صفحه نمایش این وسایل، عملکرد مغزی نوزادتان را ضعیف می نماید

به گزارش کیوسک خبری آشنا، در یک مطالعه که در سنگاپور و با همکاری دانشگاه مک گیل و دانشکده پزشکی هاروارد انجام شد، نشان داد که خیره شدن طولانی مدت به صفحه نمایش در طول سال های شیرخوارگی با پیامد های ضعیف تری از نظر عملکرد های شناختی مرتبط است. محققان ارتباط بین خیره شدن به صفحه نمایش و عملکرد مغز EEG را آنالیز کردند و دریافتند بچه هایی که در دوران شیرخوارگی در زمان بیشتری در معرض صفحه نمایش قرار می گرفتند، امواج با فرکانس پایین تری داشتند که با توانایی شناختی ضعیف تری مرتبط است.

صفحه نمایش این وسایل، عملکرد مغزی نوزادتان را ضعیف می نماید

از بدو تولد تا اوایل کودکی، مغز نسبتا سریع رشد می نماید. قشر جلوی مغز، که عملکرد اجرایی را مدیریت می نماید، رشد نسبتاً طولانی تری دارد. عملکرد اجرایی به ظرفیت حفظ توجه، درک اطلاعات و تنظیم احساسات اشاره دارد که همگی برای شرکت در مدرسه و فعالیت های اجتماعی لازم هستند.

طبق گفته National Childbirth Trust (NCT) زمان نمایش صفحه می تواند بر سلامت جسمانی بچه ها، از چاقی گرفته تا فشار خون بالا، تأثیر بگذارد. زمان استفاده از صفحه نمایش اغلب جایگزین فعالیت بدنی می گردد، جایی که بچه ها از فعالیت های فیزیکی و اجتماعی خودداری می نمایند و وقت خود را با خیره شدن به تبلت ها می گذرانند.

این نکته حائز اهمیت است که به بچه ها فضا های محیطی مناسب و ایمن داده گردد تا رشد نمایند و مغز آن ها به طور کامل تکوین پیدا کند. صرف زمان غیر معقول در مقابل صفحه نمایش یکی از عوامل محیطی است که می تواند بر رشد عملکرد تأثیر منفی بگذارد؛ بنابراین نظارت بر استفاده از آن ها بسیار مهم است. صفحه نمایش ها می توانند مغز نوزاد را تحت تأثیر قرار دهند و فضایی برای رشد مهارت های شناختی برای مغز او فراهم نمی نمایند.

در مجموع این مطالعه شواهد قانع نماینده ای را برای مطالعات موجود ارائه می دهد که نشان می دهد صرف زمان بچه ها ما با صفحه نمایش باید به دقت نظارت گردد، به ویژه در مراحل اولیه رشد مغز.

منبع: سیناپرس

منبع: فرارو
انتشار: 18 بهمن 1401 بروزرسانی: 18 بهمن 1401 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 1152

به "صفحه نمایش این وسایل، عملکرد مغزی نوزادتان را ضعیف می نماید" امتیاز دهید

1 کاربر به "صفحه نمایش این وسایل، عملکرد مغزی نوزادتان را ضعیف می نماید" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صفحه نمایش این وسایل، عملکرد مغزی نوزادتان را ضعیف می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید