هشتگ لجین را آزاد کنید

به گزارش کیوسک خبری آشنا، با گذشت بیش از یک ماه و نیم از قطع تماس های لجین الهذلول، فعال بازداشت شده در زندان های عربستان و افزایش نگرانی های خانواده الهذلول درباره سرنوشت او، بعضی فعالان کمپینی را برای اعلام همبستگی با این فعال زن عربستانی در شبکه های اجتماعی به راه انداختند.

هشتگ لجین را آزاد کنید

به نقل از سایت شبکه خبری الجزیره، علیاء الهذلول، خواهر لجین با انتشار چند رشته توییت خاطرنشان کرد: لجین از یک ماه و نیم قبل تماسی نگرفته است، آیا شروع به آماده کردن او برای مرگ نموده اند تا بعد او را تحویل دهند تا در میان ما بمیرد و از مسؤولیت قتل او رها شوند، همان کاری که با صالح الشیحی کردند و او را به خانواده اش تحویل دادند تا در میان آنها بمیرد؟

او در ادامه توییت کرد: لجین پس از آنکه مدت های طولانی از تماس با خانواده محروم بود و بیش از چهار ماه بود به او اجازه دیدار داده نشده بود، در طول ماه های گذشته به صورت پراکنده با خانواده خود تماس داشت.

خواهر لجین در ادامه خطاب به مسؤولان عربستان توییت کرد: او را به قتل نرسانید. هرگز بعد از مرگ او ساکت نخواهیم ماند.

ده ها فعال هشتگ لجین را به قتل نرسانید و نیز هشتگ لجین را آزاد کنید را به زبان انگلیسی توییت کردند و این هشتگ ها در عربستان پرکاربردترین شده و در صدر قرار گرفتند.

کاربران توییتر ضمن ابراز انزجار خود از اقدام مسؤولان عربستانی در تقض حقوق لجین الهذلول و شکنجه او با وجود اینکه خودش از مدافعان حقوق بشر است، آزادی او را خواهان شدند.

عمر بن عبد العزیز، مخالف عربستانی در پخش زنده ای در حساب کاربری خود در توییتر از شکنجه، بی هوشی و تعرض به لجین در زندان و نیز تهدید او به قتل و تجاوز سخن گفت.

بن عبد العزیز در ادامه گفت: این موجوداتی که امروز بر کشور حاکمند، چگونه مخلوقاتی هستند؟ شبیه به انسان و قاتلانی که جز به زنان به کسی نمی توانند زور بگویند.

عبد العزیز الحضیف، مخالف عربستانی نیز گفت: محمد بن سلمان از لجین الهذلول می ترسد زیرا تغییراتی که در عربستان رخ داد، او پیشتر همراه با گروهی از فعالان خواسته بود.

الحضیف در ادامه حمله شدیدی را علیه بن سلمان شروع نموده و شکست او مقابل قطر در پرونده هایی در دادگاه های بین المللی را یادآور شد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 66

به "هشتگ لجین را آزاد کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشتگ لجین را آزاد کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید