موافقت دادگاه مصر با مصادره دارایی های 89 نفر از رهبران اخوان المسلمین

به گزارش کیوسک خبری آشنا، دادگاه رسیدگی به امور اضطراری مصر، با مصادره دارایی های 89 رهبر و عضو اخوان المسلمین و انتقال آن به خزانه دولت موافقت کرد.

موافقت دادگاه مصر با مصادره دارایی های 89 نفر از رهبران اخوان المسلمین

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دادگاه رسیدگی به امور اضطراری در مصر با پذیرش دادخواست رئیس کمیته مصادره اموال جماعت اخوان المسلمین، دارایی های 89 رهبر و عضو این جماعت را مصادره و به خزانه دولت انتقال داد.

به نوشته پایگاه خبری الیوم السابع، دادگاه امور اضطراری در مصر به ریاست احمد یوسف و دبیری احمد سالم با آنالیز کیفرخواست رئیس کمیته مصادره اموال جماعت اخوان المسلمین برای مصادره اموال 89 رهبر و عضو این جماعت و انتقال آن به خزانه دولت موافقت کرد.

این کمیته کیفرخواستی فوری را در دادگاه امور اضطراری مصر ارائه نموده بود و طی آن از دستگاه قضائی خواسته بود تا این امکان را به این کمیته بدهد که در اموال 89 تن از رهبران گروه اخوان المسلمین دخل و تصرف نموده و آن را به خزانه دولت انتقال دهد.

این کیفرخواست شامل کلیه ورثه محمد مُرسی رئیس جمهور پیشین مصر، محمد بدیع رهبر اخوان المسلمین، خیرت الشاطر معاون وی، صفوت حجازی، محمد البلتاجی، محسن راضی و اسعد الشیخه از شخصیت های برجسته اخوان، همچنین عبدالرحمن البر، مفتی اخوان المسلمین و ایمن هدهد و افراد دیگر می گردد.

کمیته موسوم به مصادره و مدیریت دارایی های گروه های تروریستی در مصر در دسامبر گذشته نام سه شرکت و 285 نفر از اعضای اخوان المسلمین را در فهرست خود قرار داد تا حکم پیشین دادگاه امور اضطراری در منطقه عابدین در نوامبر 2020 را اجرا کند.

دادگاه کیفری قاهره به درخواست دادستانی کل مصر، اوایل آذرماه گذشته، گروه اخوان المسلمین را به مدت پنج سال دیگر در فهرست گروه های تروریستی قرار داد و دولت مصر از کشور های عضو اتحادیه عرب نیز خواست که نام این سازمان را در فهرست تروریسم قرار دهند.

دولت مصر پس از کودتای عبدالفتاح السیسی علیه محمد مرسی رئیس جمهور سابق در دسامبر سال 2013، اخوان المسلمین را یک گروه تروریستی خواند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 389

به "موافقت دادگاه مصر با مصادره دارایی های 89 نفر از رهبران اخوان المسلمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت دادگاه مصر با مصادره دارایی های 89 نفر از رهبران اخوان المسلمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید