چگونه یک روبات طراحش را به سرعت ثروتمند کرد؟ ، داستان شگفت انگیز یک خلاقیت

به گزارش کیوسک خبری آشنا، وقتی صحبت از روباتها می گردد توجه همه ما به سمت خود روبات و ویژگی ها و تکنیک های به کار رفته در روبات ها جلب می گردد اما کمتر پیش می آید به این موضوع دقت کنیم که روباتها به وسیله کدام شخص یا اشخاصی طراحی شده اند.

چگونه یک روبات طراحش را به سرعت ثروتمند کرد؟ ، داستان شگفت انگیز یک خلاقیت

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، گاهی طراحان روبات ها با سرعتی باورنکردنی مسیر پیروزیت را طی می نمایند و این موضوع می تواند آینده کاری و مالی آنان را تضمین کند.

در ادامه داستان یک طراح خلاق را مرور می کنیم که پیروز شد آینده ای ویژه برای خود رقم زند:

دیوید سی پل در سال 2013 به فینیکس سفر کرد، اما شاید خودش هم نمی دانست که او قرار است آینده جراحی ستون فقرات را متحول کند. او نخستین نمونه از روبات یک نمونه اولیه جراحی ستون فقرات به نام GPS Excelsius را طراحی کرد. نیکلاس تئودور، یکی از مخترعان روبات حرفه ای با تماشا روبات جراح پل به سرعت تحت تاثیر نهاده شد و به او وعده پیشرفت داد.

مسیر ترقی آغاز می گردد

چند ماه بعد شرکت تئودور این روبات را با مبلغی نامشخص اما احتمالا خیره نماینده خرید. پل، 51 ساله، نمی توانست باور کند چنین طرحی را با این قیمت بفروشد. اما این همه ماجرا نبود. از سال 2014، پل در سهام شرکت سازنده سهیم شد و درست از زمانی که روبات مذکور، مجوز فراوری انبوه را در اوت 2017 از سازمان بهداشت و درمان ایالات متحده دریافت کرد، ارزش سهام او به 65 درصد افزایش یافت. بنابراین پل مالک حدود یک چهارم شرکت شد.

این سهام ارزشی به مبلغ 1.3 میلیارد دلارداشت و پل به سرعت به مدیر اجرایی شرکت ارتقاء مقام پیدا کرد. با اقبال روبات پل در بازار فناوری وی کنترل 76٪ رأی شرکت را به دست گرفت.

شاید جالب باشد بدانید که GPS Excelsius یکی از تنها دو روبات جراحی اپتیکال در بازار است و می تواند به یاری جراحان با استفاده از پیچ و مهره ها سریع تر و دقیق تر جراحی های ستون فقرات را سازماندهی کند.

با این حال،فراوری این نوع روبات ظریف کار سخت و هزینه بری است و فراوری هر واحد آن هزینه ای برابر با 1 میلیون دلار دارد. گرچه حضور این روبات ها در اتاق عمل تا حد زیادی متضمن پیروزیت جراح می گردد.

در حال حاضر روباتهای جراح اقبالی بلند در اتاق عمل ها دارند و در این میان روباتهای جراح ستون فقرات پیروزیتی ویژه تر دارند. کتر جفری وانگ، جراح ارتوپد و رئیس انجمن ستون فقرات آمریکای شمالی می گوید: من فکر می کنم همه در خصوص رباتها بسیار هیجان زده هستند و من فکر می کنم مردم متوجه هستند که روبات ها توانایی های بالقوه متعددی دارند.

پل کار خود را از کجا آغاز کرد؟

پاول مدرک کارشناسی خود را در هند دریافت کرد و در سال 1994 به عنوان مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی نرم افزار در دانشگاه تمپل تحصیل کرد و سپس جذب یک شرکت سازنده تجهیزات پزشکی سوئیسی آغاز به کار کرد و تا سال 2003 نیز همانجا ماند.

نکته جالب این است که شرکتی که وی در آن کار می کرد در سال 2007 درگیر یک پرونده تخلف و تقلب گسترده شد و پل به طور کامل از این ماجرا مبرا شد. ماجرایی که حتی با جریمه ای 13 میلیون دلاری همراه شد و تا سال 2012 نیز همچنان جنجالی بود.

منبع: انتخاب
انتشار: 29 آذر 1401 بروزرسانی: 29 آذر 1401 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 1124

به "چگونه یک روبات طراحش را به سرعت ثروتمند کرد؟ ، داستان شگفت انگیز یک خلاقیت" امتیاز دهید

1 کاربر به "چگونه یک روبات طراحش را به سرعت ثروتمند کرد؟ ، داستان شگفت انگیز یک خلاقیت" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه یک روبات طراحش را به سرعت ثروتمند کرد؟ ، داستان شگفت انگیز یک خلاقیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید