مقاله: تور فرانسه ارزان: فرانسه برای المپیک و پارالمپیک 2024 سکه ضرب می نماید

به گزارش کیوسک خبری آشنا، به گزارش روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک، کمیته برگزاری بازی های پاریس 2024 اعلام نمود که با ضرب کلکسیونی از سکه های مختلف که روح بازی ها، ورزش و ورزشکاران را به نمایش میگذارد، این رویداد را گرامی خواهد داشت.

مقاله: تور فرانسه ارزان: فرانسه برای المپیک و پارالمپیک 2024 سکه ضرب می نماید

ضرب سکه به مناسبت بازی ها یا رویدادهای مختلف از آداب و رسوم بسیار قدیمی در کشورهای مختلف به تعداد می رود، تا جایی که 525 سال قبل از میلاد مسیح در یونان پیروزی ورزشکاران در المپیا با ضرب سکه های مختلف جشن گرفته میشد. این سنت تا آخرین دوره بازی های کلاسیک المپیک در سال 393 (پس از میلاد مسیح) هم ادامه داشت.

در ادامه این سنت دیرین، کمیته برگزاری بازی های پاریس 2024 همتصمیم گرفته به منظور بزرگداشت این رویداد ورزشی، برای اولین بار سکه های طلا و نقره به ارزش به ترتیب 250 یورو و همسکه 10 یورویی ضرب کند. در طراحی این سکه های شش ضلعی، از یک ورزشکار در حال دویدن دور استادیوم و برج ایفل به اسم سمبل شهر میزبان رقابت ها استفاده شده است. علاقه مندان می توانند سکه طلا را به قیمت 260 یورو و سکه نقره را 14 یورو تهیه نمایند.

به علاوه، موسسه مانی دو پاریس به مناسب برگزاری بازی های المپیک و پارالمپیک، دو مدل سکه های دو یورویی فراوری خواهد نمود که قیمت های آن 10 یورو و 20 یورو می باشد. هواداران بازی های المپیک و پارالمپیک پاریس 2024 می توانند علاوه بر این سکه ها، مدالیون هایی که با لوگوی بازی های پاریس 2024 فراوری می گردد را هم تهیه نمایند. این مدالیون ها به تعداد 50 هزار عدد برای بازی های المپیک و 15 هزار عدد برای بازی های پارالمپیک به قیمت 9 یورو و 50 سنت فراوری خواهد شد.

منبع مقاله: تور فرانسه ارزان: فرانسه برای المپیک و پارالمپیک 2024 سکه ضرب می نماید

انتشار: 22 دی 1400 بروزرسانی: 22 دی 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 867

به "مقاله: تور فرانسه ارزان: فرانسه برای المپیک و پارالمپیک 2024 سکه ضرب می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: تور فرانسه ارزان: فرانسه برای المپیک و پارالمپیک 2024 سکه ضرب می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید