و غذا می خورند. پراگ یکی از زیبا ترین شهر های اروپا است.

اینترلاکن (Interlaken)

اینترلاکن (Interlaken) در کوه های سوییس واقع شده است. به علت امکان کوه نوردی، هات چاکلت های خوشمزه و ورزش های گوناگون برترین مکان برای استراحت پس از بازدید از شهر ها و موزه های گوناگون است.

در رم گردش کنید

این شهر تاریخی غذا های خوشمزه و تفریحات شبانه مختلفی دارد. خیابان های کوچک رم که به راحتی نمی توان در آن ها قدم زد، فضای شهر را رویایی نموده اند. حتما از منطقه تراستور (Trastevere) تماشا کنید. در این منطقه با فرهنگ ایتالیا به خوبی آشنا خواهید شد.

در منطقه چینکوئه تره (Cinque Terre) در ایتالیا کوه نوردی کنید

این پنج صخره زیبا در کنار آب های گرم و نخلستان های زیبای زیتون و انگور قرار گرفته است. در این صخره ها، شما کوه نوردی مجذوب کننده و شگفت انگیزی را تجربه خواهید کرد. برای چالش بیشتر به آرامی از صخره ها بالا روید. یا تنها روی خط ساحلی قدم بزنید.

کراکوف

شهر کراکوف شبیه به شهری قرون وسطایی در یک کارت پستال است. این شهر حتی از پراگ نیز زیبا تر است. شهری فعال، امروزی، جوان پسند و مرکز علم و دانش در لهستان است. دانشجویان زیادی در این شهر زندگی می نمایند. بیشتر گردشگران برای شرکت در جشن های مختلف به این جا می آیند. اما در کنار شرکت در این جشن ها، از غذا های خوشمزه و بُعد تاریخی شهر نیز لذت ببرید. بعلاوه اردوگاه آشویتس (بزرگترین اردوگاه کار اجباری آلمان نازی در لهستان) در این منطقه واقع شده است.

کورنوال

برترین قسمت انگلستان خارج از لندن است و متاسفانه عده کمی از گردشگران لندن را ترک می نمایند. برای رفتن به جایی با قیمت های مقرون به صرفه تر، محلی های مهربان، زیبایی طبیعی، کوه نوردی فوق العاده، شهر های کوچک و در یک کلام برای تماشا انگلستان قدیمی و سنتی، به طرف غرب و سمت کورنوال بروید.

آلپ سوییس

چه در زمستان و چه در تابستان برای کوه نوردی به کوه های آلپ سوییس بروید، با منظره های بسیار زیبا و هیجان انگیز رو به رو خواهید شد. البته کوه های آلپ در همه کشور ها زیبا هستند. و در کشور های ایتالیا، فرانسه و سوییس این منظره ها به یک اندازه زیبا هستند.

در جشن توماتینا (La Tomatina) گوجه فرنگی پرتاب کنید

توماتینا (La Tomatina)، این جنگ بزرگ غذایی هر سال در آخرین چهارشنبه ماه اوت در شهر بونل اسپانیا برگزار می گردد. در این جشن مردم 1 ساعت به یکدیگر گوجه پرتاب می نمایند. خیابان ها تا قوزک پای افراد پر از گوجه و آب گوجه می گردد. پس از آن مردم به رودخانه رفته و در آن جا خود را تمیز نموده و سپس به شهر برگشته و جشن می گیرند.

چیزی بیش از دراکولا در رومانی پیدا کنید

عده کمی از مردم از رومانی تماشا نموده اند. این کشور که در جنوب شرقی اروپا واقع است با شهر های قرون وسطایی، سواحل زیبای دریای سیاه و کوه نوردی فوق العاده، کشف نشده به جای مانده است. همه این تفریحات و فعالیت ها در این کشور مقرون به صرفه است و تنها با روزی 30 دلار می توانید در کل کشور گردش نموده و از شلوغی و اذدحام مرکز و غرب اروپا در امان بمانید.

در اسکاندیناوی گردش کنید

در این جا کیفیت زندگی بالاست، مردم بسیار مهربان و صمیمی هستند و خصوصیت شاخص شهر ها، تمیز و تاریخی بودن آن هاست. این منطقه از اروپا مقرون به صرفه نیست اما راه های زیادی برای کاهش هزینه ها وجود دارد. اجازه ندهید قیمت های بالا شما را از این جا فراری دهند! از شهر های زیبای این شبه جزیره می توان به کپنهاگ، استکهلم، گوتلاند (Gotland)، آبدره های نروژ و لاپلند (Lapland) در فنلاند اشاره نمود.

منبع: کجارو / nomadicmatt.com
انتشار: 15 بهمن 1400 بروزرسانی: 15 بهمن 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 893

به "تور ارزان اروپا: راهنمای سفر به اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان اروپا: راهنمای سفر به اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید