چرا دردسرهای مرد بلژیکی تمام نمی گردد؟

به گزارش کیوسک خبری آشنا، پرونده مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی ایران در دادگاه عالی ورزش است و همه در انتظار رای نهایی آن هستند. فدراسیون با یاری نهاد ریاست جمهوری و وزارت ورزش در این پرونده دفاعیه خود را انجام داد.

چرا دردسرهای مرد بلژیکی تمام نمی گردد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه خبرنگاران، یک منبع مطلع در فدراسیون فوتبال گفت: واقعیت این که رای های فیفا معمولا از سوی دادگاه عالی ورزش تائید می گردد ولی قوانین اقتصادی سوئیس با فیفا فرق دارد. از آنجا که دادگاه عالی ورزش طبق قوانین سوئیس عمل می نماید نه قوانین فیفا، بنابراین امیدوار هستیم حداقل بخش قابل توجهی از مبلغ غرامت کاهش پیدا کند.

این مقام مطلع اضافه نمود: ما در پرونده امیدواریم دو اتفاق رخ دهد. بهترین حالت این که رای برگردد و ما در نهایت تنها سه ماه دستمزد را به عنوان غرامت بپردازیم. حالت دومی هم که امیدواریم رخ دهد این است که از مبلغ کاسته گردد، زیرا اگر رای فیفا تائید گردد، ما با بحران بسیار عظیمی روبه رو خواهیم شد.

اگر ایران بازنده پرونده باشد، فدراسیون فوتبال به طور قطع ورشکست خواهد شد. این فدراسیون کمتر از دو ماه دیگر فرصت دارد پول شرکت دولتی شستا را بپردازد. آنها دو میلیون یورو از این شرکت گرفتند و به ویلموتس دادند. حالا شستا دست روی ساختمان فدراسیون گذاشته و در صورتی که تا خاتمه سال جاری پول پرداخت نگردد، این ساختمان به فروش می رود. فغانپور مسؤول امور حقوقی و قراردادهای فدراسیون اخیرا در مصاحبه ای گفته بود: ما 7 میلیون یورو در فیفا داریم و اگر این پول به دستمان برسد مسئله ای

نخواهیم داشت.

یک حساب و کتاب اما نشان می دهد بدهی فدراسیون در صورت تائید رای فیفا، بیشتر از 7 میلیون یورو خواهد بود. در آن صورت علاوه بر دو میلیون یوروی شستا، باید 6 میلیون و 137 هزار یورو هم به ویلموتس بدهیم که رقم روی هم 8 میلیون و 137 هزار یورو خواهد بود.

برای قوه قضائیه ایران هم پرونده ویلموتس، پرونده عظیم و مهمی است. مسؤولان و بیشتر مردم اعتقاد دارند نباید این پول از جیب ایران برود، بلکه باید کسانی آن را پرداخت نمایند که عامل و بانی امضایش بوده اند.

دیروز غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه هم در این باره گفت: پرونده متخلفان پرونده ویلموتس به دادسرا ارسال و گزارش های سازمان بازرسی واصل شده و هنوز در دادسراست. از سویی ما مستقلا در خصوص افرادی که در انتخابات فدراسیون فوتبال ثبت نام نموده اند مداخله نمی کنیم. در باره ثبت نام این افراد در هیات رئیسه هم مرجع معین برای آنالیز صلاحیت وجود دارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 404

به "چرا دردسرهای مرد بلژیکی تمام نمی گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا دردسرهای مرد بلژیکی تمام نمی گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید