فشار ندهید! این نقاط حساسند

به گزارش کیوسک خبری آشنا، سلامت خبرنگاران : فشار دادن بعضی نقاط بدن ممنوع است.

فشار ندهید! این نقاط حساسند

فشار دادن بعضی از نقاط بدن عوارض خطرناکی دارد.

به گزارش خبرنگاران، شناخت فیزیولوژی بدن در حفظ سلامت و تندرستی انسان بسیار مهم است. اینکه بدانیم هر قسمت از بدن چه عملکردی دارد و چه عواملی برای آن خطرناک است و کدام نقاط از بدن حساسیت بیشتری نسبت به درد دارند ما را در تشخیص بیماری و عملکرد بهتر یاری می نماید. بعضی نقاط بدن به شدت نسبت به فشار و ضربه حساسا هستند و گاهی یک ضربه کوچک به آن ها سبب آسیب جدی به سلامت فرد می شود. پس بهتر است بیشتر برای شناخت بدن خود وقت بگذاریم. نقاط حساس به درد اغلب قسمت هایی هستند که تاندون ها و ماهیچه ها در آن به هم می رسند.

پیشانی و نوک انگشتان

پیشانی و نوک انگشتان حساس ترین منطقه ها بدن انسان نسبت به درد هستند. اعمال هرگونه فشار و دردی به این نواحی سبب ایجاد در درتمام بدن می شود.

بعلاوه بسیاری از رگ های عصبی از ناحیه پیشانی عبور می نمایند و فشار دادن این قسمت از صورت حتی برای تخلیه جوش هم درد عصبی فراوانی به همراه دارد و بعلاوه با تاثیری که بر عصب های بدن می گذارد سبب ایجاد حس عصبی شدیدی در فرد می شود.

بینی

بینی هم مانند پیشانی دارای رگ های عصبی فراوانی است و بهتر است از فشار دادن بینی جدا خودداری کنید، زیرا این تحرکات به مرور زمان تاثیر بدی بر اعصاب فرد می گذارد.

شانه ها

شانه ها هم از نقاط بسیار حساس به فشار و ضربه هستند و هر گونه فشار کوچک در این ناحیه سبب ایجاد عکس العمل غیر ارادی جهت دفع فشار در فرد می شود. بسیاری از افراد هنگامی که شانه های آن ها را فشار می دهید به سرعت با حرکت دست ها عکس العمل نشان می دهند که این عکس العمل در پاسخ به درد ایجاد می شود.

پشت گردن

پشت گردن هم از نقاط بسایر حساس به فشار و درد است و اکیدا توصیه می شود که از فشار وارد کردن به این قسمت خودداری کنید، زیرا وارد آمدن فشار بیش از حد در این قسمت سبب ایجاد سردرد بسیار وحشتناکی در فرد می شود.

زانو ها

کاسه زانو هم بسیار نسبت به فشار و ضربه حساس است و توصیه می کنیم به این ناحیه فشار وارد نشود.

قسمت بالای کمر

یکی از نقاط حساس بدن در محل رسیدن عضلات کمر به تیغه های شانه در قسمت بالای کمر می باشد. فشار دادن هرکدام از نقاط گفته شده سبب ایجاد عکس العمل های عصبی و در دراز مدت سبب ایجاد تنش عصبی و تیک عصبی در فرد می شود.

منبع: رکنا
انتشار: 14 آبان 1400 بروزرسانی: 14 آبان 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 794

به "فشار ندهید! این نقاط حساسند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فشار ندهید! این نقاط حساسند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید