سیستم کند کننده ویدئو برای یادگیری مهارت های فیزیکی از راه رسید

به گزارش کیوسک خبری آشنا، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، افرادی که قصد دارند با مشاهده فایل های ویدئویی بعضی ورزش ها یا مهارت ها را بیاموزند به علت پخش سریع تصاویر نمی توانند پا به پای استاد به پیش بروند. اما اگر سرعت پخش ویدئوها بر مبنای توانایی یادگیری کاربر کند گردد، می توان امیدوار بود که بر این چالش غلبه گردد.

سیستم کند کننده ویدئو برای یادگیری مهارت های فیزیکی از راه رسید

سیستمی که بدین منظور طراحی شده پخش ویدئویی واکنشی نام گرفته و می توان به وسیله آن سرعت حرکات آموزشی را بر مبنای نظر و درخواست کاربر کندتر کرد.

این سیستم با همکاری دانشگاه های لنکستر و استنفورد انگلیس ابداع شده و سخت افزار اصلی آن یک ماژول تعقیب کننده حرکات ساخت مایکروسافت موسوم به کینکت است که در کنسول های بازی نیز مورد استفاده است. نرم افزار سیستم مذکور با دریافت اطلاعات از این سخت افزار شرایط آرنج، زانو، دست ها، بازوها، لگن و پاها کاربر را کنترل می نماید و از این داده ها برای تنظیم سرعت پخش حرکات سریع ویدئو استفاده می گردد.

این نرم افزار قبل از شروع پخش ویدئوها و در ابتدای راه اندازی تحلیلی کلی از شرایط فیزیکی کاربر ارائه می دهد و یک سرعت پخش آهسته پیش فرض را انتخاب می نماید که به مرور زمان و در صورت تغییر توانایی های وی متحول می گردد. از این فناوری می توان برای دستکاری سرعت پخش ویدئوهای عادی نیز استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 323

به "سیستم کند کننده ویدئو برای یادگیری مهارت های فیزیکی از راه رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستم کند کننده ویدئو برای یادگیری مهارت های فیزیکی از راه رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید