پرافتخارترین تیم آسیا زنان ایران را هفت تایی کرد

به گزارش کیوسک خبری آشنا، تیم ملی فوتبال زنان ایران در دومین ملاقات خود از جام ملت های زنان آسیا از ساعت 13 و 30 دقیقه شنبه، دوم بهمن ماه در استادیوم مومبای بمبئی مقابل تیم قدرتمند چین به میدان رفت و با 7 گل بازنده شد.

پرافتخارترین تیم آسیا زنان ایران را هفت تایی کرد

با وجود جنگندگی بازیکنان ایران، چین تیم برتر بود و از ابتدای بازی توپ و میدان را در اختیار داشت و حملات زیادی را انجام داد که در نیمه اول دو گل زد. و در نیمه دوم هم پنج بار دروازه ایران را باز کرد. ایران بیشتر دفاع می کرد و چشم به ضدحمله دوخته بود اما موقعیتی جدی به دست نیاورد.

ایران برای اولین بار حضور در جام ملت ها را تجربه می نماید، در حالی که چین با هشت قهرمانی، پرافتخارترین تیم این رقابت ها است. این تیم در جایگاه 19 دنیا و پنجم آسیا واقع شده است و در مقابل ایران در رتبه 70 دنیا و 14 آسیا است. از طرفی چین هفت بار هم در جام دنیای شرکت نموده است.

زهره کودایی، بهناز طاهرخانی (کاپیتان)، غزاله بنی طالبی، فاطمه عادلی، ملیکا متولی، ملیکا محمدی، زهرا سربالی، هاجر دباغی، ثنا صادقی، افسانه چترنور و سمانه چهکندی ترکیب اولیه ایران در این مسابقه بود.

نیمه اول

در دقیقه 14 بازیکن چین در حالی که تنها فاطمه عادلی را پیش روی خود داشت وارد محوطه جریمه ایران شد اما واکنش به موقع عادلی مانع باز شدن دروازه ایران شد. در ادامه هم موقعیت گلزنی برای چین به وجود آمد و در حالی که چند دفاع ایران روی زمین افتاده بودند، بازیکن چین به سمت دروازه ضربه زد که زهره کودایی توپ را راهی کرنر کرد.

در دقیقه 19 ضربه آزاد برای ایران به دست آمد که فاطمه عادلی پشت توپ نهاده شد و از فاصله ای دور به سمت دروازه شوت کرد. دروازه بان چین این توپ را به سختی به بیرون زد.

در دقیقه 24 افسانه چترنور نزدیک به محوطه جریمه چین به بازیکن این تیم لایی زد و توپ را به هاجر دباغی رساند، پاس هاجر به چترنور در محوطه جریمه چین به افسانه نرسید.

دقیقه 27 بازیکن چین از پشت محوطه 18 قدم به سمت دروازه ایران شوت کرد و هر چند زهره کودایی به سمت توپ شیرجه زد اما نتوانست آن را بگیرد و وارد دروازه شد.

در دقیقه 42 پاس پشت دفاع بازیکن چین، هم تیمی او را در موقعیت تک به تک با کودایی قرار داد و توپ برای دومین بار وارد دروازه ایران شد.

نیمه دوم

در دقیقه 47 داور برای چین پنالتی گرفت و گل سوم این تیم به ثمر رسید.

در دقیقه 55 بازیکن چین از جناح راست به محوطه جریمه سانتر کرد که پس از اشتباه مدافعان در دفع توپ گل چهارم به ثمر رسید.

در دقیقه 59 بازیکن چین از سمت راست سانتر کرد که کاپیتان چین گل پنجم را وارد دروازه کودایی کرد. در دقیقه 77 هم گل ششم را به ثمر رساندند.

در دقیقه 81 بازیکن چین با پاس پشت دفاع ایران، هم تیمی خود را در موقیت گلزنی قرار داد که دیگر بازیکن این تیم توپ را از بالای سر کودایی به گل تبدیل کرد.

نگین زندی به جای افسانه چترنور، سارا ظهرابی نیا به جای ثنا صادقی، فاطمه امینه برازجانی به جای زهرا سربالی، سارا قمی به جای سمانه چهکندی و الهام فرهمند به جای هاجر دباغی وارد زمین شدند.

ملی پوشان ایران در اولین ملاقات مقابل هند میزبان به تساوی بدون گل دست پیدا کردند و چهارشنبه ششم بهمن ماه در آخرین ملاقات مرحله گروهی مقابل چین تایپه به میدان می فرایند.

منبع: فرارو
انتشار: 18 فروردین 1401 بروزرسانی: 18 فروردین 1401 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 949

به "پرافتخارترین تیم آسیا زنان ایران را هفت تایی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرافتخارترین تیم آسیا زنان ایران را هفت تایی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید